Собири и протести за петкратното убиство кај Смиљковско езеро

L

.Lost Angel.

Гостин
Тебе ако ти одговара таквата состојба, седи си дома и ќути си.
Не седам дома извини си се шетам најнормално ако добијам ќутек ќе добијам, како и да е и да одам и во Нујорк да се шетам навечер 100000 % и таму ќе добијам ќутек? и што ајде на протест ЈАС ДОБИВ ЌУТЕК ОД МусЛИМАн или ОД ДРУГА ВЕРА :facepalm:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
да во алфите има пријател кој е Муслиман кој беше во Војната заедно со таткоти ми се бореше против Муслиманите Вие немате појма дека има на светов и добри луѓе муслимани. ;)
оф боже.. леле леле. ским то ја живим земјо македонска.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Тебе ако ти одговара таквата состојба, седи си дома и ќути си.
Трн, се согласувам со мирен протест за промени, но во моментов сеуште само се шпекулира за мотивот на убиството.
Да се знае мотивот, па ајде нека се протестира, да не се брзаме како прле пред магаре, да се собереме, пцуеме албанци па потоа да излезе мотивот да бил нешто сосема трето.
Не се согласувам со протест воден од шпекулации и рекла-казала муабети, да дознаеме повеќе па да реагираме.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Не седам дома извини си се шетам најнормално ако добијам ќутек ќе добијам, како и да е и да одам и во Нујорк да се шетам навечер 100000 % и таму ќе добијам ќутек? и што ајде на протест ЈАС ДОБИВ ЌУТЕК ОД МусЛИМАн или ОД ДРУГА ВЕРА :facepalm:
Ај врати се на првото мое мислење, против што јас ќе излезам на плоштад - мирно.

Едно е да се рпотивиш на идејата, друго е да се противиш и притоа да сценираш работи кои не се повикани. Сељачење со сила не одразува некој посебен знак на интелигенција.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
оф боже.. леле леле. ским то ја живим земјо македонска.
Во каква држава сакаш твоите деца да растат? во Држава каде што Косоварите и Македонците се тепаат? си има закони и ред др работи кои можат да спречат вакви ствари :)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.208
да во алфите има пријател кој е Муслиман кој беше во Војната заедно со таткоти ми се бореше против Муслиманите Вие немате појма дека има на светов и добри луѓе муслимани. ;)
Баш ваквите како тебе, кои покрај стотиците евидентирани и уште квадрирано неевидентирани случаи на дискриминација на Македонци од страна на Албанци лежерно ги ублажуваат или пострашно негираат флагрантните обиди на Албанците да ги угнетуваат Македонците, ваквите Квислинзи се дури поодбивни од самите варварски орди на Албанците.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Додека нема официјално соопштение од Судска Медицина и МВР немам никакво мислење и никого не кривам ... нека почиваат во мир !!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
да во алфите има пријател кој е Муслиман кој беше во Војната заедно со таткоти ми се бореше против Муслиманите Вие немате појма дека има на светов и добри луѓе муслимани. ;)
Кај ја вртиш водата оооо телетабису еден...

не гибајте религија да ви еб*м тоа глупоста , колку само помирен ќе беше светов да немаше попаленковци по религии
 
П

Паган-др

Гостин
Се додека ВМРО И СДСМ И ДУИ И ДПА СЕ ВО СОБРАНИЕ ЌЕ БИДЕ ТАКА (n) ЗНАЕШ КАКО ВИКААТ СЕ ДОДЕКА ИМА ОВЦИ ЌЕ СЕ ШТРИЖЕ (y)
Fyi*, ради тие овци пропаѓаат протестите, ради тие овци на протестите има по 100 души. Тие овци седат по штабовите и дома и не смеат да писнат. И не зборам за овој протест (ако го има), зборам за последниве протести од страна на Македонци.

*for your information
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Ај врати се на првото мое мислење, против што јас ќе излезам на плоштад - мирно.

Едно е да се рпотивиш на идејата, друго е да се противиш и притоа да сценираш работи кои не се повикани. Сељачење со сила не одразува некој посебен знак на интелигенција.
Работата е што повеќето гледаат на тоа еј па шипарине излегоа на протест за тие 2 што ги утепа оној полицаецон па зашто па мие да не излеземе. Они тоа и чекаат бре луѓе вие да излезете и после многу е лесно да има и др протести само дај боже да не биде така како што викам јас ако биде е тек тогаш ќе биде леле мајко :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Трн, се согласувам со мирен протест за промени, но во моментов сеуште само се шпекулира за мотивот на убиството.
Да се знае мотивот, па ајде нека се протестира, да не се брзаме како прле пред магаре, да се собереме, пцуеме албанци па потоа да излезе мотивот да бил нешто сосема трето.
Не се согласувам со протест воден од шпекулации и рекла-казала муабети, да дознаеме повеќе па да реагираме.
Се согласувам со тебе комплетно. Остај тоа, се согласувам дека треба протест и за работи кои не се предмет на шпекулација како на пример енормните цени на горивата, струјата, греењето. Ама и за тоа ќе се најде некој macedonian.boy123 што ќе ги оправдува таквите поскапувања директно удирајќи по џебот на граѓаните.

Епа ова не е удирање по џебот, туку пострашно. Удирање по слободата на движење!
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.208
Работата е што повеќето гледаат на тоа еј па шипарине излегоа на протест за тие 2 што ги утепа оној полицаецон па зашто па мие да не излеземе. Они тоа и чекаат бре луѓе вие да излезете и после многу е лесно да има и др протести само дај боже да не биде така како што викам јас ако биде е тек тогаш ќе биде леле мајко :)
Ајде вака. Признај си колку те плаќаат за да го пишуваш ова по форуми.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Fyi*, ради тие овци пропаѓаат протестите, ради тие овци на протестите има по 100 души. Тие овци седат по штабовите и дома и не смеат да писнат. И не зборам за овој протест (ако го има), зборам за последниве протести од страна на Македонци.

*for your information
Ах Македонијо какви све луѓе ти нема Да дај боже Овие партии еднаш засекогаш да ги нема. Тогаш би бил задоволен. :cenzura:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom