Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

S

Shellshock nam67

Гостин
Овие од Press 24 или се ретардирани или сакаат уште некој да умре. Што ги снимаат луѓено во фаца не ми е јасно, деновиве очекувам и некој од нив да биде убиен.
Ова не смее да биде бутнато под тепих, за ова мора да се збори и да се дознае. Не може веќе вака !!!!
da trebalo da bidat senzurirani (nivniot lik da bide sokrien ) ocevidcite na nastanot
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.331
Поени од реакции
5.447
Значи некој е многу запнат да почни војна кај нас, без разлика дали го сакаме тоа или не. Како и да е неможе ова мирно да помине. Зарем немаме ние некоја паравојска која во отсуство на државните би го бранела Македонскиот народ? Албанците си имаат 2-3 кои работат напоредно.
Vo gostivar jakim koga go branese semejstvoto Albancite go iskrsija cel grad i stradaa nevini luge tepaa deca po avtobusi,a sega sto treba nie da napravime koga nekoi psihopati krvnicki ubija nevini deca do koga ke im cutime i do koga samo tie ke bidat luge koe se "ugnetuvani i omalovazuvani i nemaat prava" mislam deka ova gi pomina site granici.socustva do semejstvata
Доколку заменик министерот Џељаљ Бајрами излезе пред целата јавност и рече : Во 21:30 часот во местото Железарско езеро , дошло најпрвин до вербална расправија за паркинг место меѓу 15 лица против 1 лице , после што , 5 момчиња му се нафрлиле на лицето Х.Л ... у му нанеле тешка телесна повреда гребнатинка во малиот прст од десната рака ... затоа лицето Х.Л во самоодбрана , отишол до неговиот автомобил , го зел својот калашников , се вратил на местото на настанот , и ги молел напаѓачите да престанат да му го тероризираат малиот прст , но овие и понатаму го тепале ... при што овој пукал 3 пати во воздух , и потоа во самоодбрана ги стрелал сите петорица.

Кога ќе слушнеш ваква изјава , ти се крева киселината , гледаш дека државата соработува со убијци , гледаш дека си сам против сите ... па ти иде да протестираш , да организираш паравојски.

Но не верувам дека ќе биде вака. Затоа чекај и увери се , моментално ништо не знаеме , ни дали учесниците се од различно етничко потекло.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
и на видеото јасно се гледа во кого се сомневаат лујџето, како ден ми е јасно се. само чутете си скопјани, соживото најбитен е
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Доколку заменик министерот Џељаљ Бајрами излезе пред целата јавност и рече : Во 21:30 часот во местото Железарско езеро , дошло најпрвин до вербална расправија за паркинг место меѓу 15 лица против 1 лице , после што , 5 момчиња му се нафрлиле на лицето Х.Л ... у му нанеле тешка телесна повреда гребнатинка во малиот прст од десната рака ... затоа лицето Х.Л во самоодбрана , отишол до неговиот автомобил , го зел својот калашников , се вратил на местото на настанот , и ги молел напаѓачите да престанат да му го тероризираат малиот прст , но овие и понатаму го тепале ... при што овој пукал 3 пати во воздух , и потоа во самоодбрана ги стрелал сите петорица.

Кога ќе слушнеш ваква изјава , ти се крева киселината , гледаш дека државата соработува со убијци , гледаш дека си сам против сите ... па ти иде да протестираш , да организираш паравојски.

Но не верувам дека ќе биде вака. Затоа чекај и увери се , моментално ништо не знаеме , ни дали учесниците се од различно етничко потекло.

Сочуство до фамилиите. Последните вести велат дека се работи за 4 млади луѓе од околу 20тина години и еден човек на 40 годишна возраст. И дарданиа дали си ти нормален?. Не е денес денот да дробиш глупости, не е верувај.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Пуштете 24 вњсти следуваат вонредни
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
И дарданиа дали си ти нормален?. Не е денес денот да дробиш глупости, не е верувај.
Таков си е од раѓање, ова му е стандардно веќе. И пази што пишуваш против него и вечно обесправените одма пријавува дечкото.. =) Кога нема одбрана се вади на глупави "финти".

Пуштете 24 вњсти следуваат вонредни
http://24vesti.com.mk/live.html
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
pogrozomorno nesto vo zivot ne sum slusnala...:( decata bile legnati eden do drug na stomak, so glava vperena vo zemja i bile strelani vo glavite, vozrasniot covek isto taka..so kalasnikov...koj moze vakvo grozno delo da napravi gospod ke mu sudi, dozivotna malku e za ovie zverovi
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
pogrozomorno nesto vo zivot ne sum slusnala...:( decata bile legnati eden do drug na stomak, so glava vperena vo zemja i bile strelani vo glavite, vozrasniot covek isto taka..so kalasnikov...koj moze vakvo grozno delo da napravi gospod ke mu sudi, dozivotna malku e za ovie zverovi
Нормална личност сигурно не!
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Двајца од убиените ми беа блиски,со нив завршив основно..
Што можеме да направиме,сигурно се отидени на подобро место каде што нема БАНДИ АРНАУТСКИ,КОИ ШТО УБИВААТ ДЕЦА БЕЗ НИКАКВА ПРИЧИНА! Ми доаѓа да земам пушка и се што е населено со албанци да испотепам..Прво би почнал од тие што глумат интелектуалци и не заостанати лојални граѓани..Едноставно да ги нема аман,какво зло се..Јас во светов не верувам дека постои поголемо зло од нив..

Сите вие што не сте потресени,и сите вие што гледате можности за соживот сте ментално болни човечки суштества.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Тежок психопат може да убие 5 човечки лица наеднаш, не може ни со афект ова да се објасни ни со ништо. Срамота, најтешка казна.
Иначе истово мислење го имав и ко беше убиството во Гостивар на полицаецот. Немојте да бидете лицемерни за двата случаи различно да се изјаснувате,
Не постои никаква причина за ти да одземаш живот на 5 или 2-3 млади лица.
Ако тоа го сметавте за самоодбрана и ова може така да се протолкува, ко шо напиша ССЛ демек најзапознатиот во ситуацијава овие отишле да се тепаат таму, ама не е тоа никакво оправдување.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.584
Поени од реакции
35.001
Трагедија :(

Очекувам Гоца наместо да се слика со покер машините, да ги засука ракавите и да биде расветлен овој случај во најскоро време, а за сторителот(сторителите) за ваков грозомерен чин и смртна казна е малку.
Сочувство со семејствата на убиените:(

П.С...Минатата година гледавме Арапска пролет,изгледа ни се спрема Балканско лето:cautious:
 
М

Мартин`

Гостин
Иначе истово мислење го имав и ко беше убиството во Гостивар на полицаецот. Немојте да бидете лицемерни за двата случаи различно да се изјаснувате,
Само што првиот ги уби во самоодбрана кога го нападнале а овие биле наредени еден до друг.. сите 4 момчиња! Сигурно не било во самоодбрана, да било немаше да легнуваат момчињата еден до друг и да остават да ги стрелаат така ..
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Sto se cudete.Neli baraa odmazda.Ete .... ja napravija.I sega ????? Sto pravime sega ???
Lugje .... treba da se soberat starite veterani od vojnata, da povikaat dobrovolci i da otideme sami.Ako drzavata im ja izbrise zatvorskata presuda se vrakjam USTE SEGA i da pocneme oti ova lugje ne e normalno dali gledate ???? Prosto ne mozam da poveruvam... se razbudiv, procitav i 15 minuti plakam oti stvarno mi e zal :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom