Собири и протести за петкратното убиство кај Смиљковско езеро

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Едно не можам да сватам паѓате на животни кои се научени само на тепање и на ништо повеќе. Тоа се животни кои незнаат што е живот, незнаат што е убавина,љубов и семејство а вие? ќе одите на протест? одете :tapp: ви посакувам многуууууу Среќа ;)
Што да прајме ајде кажи ми ? ќе се прајме дека не постојат "животните" ? се дур тебе не ти го свитка некој вратчето
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
До Трн

Што планираш да изведеш, против кого протестираш, што ќе постигнеш и што сакаш да се направи од институциите што досега не го направиле?
Не против кого, туку против ШТО. Против загрозената на лична безбедност на сите млади и стари, Кадаифе. Не знаеш каде може утре тебе да ти налета некоја будала што ќе те убие зошто не си му дал 50 денари!

Против неспособноста на оние кои од мој данок земаат плата, да ме заштитат и да ја гарантираат безбедноста на сите! Нешто што им е прва точка во опис на работата!

Против апатијата со која рамнодушно ги проследуваме сите овие редоследни настани!
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.690
Поени од реакции
8.149
До тебе да те прашам, она кромањонцине за секоја чврга мавната или клоца излегуваат на протести да ги види цел свет како се угнетувани во Македонија, а тоа сосема не е точно тие ги уживаат најдобрите права што можат да ги сонуваат во друга држава....
Па сеа размисли ти..
Пријави се тогаш доброволец во армијата заедно со трн во око и тогаш простестирајте, а не само да продавате муда за бубрези
 
П

Паган-др

Гостин
Едно не можам да сватам паѓате на животни кои се научени само на тепање и на ништо повеќе. Тоа се животни кои незнаат што е живот, незнаат што е убавина,љубов и семејство а вие? ќе одите на протест? одете :tapp: ви посакувам многуууууу Среќа ;)
Паѓаме на животни што почнаа да ни ја водат државата, паѓаме на животни што палат Македонски знамиња сред плоштадите, паѓаме на животни што максимално ја загрозија безбедноста, паѓаме на животни што претепаа македонски деца.

Не е јасно уште?
 
M

Mario Gómez

Гостин
1. Протест мора да се пријави па после АЦИД да ви дозволи да се догововарате.
2. Нема против што да се протестира. Ако беа убиени од полицајци протестираш против бруталност, ама тука нема против што да се протестира.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Што да прајме ајде кажи ми ? ќе се прајме дека не постојат "животните" ? се дур тебе не ти го свитка некој вратчето
до сега бев нападнат 3 пати во Емуц Во скопје од страна на Албанци - Косовари - Против 4-6 души се тепав го јадев ама знам дека не се ни самите криви. Тоа нормално политиката си го прави своето а вие сте само марионети на политиката дозволувате таа да ве контролира. Никогаш не сум бил во партија ниту пак ќе бидам бидејќи сите исти :гомце: се. Јас сум за Македонија каде што ќе има живот а не ПРОТЕСТИ И ТЕПАЊЕ НА СЕКОЈ ЧЕКОР АЛОООО ЛУЃЕ СТЕ ИЛИ ШТО СЕ !
--- надополнето: 13 април 2012 во 14:26 ---
Паѓаме на животни што почнаа да ни ја водат државата, паѓаме на животни што палат Македонски знамиња сред плоштадите, паѓаме на животни што максимално ја загрозија безбедноста, паѓаме на животни што претепаа македонски деца.

Не е јасно уште?
Се додека и обрвнуваме внимание така ќе биде :) и се додека имаме луѓе во политиката кои за поени и својот газ ќе го дадат на непријателите.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.690
Поени од реакции
8.149
Не против кого, туку против ШТО. Против загрозената на лична безбедност на сите млади и стари, Кадаифе. Не знаеш каде може утре тебе да ти налета некоја будала што ќе те убие зошто не си му дал 50 денари!

Против неспособноста на оние кои од мој данок земаат плата, да ме заштитат и да ја гарантираат безбедноста на сите! Нешто што им е прва точка во опис на работата!

Против апатијата со која рамнодушно ги проследуваме сите овие редоследни настани!
Значи сакаш за 2 милиона народ да има по еден полицаец за секој значи треба да распишеме тендер за 2 милона полицајци, хммм многу итро од твојат страна (y)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Тоа така секогаш почнува ;) Мирен знам колку ќе биде прво Македонците па онда наспатуваат Албанците ;)
татко ти у алфи ли беше ? сигурно е по храбар човек,а син му пекмез..браво дете.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.328
Поени од реакции
16.441
до сега бев нападнат 3 пати во Емуц Во скопје од страна на Албанци - Косовари - Против 4-6 души се тепав го јадев ама знам дека не се ни самите криви.
Не, ти си крив. Си требало да им се извиниш и другиот образ да им го свртиш.:facepalm:
 
L

.Lost Angel.

Гостин
татко ти у алфи ли беше ? сигурно е по храбар човек,а син му пекмез..браво дете.
да во алфите има пријател кој е Муслиман кој беше во Војната заедно со таткоти ми се бореше против Муслиманите Вие немате појма дека има на светов и добри луѓе муслимани. ;)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
се додека имаме луѓе во политиката кои за поени и својот газ ќе го дадат на непријателите.
Тебе ако ти одговара таквата состојба, седи си дома и ќути си.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
и ДОдека идете на простест пуштете ја песнава да заличи :) едно јуриииииииииш :)
 
П

Паган-др

Гостин
Се додека и обрвнуваме внимание така ќе биде :) и се додека имаме луѓе во политиката кои за поени и својот газ ќе го дадат на непријателите.
Не, се додека не обрнуваме внимание државата ќе ја снема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom