Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Скап е бензинот бе:pos: .
Него како стојат Реал со жолти картони, можно ли е некој од клучните играчи да пропушти една од двете утакмци со нас?
Па баш ради тоа,да добие настанот на значење :pos:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Јаки сте по крила, баш ние кај што сме послаби. Имате високи скокачи, на уште едно место кај што сме послаби. Тука ви гледам шанса за да не поминете, ако не успеете на овие места, на други тешко.Средината не верувам дека можете да ја добиете така лесно, барем не во Мадрид.Ако тепате дома шансите за да идете даље ке ви се зголемат бајаги. Онака реално од мој аспект, гледајки по објективно...
Шансите мислам дека се 50-50. (си давам за право да зборам за 1/2 финале бидејки треба чуда да се исподесат за да не се сретнеме) :)
Многу слично гледам и јас, 50-50 се шансите.

За мене клучно ќе е како ќе се снајдат Густаво/Тимо, Швајни и Кроос на средина со Алонсо, Озил и компанија и како ние ќе работиме како екипа назад да ве затвориме.

И секако се надевам дека сите здрави ќе ги дочекаат двата натпревари, зошто реално ние немам никави замени за Рибс, Робен, Швајни и Гомез...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Абе дај некој нека објасни убаво тоа со картоните практично,пошто глеам 100 пати мењале...

Швајни сега ќе му се тргнат картоните во полуфинале така?

Други кои се во опасност?
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Warning:Само за форумџии со смисла за хумор:


Ozilllll Oziiillllll nisto ne pravime bez ozillllll. Da im se pluknam na upravata sto go ispustivme Ozilllllllll! AHHH OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL OZIL

Ako ne odvrzime keseto nikogas LS. Daj boze da se raspadne cela sezona posle ke mora asalno da go otvorat keseto i bez edno 150 -200 milioni investicija u naredni dve godini ne prajme nisto i toa so tie pari bi se priblizile so kvalitetot nekade 70 -80 % do Real i Barca . ajde sega Albanci , hrvati , ukrainci , avstrijci sve jaki fudbaleri se sobrale vo Baernov nas . neznam sto ne se raspusti klubot i da si pocne od regionalna juzna 4 liga

Nikogas LS nema da osvoime so Milercovci timos4ukovciiiiiiii

Лицемер и bandwagoner
Tocno ja go napisav toa i seuste stojam zad toa .... ne samo jas i mnogu drugi pisuvavme negativni i pesimisticki komentari ovde , zasto drugite ne gi citiras , si zapnal se po mene , ja zaboraviv deka postois be , a ja celo vreme sum ti bil vo misli " BRAVO " za mene , a iznam zosto e taka , bidejki ti kazav deka si vcerasen , a ja sum si veteran be srcko , ajde pedala odi gledaj balet ili nz tamu sto drugo
 
M

Mario Gómez

Гостин


се дава ли за ова жолт и тоа на капитенот :tapp: ебате судијата
Нема Лам авторитет за капитен, дел и од тоа е проблемот. Многу е мирен, не е уопште агресивен, ова му е прв картон сезонава во европа, и у бундес нема многу, дури и црвен картон нема у кариерата. Бадштубер е печен капитен уште некоја година, коа не му е по ќеф, клиза се турка со противнички и свои играчи, крупен е и судијата ќе се исплаши.

А за судиите, што да се каже, у бундес ние не се замараме кој судија ни суди, као у англија шо праат овој судија навива за манчестер, овој за ливерпул, или па ѓупците шпански, па и у италија јувентус и милан над 20 пенала у сезона шутираат. Треба да се направи само германци да судат у европа... :DИли судии од третиот фудбалски свет.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Да му одговорам на дечкото погоре дека немаме ние никој загрозен од суспензија. Ете Алонсо ја одлега против Апоел. Така да спремни сме за вас
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Tocno ja go napisav toa i seuste stojam zad toa .... ne samo jas i mnogu drugi pisuvavme negativni i pesimisticki komentari ovde , zasto drugite ne gi citiras , si zapnal se po mene , ja zaboraviv deka postois be , a ja celo vreme sum ti bil vo misli " BRAVO " za mene , a iznam zosto e taka , bidejki ti kazav deka si vcerasen , a ja sum si veteran be srcko , ajde pedala odi gledaj balet ili nz tamu sto drugo
Грешка си пријателе, јас кога не се согласувам со нечие мислење,тоа и го кажувам. И барам објаснување зошто дотичниот така размислува. Боби кога напиша дека треба да се продадат Рибс и Робс заради непродуктивност побарав од него да ми образложи зошто е тоа така. и на крај we agreed to disagree, но не врескавме по форуми како жени во менопауза и не го го теравме клубот и менаџментот каде што не му е место. Или тоа е the veteran's way,не знам просветли ме.

И гледам сеуште се мачиш со употребата на кириличното писмо во онлајн комуницирање,што да те потсетам, е правило на овој форум. Граматичките грешки нема ни да ги спомнуваме.

With that being said, јас сеуште не размислувам за битката со Реал, иако морам да признаам дека ме мачи ситуацијата со картоните. Навистина немаме соодветни замени за стартерите, и не би сакал да ни се повтори двомечот со Барселона и Интер, кога во централна дефанзива беше Брено.

Треба сериозно да се сфати реваншот со Олимпик и да се даде брз гол за да се поништат било каквите надежи кои ги гаи Олимпик. Потоа на полувреме може да се направат замени за одмор на клучните момци, иако не ми е ова остварливо, гледајќи го пристапот кој Јуп го има кон замените.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Па сега веќе ни ние немаме којзне какви проблеми со картони. Само Боатенг, за Милер не се сеќирам, тука е Кроос...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ќе сме го отпуштале татко му на Матс Хумелс од тренер на младинските категории... по 17 години работа кај нас... јасно е ко ден зошто... пошо НЕМОЖИТ ни родениот син да го натерат да се вратит во Минхен... а не пак таленти ќе ни развиват, неспособен.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Имаше некои шпекулации околу Хазард и Гаитан од Бенфика дека сме биле заинтересирани.Ван Бајтен изјави дека Хазард го распрашувал околу Баерн и Бундеслигата.....Хазард иако има голема трка за него,мислам дека е реална опција за 25-30....Тоа ќе биде стварно топ трансфер....Иако и Мертенс е доста добар....

За Гаитан не ми се верува,португалските фудбалери ги преценуваат,ќе бараат многу пари и традиционално одат во Англија...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.879
Поени од реакции
14.309
Имаше некои шпекулации околу Хазард и Гаитан од Бенфика дека сме биле заинтересирани.Ван Бајтен изјави дека Хазард го распрашувал околу Баерн и Бундеслигата.....Хазард иако има голема трка за него,мислам дека е реална опција за 25-30....Тоа ќе биде стварно топ трансфер....Иако и Мертенс е доста добар....

За Гаитан не ми се верува,португалските фудбалери ги преценуваат,ќе бараат многу пари и традиционално одат во Англија...
Овој кабелот Ферги го шмека :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ибишевииќ, тоо Ведате... Ајде Штутгард заслужија бод!!! :D
--- надополнето: 30 март 2012 во 22:03 ---
Овој кабелот Ферги го шмека :D
Бегај бе со португалска екипа не се прајт бизнис, земајте го, ние не верувам да преговараме со бенфика откога бараа миљарди за Контрао ѓуптинот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom