Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Добро бре будало генерализирачка, кој тоа НАС и ВАС! Само будали како тебе имаат потреба од партикуларна идентификација на човечкиот род.
Заради партикуларноста, ти пријателе си бил амнестиран во мојот ум од генерализацијата.
После ваква случка, доколку сметаш оти не е ова случај од етнички карактер и не се работи за намерно подгревање на тензии, доволно беше да изразиш сочувство. Тоа не го видов. Видов банални споредби на масакр извршен врз деца со запленети покер машини на ситни криминалци, навреди и дркање за нечија малоумност.
Олади малку. Кога ќе добиеме информации за сторителите....можеби и ние ќе оладиме.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
20.838
Најсмешно во топиков е што доста од луѓево што пишаа , се испопукаа меѓу себе за да докажат чие мислење е правилно ... па ваква дебата во живо би завршила со поголем број од само 5 настрадани ... иако не верувам дека 102.3% у живот овде некого удриле ... знаете какви сме ние се пукаме во гради само ... а уствари сме луѓе кој и мравка да згазат нема да спијат вечер .
Размислувајте рационално , најлесно е да се обвини некој ... ама дали е тоа правилно или не тоа е друго . Согледајте ја целава ситуација , споредете анализирајте малце па коментирајте ... некој веќе и ги осудија албанците ... а што ако не е така ... Верувајте ако е ова од внатрешноста ќе се дознае ... ама ако не се дознае бидете сигурни дека е надворешен фактор ... а она што највеќе ме плаши е странска служба !!!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.278
Поени од реакции
16.755


Никој не ни е крив кога сме овци нека ни прават што сакат. Политичарите си ја имаат моќта си прават што саакат а ние си седиме и гледаме па после нормално дека ке следат вакви настани ...
 
Член од
1 мај 2009
Мислења
204
Поени од реакции
52
Ивица Дачиќ упати телеграма со сочувство до македонскиот народ
ПЕТОК, 13 АПРИЛ 2012 21:31
Телеграма со сочувство до Владата на Република Македонија и до македонскиот народ упати денеска српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ.

Во телеграмата тој изразува длабоко жалење поради убиството на петте лица кај Железарското езеро во скопското село Смилковци.
Министерот на неговата колешка Гордана Јанкулоска и понуди помош од српското Министерство за внатрешни работи како форензичка, така и помош во кој било друг дел од истрагата.



Извор: http://sky.mk/makedonija/20123.html?task=view

Licemerie!

Pola od lugjeto sto komentiraat vo srpski novini ne narekuvaat BJRM.

A eden idiot pogore vo temava napisal "da se zdruzime so tie nad nas pa da vidime kaj ke begaat" .
 
Член од
13 април 2012
Мислења
19
Поени од реакции
8
Заради партикуларноста, ти пријателе си бил амнестиран во мојот ум од генерализацијата.
После ваква случка, доколку сметаш оти не е ова случај од етнички карактер и не се работи за намерно подгревање на тензии, доволно беше да изразиш сочувство. Тоа не го видов. Видов банални споредби на масакр извршен врз деца со запленети покер машини на ситни криминалци, навреди и дркање за нечија малоумност.
Олади малку. Кога ќе добиеме информации за сторителите....можеби и ние ќе оладиме.
Не се замарајте со него многу е "начитан" немате шанси да го побиете.
 
Член од
1 мај 2009
Мислења
204
Поени од реакции
52
Најсмешно во топиков е што доста од луѓево што пишаа , се испопукаа меѓу себе за да докажат чие мислење е правилно ... па ваква дебата во живо би завршила со поголем број од само 5 настрадани ... иако не верувам дека 102.3% у живот овде некого удриле ... знаете какви сме ние се пукаме во гради само ... а уствари сме луѓе кој и мравка да згазат нема да спијат вечер .
Размислувајте рационално , најлесно е да се обвини некој ... ама дали е тоа правилно или не тоа е друго . Согледајте ја целава ситуација , споредете анализирајте малце па коментирајте ... некој веќе и ги осудија албанците ... а што ако не е така ... Веривајте ако е ова од внатрешноста ќе се дознае ... ама ако не се дознае верувајте дека е надворешен фактор ... а она што највеќе ме плаши е странска служба !!!

FALA TI
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Па нормално јас сум секогаш тука за да ве насмеам и фала ти на комплиментот,односно за тоа што сметаш дека имам добра смисла за хумор;) и камо сите да беа како мене да знаеа да се насмеат,да насмеат некого тогаш светот би бил мн подобро место за живеење но како велат смеењето е сериозна работа па за да насмееш некого ти треба добар коефициент на интелигенција.
Си ја утнал темата????? Мислам дека не бараме цирузанти тука :facepalm:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
Абе арно но пра .Убо ни е дај барем и власта да им ја дадеме ние да бидеме само едно мало малцинство без права .
ти стварно го прочита мојот пост или ти се виде големо.
ако го прочита и не го свати незнам што да ти речам, само знам дека нема ама баш никаква врска со твојата реплика.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Licemerie!

Pola od lugjeto sto komentiraat vo srpski novini ne narekuvaat BJRM.

A eden idiot pogore vo temava napisal "da se zdruzime so tie nad nas pa da vidime kaj ke begaat" .
A polovina od ovie ovdeka ubivaat Makedonski deca sekojdnevno maltretiraat a drugata nivna polovina saka da ne dokrajcat .
Zatoa sto lupas gluposti , lugeto kako sto procitav se soucestvuvaat so nas i iskreni im se komentarite ...
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.657
Поени од реакции
8.115
Licemerie!

Pola od lugjeto sto komentiraat vo srpski novini ne narekuvaat BJRM.

A eden idiot pogore vo temava napisal "da se zdruzime so tie nad nas pa da vidime kaj ke begaat" .
Абе остај го тој идиот, тој е по потекло србин, затоа така збори.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Утре ли ќе биде погребот на децата?
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Чии странски агенти? Руски, американски, српски, албански, кинески, грчки? Биди прецизен...

И која корист ја има таа држава доколку ова е нејзино дело?
Maлце непријатели имаме околу нас ... несакаат Македонија да биде стабилна ..едноставно не мрзат зошто имаме држава зошто сме сами е тоа е !! Иако се исклучувам и странски(европски) служби да имаат умешано прсти во ова тоа е претпоставка ...зошто да поминат неколку дена да се сврзат некои работи па да видиме што ќе излезе !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom