Обложување на нет

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
2 пати да ставиш по 30е на 1.8 коефициент?
ДА .не мора на една утакмица ..стави 2-3 направи коефициент поголем од 1.8 .. јас депозитирвев 30евра и 30 евра бонус ми даваше и правев 2 коеф и сите ги редев .. ама најсигурни утакмици .. и вториот пат исто .. и после ги ваѓав 200 е со другите играв
 
Член од
12 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
0
Zdravo...nov sum na forumot..neznam dali tuka treba da go postavam ova prasanje ama se nadevam deka nema da mi zamerite :)))...uplakam na net na planetwin365.com...po greska prefrliv pari na ukash...a tamu nit sum registriran ni nisto,a parite zaminaa...dali nekoj znae kako da gi povratam?? fala odnapred :))
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Zdravo...nov sum na forumot..neznam dali tuka treba da go postavam ova prasanje ama se nadevam deka nema da mi zamerite :)))...uplakam na net na planetwin365.com...po greska prefrliv pari na ukash...a tamu nit sum registriran ni nisto,a parite zaminaa...dali nekoj znae kako da gi povratam?? fala odnapred :))
Објасни повеќе како ги префрли така ..преку емаил нешто ..
 
Член од
12 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
0
i samiot neznam kako se sluci..po greska ne vidov kade prefrlam pari...veke koa stegnav gledav nesto preku ukash parite zaminale a ne mi pobara da pisam nit username ni nisto...usvari ne sum ni registriram na taa strana..kojznae sto se sluci
eve link ako mozis nekako da pomognes http://cashier.365planetwin.com/logged/prelievo.aspx
na poslednoto stegnav :(
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
i samiot neznam kako se sluci..po greska ne vidov kade prefrlam pari...veke koa stegnav gledav nesto preku ukash parite zaminale a ne mi pobara da pisam nit username ni nisto...usvari ne sum ni registriram na taa strana..kojznae sto se sluci
eve link ako mozis nekako da pomognes http://cashier.365planetwin.com/logged/prelievo.aspx
na poslednoto stegnav :(
Mора да има контакт или чат да направиш со некој од страната на која се кладиш и да ти кажат каде се отидени парите! Не може ако немаш акаунт да ги префрли само така во празно.
Не ја знам оваа страница, јас на бет365 сум и тами 24 часа има луѓе со кои може да контактираш и да прашуваш доколку има некој проблем.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
i samiot neznam kako se sluci..po greska ne vidov kade prefrlam pari...veke koa stegnav gledav nesto preku ukash parite zaminale a ne mi pobara da pisam nit username ni nisto...usvari ne sum ni registriram na taa strana..kojznae sto se sluci
eve link ako mozis nekako da pomognes http://cashier.365planetwin.com/logged/prelievo.aspx
na poslednoto stegnav :(
Чекај малце .. ако ги вадиш преку укаш нешто код треба да ти дадат мислам.. оди регистрирајсе на укаш и контактирај ако има live chat .или пиши им емаил..еве ти го линков контактрирај ги имаш преку скајп опција ..линк
 
Член од
12 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
0
fala mnogu decki...im pisav im pisav meil i mi gi vratija parite site..demek nivna greska bilo :)...fala uste ednas ;)
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Имам пари од игри на среќа од странски кладилници и онлајн покер сајтови. Сите пари ми се на Мoneybookers. Е сега сакам да ги пуштам на банка. Кога ќе ми стигнат на банка ннесмее да пишам дека се од странски игри на среќа поради законот кој е на сила од септември 2011 година. Дали некој може да ми каже како да ги пишам и да немам проблеми? Инаку не е проблем и да си платам данок од 10% колку што е по закон данокот за дополнителни приходи само сакам да немам проблеми никакви?
Што да направам???
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Имам пари од игри на среќа од странски кладилници и онлајн покер сајтови. Сите пари ми се на Мoneybookers. Е сега сакам да ги пуштам на банка. Кога ќе ми стигнат на банка ннесмее да пишам дека се од странски игри на среќа поради законот кој е на сила од септември 2011 година. Дали некој може да ми каже како да ги пишам и да немам проблеми? Инаку не е проблем и да си платам данок од 10% колку што е по закон данокот за дополнителни приходи само сакам да немам проблеми никакви?
Што да направам???
Тргни ги на банка слободно. Кога ќе ти стигнат парите ќе ти дадат една потврда да заокружиш од каде ти се парите. Ќе го заокружиш број 440. Потоа ќе ти ги авторизираат парите и можеш да ги подигнеш....
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Тргни ги на банка слободно. Кога ќе ти стигнат парите ќе ти дадат една потврда да заокружиш од каде ти се парите. Ќе го заокружиш број 440. Потоа ќе ти ги авторизираат парите и можеш да ги подигнеш....

Што значи тоа 440? Другар мој пушти пари исто преку moneybookers во НЛБ и го викнаа на банка потпиша некоја изјава и во неја требаше да напиши од што се парите.
Од што да напишам јас?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Што значи тоа 440? Другар мој пушти пари исто преку moneybookers во НЛБ и го викнаа на банка потпиша некоја изјава и во неја требаше да напиши од што се парите.
Од што да напишам јас?
Под бројот 440 ти се добивки од игри на среќа, наследства, подароци и такви работи. Ќе видиш на формуларот.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Да ве прашам дали може да направам вака... Да одам во Охридска Банка и да им речам таму да ми стават одредена сума на пари на манибукерс и преку манибукерс да ги префрлам на bwin, потоа ако сум ќар дел да вратам на сметката на манибукерс па потоа да ги вратам на картичка, зарем не е најбезбедно така т.е. можеби некој роднина ми ги пратил на манибукерс, не можат да докажат дека ми се од кладилница, нели? Ај ве молам за помош, татко ми има картичка на пример од Стопанска Банка, дали некој има искуство со неа или сепак да одам во Охридска?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom