(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
A be go gledam kako igra Tores i uste mi e maka sto ne go zemavme proslata sezona. Deckovo igra fantasticno i sega nemase da se opteretuvame tolku so transveri osobeno za napagaci. Ali toa e.:toe:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
а бе не знам дали другиве наши ривали имаат воопшто скаути.за секој играч стално Мен Ју пројавувуа интерес и на крај мора некој друг тим да го земен.Рамзи,Босингва,Микел,Есиен,Балак...ај сега нека се заинтересираат за некое дрво и да нека го земет другите клубови веќе.преку глава ови ми ојде.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
а бе не знам дали другиве наши ривали имаат воопшто скаути.за секој играч стално Мен Ју пројавувуа интерес и на крај мора некој друг тим да го земен.Рамзи,Босингва,Микел,Есиен,Балак...ај сега нека се заинтересираат за некое дрво и да нека го земет другите клубови веќе.преку глава ови ми ојде.
Немаат скаути очигледно.Секогаш кога Есиен си оди во Гана со себе увезува уште 5-6 талентирани братучеди и од нив некој ќе се претвори во добар фудбалер.И тие трансфери ги врши секако незаконски.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Таман се загрееме за некој играч, ни го лапаат. Више ми се здосади од вакви ситуации, уште ништо не сме зеле.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ајде долго е летото:helou:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ајде оптимизам бре слушајте и послушајте :)

 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Е нее... не за џабе тепаа во ЛШ и ПЛ.Парите не ќе ги чуваат за в гроб.Ќе трошат на играчи.Само финтата е што кога ќе се заинтересираат за некој треба до крај да ја тераат работата.Не вака, а покажаа интерес за некој и одма афроналците или другите ќе вчапат туѓ плен.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Ајде Манчестеровци, ќе се сретнеме...Хахаа....

Juve to challenge European Champions on August 6th

Another prestigious engagement in a very eventful summer. On the long journey taking Juventus to the Champions League preliminary round (first leg on August 12th/13th, second leg on the 26th/27th), Ranieri’s team will now be playing against Manchester United too.

During their summer tour in England, where they will also be facing Arsenal and Hamburg in the Emirates Cup, Juventus will clash with the European (and English) Champions in a prestigious friendly. The game is scheduled for August 6th, at Old Trafford.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Добра подготовка ќе биде тој меч.Не очекувам инаку ништо спектакуларно.Проба ко проба.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Нормално...Ќе биде испитување на новиот тим за наредната сезона, уиграноста...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Biankonerri се гледаме :smir:

Секогаш паѓале многу гооолови, очекувам и сега.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Не бе на шампионси патеки се враќате нели.Нема попуштање тоа е подготовка да се види кој колку е спремен кој до кај е:helou:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да да..Очекувам интересен натпревар (и да ни попуштате малку :wink:)
Ајде важи редно е и вие да тепате еднаш... (последен пат се сретнавме во америка..... лошо лошоооо беше за вас :))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom