(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
so koj sostav mislite deka ke igrame vo moskva. van der sar,hargrivs,vidic,ferdinand,evra,park/gigs,kerik,skols,ronaldo,tevez ,runi spored mene ovoj sostav ke go resi mecot.
 
В

Вори

Гостин
Ama United bez ronaldo ne e istiot United so nego.Bez nego igrata na Mancester e mrtva.A so nego Mancester gazi.Pa sea ti vidi!!
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
И Керик потпиша нов договор

А Даворче се гледа дека редовно го гледаш Јунајтед. Тачно дека е носител на играта, ама без него играта да е мртва - јок. Пример: во ФА купот кога ги згазивме Арсенал со 4-0 игравме без него...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
Player Profile

Age: 27
Born: 28 July 1981, Wallsend, North Shields
Appearances: 100
Goals: 8
Joined United: 31 August 2006
United debut: 23 August 2006 v Charlton (A)

За Керик е ова.. Му се приклучил на Јунајтед на 31 Август, а дебито го играл на 23 Август :):) ???
П.С. Мислев дека е 24/5 години, а кога гледам 27 lol
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Мене ме копка со Евра што ќе биде...цело време се надевам дека ќе потпише ќумбето нов договор, ич нејќам он да си иде, најбоље лев бек е (башка и крило што може), факат е така!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Да, да, Евра мора да остане, како игра, неверојатно, само не е многу по головите. Ама во секој меч е еден од најдобрите.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
Па немора да дава голови, само нека брани да не ни дават голови...
И ако тој сака да остане, ќе потпишат нов договор.. Само да не е некој педер како Хајнце кој за малце на суд ќе одеше само за да го продадат на Ливерпул или на Реал...
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
ke ostane vo junajted evra sega ceka nov dogovor.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Абе Евра така никој не ја коментира неговата игра, никој не го фали, никој не зборува за него, ама лом прави, голем офанзивец и дефанзивец е.
Ќе му потпише нов договор и ја тоа мислам.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
31 Август е последниот ден од летниот преоден рок. Изгледа тогаш е пријавен... Незнам шо да кажам.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Интересно ова со Керик.Па може да е пријавен на 31 август, ама купен е претходно.Така мислам би имач шанса да игра.Сепак како и да е, нас нека не не' загрижува многу тоа, поважно е финалето што ни претстои.А, за Евра ќе остане, не е тој продадена душа.Игра фантастично, иако реално гледано досега во Фан Клубот го немаме многу пати, да не кажам ич го немаме пофалено него.А дечкото е лудница, во одбрана маестрален, кога станува збор за контра или почнување напад по лева страна тој е главниот.
 

Limp Bizkit

Gone with the sin
Член од
9 мај 2007
Мислења
837
Поени од реакции
2
Да да оваа година многу ми се свиѓа играта на Евра омилен лев бек ми е воопшто тој е ЅВЕР и сакам да остане.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom