(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
a be to so go imas boldirano ne si go sfatil ubo.Glejzer zede krediti za da go otkupi cel mancester.mancester ne ce zema krediti za da se otkupi sam.Glejzer e vo dolg,ne mancester.znam,citav pred godina ipol kaj so glejzer zemat krediti za da go otkupi timot.toj so go ima sostaveno textot ima greska zasto siguren sum.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Што зборуваш бе ти се гледа дека врска немаш од фудбал.
Е ај ти имаш врска јас немам.


Ако има таква авионска несреќа за Реал одма ќе плачат во Уефа да добијат играчи на позајмица оти со составот што би го имале тогаш би биле премалку и преслаби.А Манчестер со пола мртов тим меѓу кои и Данкан Едвардс(за кого и Бест и Чарлтон имаат изјавено дека биле инфериорни покрај него),се изборија за титули и шампионски статус.Не со плачење.Тие не плачеле на судиите како што Реал правеше во последните сезони(само сетете се на натпреварот со Атлетико пред некоја година кога Атлетико добија црвен а потоа и изгубија).Реал се плачковци!Сјајното минато што го имале со Пушкаш,ди Стефано и другите славни играчи од тоа време е само минато.Соочете се со сегашноста.Никој моментално не е подобар од Јунајтед!
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Денес гледам се поминало во расправа со туѓи навивачи
Абе баталете ги нели гледате дека само провоцираат
Прво прочитав сме биле во долгови хаха која глупост дали сте нормални Манчестер никогаш не ја завршил сезоната во минус тој минус што го кажувате е кредити на Глејзер а тој го нема само Манчестер и со Манчестер тој нема направено долг за разлика од Абрамович кој си се расфрла со пари и го има ставено Челзи во долгови а Реал е секоја година во долгови и бидејќи е кралски клуб и размазен секогаш банката на Шпанија му го отпишува долгот
Второ за титулите нема што да се расправате во Англија постојат повеќе клубови меѓу кои постои конкуренција а ако сакаат Реал да се мерат така нека се мерат со Ренџерс и Селтик кој имаат по 50 и 40 титули а за во ЛШ само ќе ви кажам дека превите три години англиските екипи не играле во европа а тоа не било ЛШ со многу екипи туку на почетокот се викнале меѓу себе 8 екипи кога Манчестер се приклучил веднаш стигнал до полуфинале(што ја покажува неговата јачина) и му се случила несреќата во Минхен а можете да замислите да бил цел тим кој ќе ја освоел уште таа година
и трето пак се замарате за Роналдо па оваа тактика Реал ја прави секогаш на крај на сезоната пушта информации по нивни весници

П.С. Истата година кога Манчестер го купи Роналдо и Реал го гледале и неговите експерти го прогласиле за неперспективен играч е Реал Реал а сега за истиот "неперспективен" играч давате 100 милиони фунти:pipi:
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Со мало задоцнување да ви ја честитам заслужената титула.Фергусон покажа која е неговата класа и дека ниеден тренер на светов не може да се споредува со него.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Со мало задоцнување да ви ја честитам заслужената титула.Фергусон покажа која е неговата класа и дека ниеден тренер на светов не може да се споредува со него.
Нема врска што е задоцнето, фала на честитиките:)
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
eee ima li nekoj podetalni informacija za kupuvanjeto na alvez , fabiano i owen ..... koj ima nekoo informacija neka pise ... poz..
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ај честито титула, заслужено.

Иако не сум им фан ама добро го изиграа првенството, башка добија симпатии кај мене поради пристрасните судии кои неколку пати ги искрадоа со Челси.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ај честито титула, заслужено.

Иако не сум им фан ама добро го изиграа првенството, башка добија симпатии кај мене поради пристрасните судии кои неколку пати ги искрадоа со Челси.
Благодарам за честитките, знам дека си фан на Арсенал :pipi:

edit:

Роналдо го откачи Реал



Најдобриот фудбалер во Премиер лигата, Кристијано Роналдо и официјално ја отфрли можноста летово да се пресели во Реал Мадрид. Според најавите Реал бил подготвен да плати обесштетување во висина од 125 милиони евра и плус поголема плата за фудбалерот на Манчестер Јунајтед.
Сепак од трансферот нема ништо бидејќи португалскиот репрезентативец нема намера го напушти Олд Трафорд.
"Навистина ми е прекрасно во Манчестер Јунајтед, во тимот има фантастична атмосфера играм во друштво со врвни фудбалери и од ден во ден се повеќе напредувам. Оваа сезона беше фантастична, постигнав многу голови и би сакал и во иднина да освојувам трофеи со Манчестер Јунајтед. Интересот од Реал ми годи, но јас останувам на Олд Трафорд", изјави Роналдо.

Извор
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Благодарам за честитките, знам дека си фан на Арсенал :pipi:

edit:

Роналдо го откачи Реал



Најдобриот фудбалер во Премиер лигата, Кристијано Роналдо и официјално ја отфрли можноста летово да се пресели во Реал Мадрид. Според најавите Реал бил подготвен да плати обесштетување во висина од 125 милиони евра и плус поголема плата за фудбалерот на Манчестер Јунајтед.
Сепак од трансферот нема ништо бидејќи португалскиот репрезентативец нема намера го напушти Олд Трафорд.
"Навистина ми е прекрасно во Манчестер Јунајтед, во тимот има фантастична атмосфера играм во друштво со врвни фудбалери и од ден во ден се повеќе напредувам. Оваа сезона беше фантастична, постигнав многу голови и би сакал и во иднина да освојувам трофеи со Манчестер Јунајтед. Интересот од Реал ми годи, но јас останувам на Олд Трафорд", изјави Роналдо.

Извор
Zarem ti veruvase deka Cristiano ke go napusti United?Daj ne zaebavaj,Cristiano ostanuva i so nego ke osvoime uste mnogu tituli pozz:helou:
 
E

elence*$

Гостин
Еве и јас да ви честитам за титулата.... ја заслуживте... немат шо.. не грешам душа па да речам не е така..

Иначе ви посакувам многу успех во Москва... :pipi:
позз и жал ми е шо немат да го гледам финалето (матура имам дента) ама најискрено ќе се надевам дека победата ќе е ваша :helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еве и јас да ви честитам за титулата.... ја заслуживте... немат шо.. не грешам душа па да речам не е така..

Иначе ви посакувам многу успех во Москва... :pipi:
позз и жал ми е шо немат да го гледам финалето (матура имам дента) ама најискрено ќе се надевам дека победата ќе е ваша :helou:
Fala,ke se potrudime da bide nasa zosto iskreno imame podobar tim od Chelsea,i spored mene toa ke go dokazeme vo Moskva:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom