Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Кога че излези брко со извештај или изјава за настанот???
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Вчера околу 3 возев со кола од маџари до центар и назад ни полиција ни ништо нели е логично да има на секој метар и да тересе све живо и диво да се затворат граници итн итн???
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Вчера околу 3 возев со кола од маџари до центар и назад ни полиција ни ништо нели е логично да има на секој метар и да тересе све живо и диво да се затворат граници итн итн???
Врати се во реалноста, Македонија е ова...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Можеби убиецот/убијците е/се Албанец/Албанци, можеби е/се Македонец/Македонци ?
Плус незнам зашто одма сите се фаќаат за меѓу-етничките работи, до сега се случуваа меѓу-етнички тепачки, но вакви работи не !
Мислам дека поголема е веројатноста да станува збор за некаква криминална пресметка, одмазда за нешто, некакви нерасчистени работи и сл.
Некој спомна претходно дека како може 20 год. деца да имаат врска со криминал/мафија, епа 21 век сме бе луѓе, денеска младите на тие години не се тоа што биле порано, се е можно, дилерство, шверц, долгови... ова е веќе работа на полицијата и истражните органи, а ние можеме да си шпекулираме до бесконечност !
Тој дел од Скопје натаму е етнички мешан, има и Македонци, но и доста Албанци, особено тоа нивите таму бостанот се на Албанци, исто така и Албанските овчари од блиските села стадата овци ги шетаат таму по ридовите, меѓутоа зарем до толку се мештаните таму, да убиваат рибари туку така, без никаква провокација и без никаква причина, или сепак имало нешто, некакви претходни расправии, нерасчистени сметки, лични закани, криминални дејствија ?
Шпекулации до бескрај....
 
М

Мартин`

Гостин
24 Вести: Се најавува блокади кон селава а и на обиколницата од страна на мештаните, со цел МВР побрзо да реагира.
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Вчера околу 3 возев со кола од маџари до центар и назад ни полиција ни ништо нели е логично да има на секој метар и да тересе све живо и диво да се затворат граници итн итн???
Полицијата има други обврски како активирање и деактивирање детонатори.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Uset koga vidam na net vestite kolku se mali slikickite za nastanov prosto mi se gadi.Koga gi ubija onie gnidite u gostivar na cela strana idese vesta na site strani vo drzavava.A ova seuste go nema nikade, a i ako go ima go ima vo slikicka od 250x200 pixeli.Ebati pateticnata rabota c c c c ....
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.596
Поени од реакции
20.933
до сега се случуваа меѓу-етнички тепачки, но вакви работи не !
Дали има разлика кого некого брцаш со нож или пукаш во него со пиштол ? Дали си сигурен дека ако збрцаш со нож некого во стомак и го претепаш дека истиот ќе преживее ... линијата е тенка 1 см лево десно и погоди некој витален орган отиде човекот ... Не е обична тепачка друже .. употреба на ладно оружје е обид за убиство .... Само што Македонците се доволно свесни за таков чин , другата страна не е !!!
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Socustvo do semejstvata golema tragedija navisitna golema koj toa kako i zasto go napravil? Pak li albancite?
Podzemnite kriminalni grupi se odmazduvat poradi akciite na MVR a kako toa go pravat so ubivanje na nevini luge ......

Ova ne se slucilo spontano, NO ova e veke preterano(n)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.733
Поени од реакции
71.268
Нека кажат веќе идентитет, се мислам дека еден од убиените ми е познаник :(
Цела вечер се обидувам да дознаам :(
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Полицијата има други обврски како активирање и деактивирање детонатори.
Да бе откривањето и конфискувањето на покер-апаратите е најголем приоритет во оваа ’’држава‘‘ ! :facepalm:
Морат да се плајчат данок, ами како, инаку Гоца-Бркот че ве ватит ! :tapp:
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Значи крајно сум разочаран од македонскиот систем и народ.
Дали вие сите сте ненормални или да? Кога да се деси ваква работа, отварате нови теми, се стават хипхопери и други ванаби фраери и пцујат дерат анти-албанско. Темите идат накај 40 страни за нецели 5 миноти а реалноста си тече без никакви промени, дали се пички или пичиња? Станите излезите од тоа ваше дома дигнете знаме кажете кој сме, на форум ништо не се решава само главоболки на админот кој мислам дека исто мислење делиме. Ми се одмили од форумов верувајте ми. Неможам да ве читам, ми иде да ви се исповратам на сите ваши посрани постови кој ја одликуваат јачината на тастатурата. Профит?
А за државава немам зборови, дали е до бркоњана или до другите незнам ама едно знам дека 12 часа поминати од убиство на 5 млади лица а народов да не е известен, тоа незнам кој го може.
Арно ви е, пак гласајте, пак паѓајте на административни уцени, продавајте гласови за столче. АРНО ВИ Е!!!
Каква глава, таков брич, каков народ таква влада. Уште коа се изврши убиство на бебе во утроба па шо остало за матуранти и адолесценти.
ЦРКНЕТЕ МАКЕДОНСКИ НАРОДУ ЗАЕДНО СО МЕНЕ, ПРОДАВАЈТЕ ГЛАСОВИ, УДИРАЈТЕ СИ ДИКАТАТУРА У ГРУДИ И ЌЕ ВИ БИДЕ ПОЛЕСНО!
 

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
17
Ама и нашиве медиуми се нешто некоординирани или туку така пишуваат само.

На една страна пишува дека телата биле изрешетани, а на друга дека биле егзекутирани и телата поредени во линија (боже мислев ова само на филмови ќе го гледам). Што е точно?

Ужас, ова е исто како и тепањата на наши дечиња за да се насочи вниманието на друга страна.

Треба да се собереме, масовно, да бараме одговор и разрешување а не како Мартин да се заташка.


P.S. Во друга нормална земја ваков настан досега ќе ги преплавеше СИТЕ медиуми и ќе се збореше за него без престан, а не флиперчињата, литургии, економски состојби и сл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom