Бесплатен аранжман за 500 лица за квалификацискиот турнир во Гетеборг!

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Кого ќе го извлечат со среќа. Јас еднаш се заебав долго патување со автобус повторно никогаш :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Порано беше: лепи сликички и оди на светско, сега е нешто слично, лепи плакати и оди на квалификации :)

Среќно на тие што ќе бидат извлечени, а јас ќе бидам среќен ако успеам да ја гледам утакмицата во петок :)
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
За во белград на двапати не ме извлекоја при дупло повеќе шанси па камоли сеа. Не верувам на извлекувањава, пак на крај партиските ботови ќе идат за да не обрукаат со инциденти.

Инаку кој ќе иде нека не поаѓа без поголема сума на пари.
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
Не верувам на извлекувањава, пак на крај партиските ботови ќе идат за да не обрукаат со инциденти.
Има и позитивно во тоа. Ќе видат дека Македонија не е центар на светот, дека барок не се гради во 21 век и како функционира град со жители горе-долу колку Скопје ама без ниту еден од проблемите на Скопје. ;)

Инаку среќен пат на тие што ќе добијат во секој сличај. Нека сметаат на скоро 2 дена патување, или од мое искуство меѓу 40 и 48 саати во зависност од рутата и состојбата на границите. 10 автобуси нема шанса глатко да поминат на Унгарска граница, а потоа практично и нема граници. Брод најверојатно со рута 45 минути, Германија-Данска. Криминални активности не би препорачал на никој (пиротехника, алкохол итн) затоа што ќе ја забави цела тура и ќе го јаде стапот после од другите навивачи. Со среќа! :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.726
Поени од реакции
19.889
100% не лепев, не се спуштам јас на такво ниско ниво :D може само они да лепат за мене еден ден ..
:icon_lol: Тогаш имаш среќа многу, еве ти посакувам и за шведска да отидеш ама ако не ми мафнеш... ќе се пожалам во некој од локалните штабови, и кога ќе те видат у следна листа одма да те исфрлат :)
 
М

Мартин`

Гостин
:icon_lol: Тогаш имаш среќа многу, еве ти посакувам и за шведска да отидеш ама ако не ми мафнеш... ќе се пожалам во некој од локалните штабови, и кога ќе те видат у следна листа одма да те исфрлат :)
Ќе мафнам не е проблем само нека ме извлечат :icon_mrgr: инаку минатиот пат премногу ми се одеше уште за во Ниш па откажаа другариве поради финансии и испадна дека нема да одам, кога рекоа за Белград 99% бев сигурен дека ќе ме извлечат.
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Нема врска муабетот за партиски избор... Исто како и Мартин и јас бев извлечен за во Белград, а уште за време на ждрепката реков дека мора да отидам во Ниш ама заради испити и други причини неможев да отидам...
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
наслов на албански портал - владата праќа 500 навивачи, кои ги навредуваа албанците, во шведска. Мислам дека после ваков наслов заслужуваат едно А бре Македонче...ама само едно како што и си беше во Србија а они го надуваа до максимум.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
наслов на албански портал - владата праќа 500 навивачи, кои ги навредуваа албанците, во шведска. Мислам дека после ваков наслов заслужуваат едно А бре Македонче...ама само едно како што и си беше во Србија а они го надуваа до максимум.
А да ги прескокнеме овие политички пропаганди најбитно е нашите да се квалификуваат на Олимпијада, затоа се оди во Шведска поголема глупост од вакви текстови нема не треба и да се објавуваат и да го оцрнуваат успехот на репрезентацијата.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Каде бе со автобус 2500км, има ли некој нормален у државава?
Па 2 дена сигурно ќе треба да патуваат. Нема многу граници, само Македонија/Србија и Србија/Унгарија, после имаат „отворен пат“. Ама сепак, не е ова авто со 4 души, па да возиш 150/60 km/h, автобусот сигурно нема да иде повеќе од 130, плус нашиве какви се...
 
М

Мартин`

Гостин
Едино зафркнато во ситуацијава е тоа што те извлекуваат во 20:00 а во 06:00 треба да си нацртан во Скопје, толку ли неможеа да го организираат ова малку по-плански да речеме вчера да избираа а утре сабајле да се трга од Скопје да имаат малце луфта тие што ќе ги изберат да се спремат и да тргнат. Сепак ајде како така чим е гага и солта е блага што се вика :icon_mrgr:
 
R

Rigel Kent

Гостин


Кога ќе стигнат во Гетеборт вака ќе им мафтаат на Швеѓаните


Он топик; Се надевам дека извлекоа поука од изминативе доделувања на карти и нема да има скандали, препукувања и уништување на еуфоријата.


Me presmeavte hahha:pos::pos:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
40 сати автобус, 2 сати брод (и тоа зависи која линија е.. Росток - ?)....и не дај боже на маџарска граница да се решат да ги претресат... Со еден збор - блазеси им :tapp:

Мора да има некаква си соработка во врска со ова меѓу нашиве и Унгарците.Иначе зависи од ситуацијата може и одма да поминат а може и во буквален смисол да окапаат цел ден.На ексурзија не имаат одма пуштено без проверка иако предтоа не спремаа ко кралицата да ни влегува во автобус и мислам ако фатеа некоја како спие ќе го шамараа до Скопје ако не држеа 2-3 саати.
Сепак мислам и зависи што луѓе ќе идат,али дефинитивно автобусите што се навивачките групи уште од старт имаат 2 саати,па после зависи од нив.
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Колку саати одприлика се патува до Шведска знае некој ?
со автобус едно 45-46 сати, а со авион, ако идеш со нормален лет, скопје-виена-гетеборг 4 сати, а ако идеш со wizzair, 12 сати до белград, и од белград до гетеборг 3 сати :) сите три начини ми се поминати, уште со кола да појдам некој ден :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom