Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.248
Поени од реакции
5.221
Пред воопшто да дојде до оваа дереџе , ви велев дека на македонците не им одговара ваква состојба , ме напаѓавте мене , и ко за инает , оп во Кисела Вода 20-30 лица во акција.

Јас овде гледам којзнае која фаза на кроење на внатрешните етнички граници.

Ти ќе тепаш во Кисела Вода , Аеродром итн .... албанците да бегат од таму.

Они ќе тепат во Чаир , Сингелиќ , Тетово итн ... македонците да бегат од таму.

Целта е да се прегрупираат секој со своите , и на крај само ќе се стават бодликавите жици по државата.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Срамота!Цел живот иста песна.Добро бе ќе станат ‘‘браќава‘‘ мажи еднаш и со голи раце да се тепаат или што е работава?Претепани,македонци со шипки.Колку 10 на 1.Ебате пи*ките,само мене ми мириса ова на нешто повеќе.Ако не се смири ситуацијава ќе ни стигаат поканите на врата...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.590
Поени од реакции
69.886
Инаку нападнатите деца во парк се ракометари од младинците на Вардар.
Децата кои тренираат во младинските школи на ФК Работнички, ФК Вардар, КК Работнички и РК Вардар се постојано на мета на АЛбанците...
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Пред воопшто да дојде до оваа дереџе , ви велев дека на македонците не им одговара ваква состојба , ме напаѓавте мене , и ко за инает , оп во Кисела Вода 20-30 лица во акција.

Јас овде гледам којзнае која фаза на кроење на внатрешните етнички граници.

Ти ќе тепаш во Кисела Вода , Аеродром итн .... албанците да бегат од таму.

Они ќе тепат во Чаир , Сингелиќ , Тетово итн ... македонците да бегат од таму.

Целта е да се прегрупираат секој со своите , и на крај само ќе се стават бодликавите жици по државата.
Г-дине Ве прашаја за тепањето на малолетни девојчина од страна на 4ца здивени Албанци?
Или немаш што да одоговориш па сеа вртиш муабетот,или јас ако се прашуваш што уопште се појавуваш во темава?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
Г-дине Ве прашаја за тепањето на малолетни девојчина од страна на 4ца здивени албанеци?
Или немаш што да одоговориш па сеа вртиш муабетот,или јас ако се прашуваш што уопште се појавуваш во темава?
Не му се чита тоа, на неразбирлив македонски е изгледа напишано.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
220
Поени од реакции
264
Додека ние го ,,решававме'' проблемот име, црква и народ единствениот реален проблем остана нерешен. Тој проблем се нарекува ТЕРИТОРИЈА и како тргнала работава ќе се решава годинава. Само да не се праиме мутави дека не знаевме. paroli protiv makedonija golema.jpg
 
Член од
10 март 2012
Мислења
5
Поени од реакции
3
Sramota sto se tepat nevini zrtvi ova ne lici na dobro samo kasno ke ni tekne vprocem nekoi i go bara ova a sega ne cini vikat EPA NE CINI !!!!!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
А Грција ќе куртули од банкрот , Халкидики полн со патриоти.
Мене исти курац ми е душо.Ако има војна јас ќе морам да излезам,ама ако има војна тебе прв ќе те барам,зошто си слепец.Боцнуваш овде секого на форумов и се правиш паметен цело време.Ако има војна се надевам дека ќе е реална :)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.570
Поени од реакции
34.961
Г-дине Ве прашаја за тепањето на малолетни девојчина од страна на 4ца здивени албанеци?
Или немаш што да одоговориш па сеа вртиш муабетот,или јас ако се прашуваш што уопште се појавуваш во темава?
Јас веќе одговорив ‘‘малолетните девојчиња ги провоцирале 4 албанци, се движеле по улицата од левата страна, од истата страна како и тие, на време биле предупредени да се движат по десната страна од улицата, ама девојчињава одбиле послушност и почнале вербална расправија и затоа што биле нападнати од 2 разулавени малолетни девочиња, тие морале да се одбранат,
Зошто девојчињата не ги послушале, немало да дојде до вербална расправија воопшто, а при тоа албанците немало да има потреба да се бранат:свиркам:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.248
Поени од реакции
5.221
Г-дине Ве прашаја за тепањето на малолетни девојчина од страна на 4ца здивени албанеци?
Или немаш што да одоговориш па сеа вртиш муабетот,или јас ако се прашуваш што уопште се појавуваш во темава?
Што сум пишал , стојам на тоа , не ме терај да се повторам по 3 пат.

Нема спас и објаснување за напад над девојка , без разлика дали се обидуваш да се вадиш на фактот што во Кисела Вода девојка била скршена од ќотек.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Што сум пишал , стојам на тоа , не ме терај да се повторам по 3 пат.

Нема спас и објаснување за напад над девојка , без разлика дали се обидуваш да се вадиш на фактот што во Кисела Вода девојка била скршена од ќотек.
Човек колку и да каже дека сте цвеќиња се лаже и ние не сме како вас женско не пипкаме само толку да ти кажам...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Со таа Кисела Вода ми потекоа јајцава, искрено. 30 страни се изначитав само за тоа...
Инаку, приведено е едно лице и се трага по тој шо го нападнал цајканот... знаеле кој е.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Работите се сложени, нели, а изговорите потрошени.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom