Б‘лгарски език :)

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
“с'рв'р„ Ми требаше 5 минути да го разберам зборов а 10 минути да го изговорам идиотите не чуле за самогласки. Кретените ги копираа странските зборови во изворен изговор и додека уконташ што е што ќе те зболе глава и ќе добијеш преплет на јазик.
Инаку зборот е сервер.
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930
“с'рв'р„ Ми требаше 5 минути да го разберам зборов а 10 минути да го изговорам идиотите не чуле за самогласки. Кретените ги копираа странските зборови во изворен изговор и додека уконташ што е што ќе те зболе глава и ќе добијеш преплет на јазик.
Инаку зборот е сервер.
аха нешто како контраверзен,контуинитет ли беше :tapp:
 
Член од
12 април 2005
Мислења
47
Поени од реакции
24
“с'рв'р„ Ми требаше 5 минути да го разберам зборов а 10 минути да го изговорам идиотите не чуле за самогласки. Кретените ги копираа странските зборови во изворен изговор и додека уконташ што е што ќе те зболе глава и ќе добијеш преплет на јазик.
Инаку зборот е сервер.
Напиши во google преведувач зборот server и кликнете говорителчето да слушнеш како звучи зборот во оригинал, а инаку сервер е на мајка ти п..ката

Што не се смееш не грчки, албанскиот или романски јазици? Многу јасно е зошто, кога учиш странски јазик последно почнеш да разбирав хуморот (значи дека сиусвоил жаргон или некој дијалект)
А со Бугарскиот е лесно ти е мајчин јазик.



 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.078
Поени од реакции
11.462
Мене бугарскиот ми е нај јебозовниот јазик што постои у свет.
Кога бугарка ќе почне да ми збори макар и за филозофија, мене ми звучи ко некоја од хот-лајн да ми се јавила. Можам слободно да го прогласам за еротски дијалект на македонскиот.
 
Член од
12 април 2005
Мислења
47
Поени од реакции
24
Мене бугарскиот ми е нај јебозовниот јазик што постои у свет.
Кога бугарка ќе почне да ми збори макар и за филозофија, мене ми звучи ко некоја од хот-лајн да ми се јавила.
Тоа е истиот јазик на кој зборувале и пишувале Гоце ,Јане , Даме , Ѓорче и сите други познати и непознати македонски
револуционери .


Спротивно на денешното население не Македонија горните учеле литературен јазик, а не јазикот на баба ми кој е книжевна норма во денешна Македонија.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.078
Поени од реакции
11.462
Спротивно на денешнотонаселениене Македонијагорните учелелитературен јазик, а не јазикот на баба ми кој е книжевна норма во денешна Македонија.
Заклучок: македноскиот нормиран јазик е бугарски колку што бугарскиот е литературен клингонски.

Тоа е истиот јазик на кој зборувале и пишувале Гоце ,Јане , Даме , Ѓорче и сите други познати и непознати македонски револуционери .
Заклучок: Гоце, Јане, Даме, Ѓорче биле македонски факмени кои клецале јебозовни бугарки. И тоа без да им дадат две червени.
 
Член од
12 април 2005
Мислења
47
Поени од реакции
24
Заклучок: македноскиот нормиран јазик е бугарски колку што бугарскиот е литературен клингонски.



Заклучок: Гоце, Јане, Даме, Ѓорче биле македонски факмени кои клецале јебозовни бугарки. И тоа без да им дадат две червени.
Еј не знам колку години имаш , но ти е време да спиеш . Пикльовци како тебе ододавна спијат . Ако случајно не носиш пелени - жал едноставно логиката ти малку ме збуни.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Напишивоgoogleпреведувачзборотserverикликнетеговорителчетодаслушнеш какозвучизборот вооригинал, аинакусерверенамајка тип..ката

Што несе смеешнегрчки,албанскиотилиромански јазици?Многујасно е зошто, когаучишстрански јазикпоследнопочнеш даразбиравхуморот(значидека сиусвоилжаргонили некојдијалект)
АсоБугарскиоте лесноти емајчин јазик.
Шо пцуеш бе бугарче, што се навреди толку. Не ни се смешни другите јазици, бидејќи се јазици, ова вашево е како чкембе чорба некоја тешка бљувотина која ние Македонците ја користиме исклучиво за хумор. И запомни мајчин и е на мајка ти.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
“сбл'с'к“ уште еден патетичен бугарски збор 5 самогласки една до друга сблск ако можеш изговори го. Мислам дека значи судир. Инаку најкомични ми се кога крадат странски зборови и од петни жили се трудат да го имаат изворниот изговор на пример Уиски место Виски.
 
Член од
12 април 2005
Мислења
47
Поени од реакции
24
Шо пцуеш бе бугарче, што се навреди толку. Не ни се смешни другите јазици, бидејќи се јазици, ова вашево е како чкембе чорба некоја тешка бљувотина која ние Македонците ја користиме исклучиво за хумор. И запомни мајчин и е на мајка ти.
Кога зборувам со културни луѓе користам други зборови . Но , во контактите со Абориџините користам аборигенски - нели треба да се разбереме некако . Што се однесува до бљувота - пак од него црпи мудрост за ремек-дела од типот "бараме продавачка" (на Бугарски значи "милуваат продавачка" - неверојатно предлог од излогот )
--- надополнето: 9 април 2012 во 18:03 ---
“сбл'с'к“ уште еден патетичен бугарски збор 5 самогласки една до друга сблск ако можеш изговори го. Мислам дека значи судир. Инаку најкомични ми се кога крадат странски зборови и од петни жили се трудат да го имаат изворниот изговор на пример Уиски место Виски.
Малку часови по Македонски и за тебе : с , б , л , к - согласки звуци ; ' - самогласка.
По повод уискито види погоре серверот - логиката е иста .
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Малкучасови поМакедонски и за тебе : с , б ,л , к-согласки звуци ; ' - самогласка.
По поводуискитовиди погоресерверот - логикатае иста .
Тоа не е самогласка тоа е звук кога имаш запек.:)
 
Член од
25 јануари 2012
Мислења
130
Поени од реакции
68
Нема лошо бе, смејте се. ;)

Јас на пример не се смеам на македонскиот, а го погледнувам со омиление, како би погледнал малиот син кој се учи да зборува. :icon_lol:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

Kajgana Shop

На врв Bottom