Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

M

.:makedonec:.

Гостин
Во разговор со пријатели сега во град токму за случкава разврзавме муабет според мене значи претпоставувам мое мислење дека :
1.Смислено сценарио, од кого и како може да нагаѓаме моментално... но мислам на странски агенти со цел дестабилизација на Македонија пред самиотот на НАТО ... Се поставува прашање зошто смислено сценарио ? Прецизно се одбрал денот (Велики Четврток спрема Велики Петок) кога да се изврши убиството на младиве деца со цел народот да се распали баш на најголемиот Христијански празник зошто најлесно е кога човек ќе го удриш во душата (верата) таму највеќе боли и секако децата ...

2.Обични Албанци не би можеле да направат такво нешто тоа е мое мислење ? Со каква цел ? За што да убиеш ладнокрвно 4 деца и еден човек а притоа да ги построиш и во глава да им пукаш !? Башка Албанци ко албанци немаат мозок за вакво нешто тие се кучиња бе ќе пука во тебе ама во очи нема да те гледа немаат му*а да те погледнат во очи тие ...зборам за обични Албанци сецикеси ситни кримоси !! Ова се профи убијци што го направиле ова

3.Убиството е на Железарското езеро а не на Смилковското езеро како што пренесоа на Mkd.mk а тоа е позади Железара негде ... во близина нема Албански села и жители ...тие се секогаш најјаки кога се во близина Албанци да дојдат во Железара и тоа да го направат ...некако не ми се верува ама кажувам пак...претпоставка моја !! Сопственикот или Концесионерот на езерото тој бркото што се појавуваше е доживотен приврзаник на Љубчота иначе бивш камионџија од Инџиково е мислам па со агентиве и странскиве служби ги сврзувам работиве (претпоставка). A башка искршена камера на 24 вести и искршено возило каде сите Сорос машини се влезени таму ...хм

4.Мислам дека ова го имаат направено класични убијци, мафија и таков тип на нелуѓе зошто ти да пукаш во глава на 20 годишни деца јас кладба ставам дека обичниве албанци не се ... колку и да се кучиња никој нема срце така дете да пука во глава ... колку да се јачаме и едните и другите ...

5. Давам рок од 2-3 дена за МВР да го расветли случајот ... ма каков Велигден, нека се заклучат у канцеларија нека излагаат на терен како што ги видов денес низ цел град Полиција и да се расветли случајов по најбрза постапка а гомната да се изнесат пред лицето на Судот ама кога ќе ги носат сите ќе 'ркаме у шишиња ќе ги дадеме и да ги освежат со тоа ...се после 2-3 дена е касно !!

Господ нека ми прости ако лошо размислувам и нека ми ги опрости гревовите !!

Сега не ми е јасно на Железарско езеро се случил трагичниот настан или на Смилковско езеро ?

Прегледај го приврзокот 42052

Kaко прво во случај да се алб*нци убијците (ама ако тоа се каже јавно), е тогаш ќе настане една крвава војна у која очигледно албанолите ќе го извлечат подебелиот крај ... нема да може целата власт да ја сопре осветата на македонскиот народ посебно на луѓето кој се на возраст помеѓу 30-40 години и кој во 2001 највеќе ги пратеа случувањата во војната, ние македонците знаеме цело време да си се правиме како ништо да не било и да затвараме очи на единечните убиства и престрелки , ама за ваков масакар не верувам дека некој македонец у светот ќе остане рамнодушен, посебно што 4 од 5 убиени се деца по 19-20 години ... незнам до кај ќе иде работата, ако е мафија у прашање ,тогаш ќе кажат и јавно од МВР ама ако е у прашање верски и национален фундаметализам е тогаш нема ништо да кажат ради тоа што сите знаат што ќе се случи во тој случај ... во оваа држава има барем 15 000 македонски фанатици кој ќе се пријават доброволно во АРМ и МВР, и ќе побараат опрема,оружје и униформа !
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Која корист Франција има од ова? Што сака да постигне?
Дестабилизација итн итн итн ... значи за филозофирање може милијон теории да се лажеме и лажеме ...
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
претходно напишав и пак ке напишам.
каква информација барате.
за што ви е уствари.
сакате војна?? вие ке излезите да се борите??
и на кој му треба тоа.
не треба јавноста се да знае а и нема потреба.
знаете што би се случило ако работата излезе од контрола?
нема тогаш сакам нејкам, нема тогаш јас бев јас не бев.
спремни сте тој товар да го превземете???
мислите сите албанци под услов ете да беа албанци сторителите на делото, им се војува. ама нема да имаат избор, нема да имаме ни ние.
затоа пак ве прашувам какви информации сакате??
не свативте само пред некој месец со тоа информациите за влакно се избегна поголема глупост. и за што??
според мене следна информација што би сакал да слушнам би била отприлика вака.
во тешка сообраќајка или несреќен случај или нешто што неможе директно да се поврзе со случајот ,неколку лица го загубија животот. толку.
па после кој свати свати, кој чита меѓу редови ке знае за што се работи.
и правдата задоволена, и дадено до знаење дека тоа нема да се толерира( ке си знаат тие за кој се однесувало) и без многу прашина. тивко .
и сите среќни и весели.
вака само можи да пукни тиквата и уште многу мајки да плачат.
па сега видете дали е паметно да протечат информации кои не треба да протечат и кои обичниот граѓанин и не би ребало да го интересираат без разлика на националност.
сега кој ме свати добро, кој не ме свати пак добро.
Ало бе 5 души убија.Ај да беше сообраќајка ај ама ова е сосема друго
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ок е се, ама тие не се осудени онака...Ако не се криви за овој случај, криви се за други 100. Значи сепак не се осудени без причина...
А за што е темава?
Туку само ми реплицирате без никаква суштина!
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе сеуште не сфаќате 2012 година , крај на македонија т.е поделена македонија , џабе ли го истакнасва транспарентот во косово за време на фудбалски натпревар , и тоа нарачано од ДУИ кои викав дека било "акција-реакција" зашто сме ги навредували ..... јас мислам дека нема да има војна , одма ќе се поделиме , зашто па ете имаме полицајци албанци , војници албанци , ние неможеме на 2 фронта да се бориме , искрено несакам македонија да се подели ! Сочувство и од мене !
Дај бе приберете се малку со глупостиве !
 
Член од
30 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
38
a mozi da e predznak na Svetecot deka nemil nastan ce se sluci vo Makedonija pred Veligden, ama koj da znae da protolkuva Sepak e Bog so nas ce platata ubijcite koga togas !!!
Можно е брате но и да е така не ќе можевме со сигурност да го утврдиме местото каде што ќе се случеше тој настан,што значи толкувањето немаше да ни вреди ништо,поготово не сега откога се случи тоа што се случи.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Тебе и да прдни човек ќе ти мириса на барут. Коа ве напраија сите милитаристички андроиди. Нормално е тоа.
Готово смрак света.......:tapp:
Така е инаку ке одеа на пукање во полиција, убиство на полицаец ова оди веднаш на цивили и тоа млади момчиња! Не им се губи време зошто веќе е пролет немаат време да се бават со полицајци....
Извинете експерти, заборавив дека Грујо е крив за се!
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
52
Поени од реакции
30
Не ми дава право, туку само натаму ми оди паметот од прилината што ја кажав, тоа е вашиот начин на живот за жал, тоа е вистината во Македонија, за жал. Тоа се нашите сограѓани за жал. Тој имиџ вие сами си го изградивте.
Па тогаш не ти работи паметот бе друже. Кој е тој „нашиот“ начин на живот бе пиле? Криминалот во Кочани и во источна Македонија „ние“ ли го направивме? Ах бре малоумници..
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
3:5 според мене, ако го земеме во предвид и типот од Гуц
Не го мешајте детето од ГУЦ ве молам.. И Албанци и Македонци трчавме заедно и баравме да се реши ситуацијата. :// И никогаш не сме имале тепачки на етничка база.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
105
Поени од реакции
94
Која корист Франција има од ова? Што сака да постигне?
Француски платеници не значи дека има Франција ќар од ова... таму се стационирани и по потреба идат у Африка, Азија и вршат вакви терори. Спремни се и бебе да убијат за пари... ова до негде личи на нив, барем тоа што сум го читал за нив ама мене повеќе ми мириса дека се шип_тарите.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
А ние размислуваме 2:5, исти кур.
не е ист, нивниот е сечен...

Не размислуваме исто, и кај двете страни има запалени умови, но кај Македонците се значително помалку. Запалените умови кај Македонците се производ на претходната тортура која ја трпеле. Кај нив е друго...има разумни Албанци кои размислуваат со ладна глава, но малку се. Кај поголемиот дел владеат палеолитски мисли...

Менталитетот не е ист, да е ист ќе го имаше тој толку пишуван соживот...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.654
Поени од реакции
70.682
Не го мешајте детето од ГУЦ ве молам.. И Албанци и Македонци трчавме заедно и баравме да се реши ситуацијата. :// И никогаш не сме имале тепачки на етничка база.
Иронија брат, далеку од тоа дека би размислувал на ваков начин во моментов...

Случајот во Гостивар си немаше никаква врска со ова. Убиените и Македонци да беа немаше да ги прежалувам со оглед на тоа што го правеле...
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
52
Поени од реакции
30
Kaко прво во случај да се алб*нци убијците (ама ако тоа се каже јавно), е тогаш ќе настане една крвава војна у која очигледно албанолите ќе го извлечат подебелиот крај ... нема да може целата власт да ја сопре осветата на македонскиот народ посебно на луѓето кој се на возраст помеѓу 30-40 години и кој во 2001 највеќе ги пратеа случувањата во војната, ние македонците знаеме цело време да си се правиме како ништо да не било и да затвараме очи на единечните убиства и престрелки , ама за ваков масакар не верувам дека некој македонец у светот ќе остане рамнодушен, посебно што 4 од 5 убиени се деца по 19-20 години ... незнам до кај ќе иде работата, ако е мафија у прашање ,тогаш ќе кажат и јавно од МВР ама ако е у прашање верски и национален фундаметализам е тогаш нема ништо да кажат ради тоа што сите знаат што ќе се случи во тој случај ... во оваа држава има барем 15 000 македонски фанатици кој ќе се пријават доброволно во АРМ и МВР и ќе побараат опрема,оружје и униформа !
И да се албанолите бе друже и да се, земи стави се сам во таква положба. Брат ти да убие некој а ти да го јадеш за него. Зошто бре будало зошто сереш на форум, место да учиш, да побараш помош од некого да ти помогне, да ти покаже како да го користиш умот? Зошто?
 
P

PewDiePie

Гостин
Извинете експерти, заборавив дека Грујо е крив за се!
Никој не рече грујо мујо,бранко трајко.....не мешајте политика за џабе.

Само вакви апокалиптички сценарија веќе се изнаслушавме. Така да чил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom