Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Масло на тие што набрзо сакаат да влезат во парламент, ништо ново.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Ова мириса на смислено сценарио...
Знаејќи го менталитетот на албанците во првите моменти мислев дека се работи за одмазди но се повеќе личи на организирано сценарио.
Па нормално дека е смислено, затоа треба ладна глава во вакви ситуации.
Најлошо што може да се направи, е да се потклекне на овие провокации и да им се даде изговор да ги остварат своите замисли.
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Изгледа вечерва ќе биде покољ, каде е у п...у м.....у полицијата аман :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Се надевам нема да има мн. глуп народ што ќе реши да иде на Грејтест Хитс у вакво стање ....ќе има покољ ...


пс: Мене едно не ми е јасно ....Неможе љунгиве да лупаат наши а нашиве не (поготово па навивачкиве групи што сум СИГУРЕН дека се напиздени од ова ...) нешто поголемо ќе да е ова ./.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Па нормално дека е смислено, затоа треба ладна глава во вакви ситуации.
Најлошо што може да се направи, е да се потклекне на овие провокации и да им се даде изговор да ги остварат своите замисли.
Зарем мислиш дека и Македонци не се дел од евентуална дестабилизација моментално се ќе се направи за власт, долги години ни требаше да сватиме.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
Па нормално дека е смислено, затоа треба ладна глава во вакви ситуации.
Најлошо што може да се направи, е да се потклекне на овие провокации и да им се даде изговор да ги остварат своите замисли.
многу христијански друже.....за вакви гнасни чинови се знае кој е лекот,клин со клин се вади во вакви ситуации,зошто се гледа дека СЕ повеќе замав зема и нема застанување......институциите молчат,немаат никаков ефект во справувањето со кризата - ова дефинитивно е КРИЗА
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
http://www.youtube.com/watch?v=-OFnFSv-4SA&feature=related
Гледајте од 0:50 убаво размислете.
Обавезно гледајте Ве молам!
Нешто јас да кажам. Live today, fight tomorrow. Ако така избувнуваш, излезеш на улица итн, итн, ништо нема да постигнеш, само можеш да изгубиш. Како што можеш да видиш, Македонија сеуште не е слободна, а со тоа сеуште не е исполнет сонот на револуционерите. Еден дел е под грчка власт, еден дел е под бугарска, мал дел под српска и останатиот дел вклучувајќи ја и оваа полудржава е под албанска власт. Ние моментално не можеме ништо да сториме. Прво треба да се обединиме, па потоа да организираме, да се намножиме а потоа да размислуваме за ослободување.
Гледам дека си многу загреан за Македонија, и јас бев таков, сега малку се оладив и почнав да размислувам по трезвено и по реално.
Ако воопшто во животов правам некакво организирање, а планирав тоа да биде нешто големо (само малку и јас самиот се разочарав и демотивирав), тебе прв ќе те барам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.469
Поени од реакции
68.807
Неможам да се смирам човече, треперам целиот, ќе пукнам од нервоза :mad:
Што чекаат бе ти ебам џандарите бе, треба ли да умре некое дете мамицата у пичка да ви ја ебам :mad:
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
абе до кога со ладна глава..? еј над 30случаи со насилства...и тебе ти е ладна главата?
Да ладна ми е, затоа што знам што очекуваат тие провокатори, и дека ако ги применам нивните методи, ќе им помогнам да го остварат тоа што го зацртале. Толку е тешко да се свати ова?
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
Масло на тие што набрзо сакаат да влезат во парламент, ништо ново.
бранко е крив, знаев јас...
сега у понеделник кога ќе отиде бензинот у курац горе - никој нема да примети од муабетите: војна, покољ, готово е итн....
бранко, мамата у пичка и горивото го поскапи...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom