Фан клуб: РК Пелистер

Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
iskreno nemozam da bidam zadovolen ali so igracite koi gi imame tolku ni e silata 3to mesto...se gleda deka ive znaj mn rakomet ama nema dusa pojke,vezeniot kako so kaza tomasiono voi zimski son e jas mislam deka ne e zainteresiran mnogu za rakomet poradi situcijata vo klubot..papata iznenadi :) butino najdobar spored mene..za filip se gleda deka deteto ima potencijal vlegva ne se plasi.za dr mladi nezz posto ne dobija nekoja sansa..se e ok vaka so kazvat so mladi da pocnime od start ama so prajme ete sea ko ke igrame so metalurg i ke go vidat filip ili bilo koj od pomladite deka ima potencijal i ke si go zemat tie to cekat da izlezi nekoj biser i odma ke go zemat ke mu ponudat pari,hrana stan i ednostavno nemozi da se odbie a pelister pak so kuro vrace ke ostani..to mene me plasi poso neame zdrava uprava tuku raspasena banda ama jebiga da cekame ke vidime kako ke bidi
силата е таја,во ова мизерна лига таман сме!со овај состав стандарт-борба за позиција бр.3...ништо нема чудно да биди ако загубиме од овај или онај,мене ми е побитно оти мислам за иднината!!!да се работи поќе со децата ко веќе ѓи имаме,ете колку се јаки незнам не сум ги гледал,ама 2-3 сигурно ќе излезат и тие ако се пропуштат да заминат пак стара песна,ВАДИМЕ ЕВТИН ДОБАР КАДАР и после ќе заминат во друг клуб ќе појдат за пари и то е!!!гледам и самиот дека управата веќе не ја бива,немам ништо против луѓето ама така е!треба решение да се бара за понатаму оти не се прај за 1 год шампионски тим,треба да се работи поќе,а како шо гледам за брзо не се надеваме на титула
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
8
Шо бара ракометна федерација во Битола ? во Скопје е таа нешто да не измеша ?
Епа нема во секој град канцеларии ракометната репрезентација или некој претставништва ?
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Четврток во 7 се игра со Металург Јуниор .
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.175
Поени од реакции
7.889

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.530
Бодче со дечурланата на Металург:Dизгледа ја наместија за кладилници:pos:
31-31....полувреме 16-14 за Пелистер.....
Сабота(18 часот) во Битола во последното коло од регуларниот дел играме со Овче Поле...
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Не играја скоро сите од 1 постава
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.815
Поени од реакции
9.070
Бодче со дечурланата на Металург:Dизгледа ја наместија за кладилници:pos:
31-31....полувреме 16-14 за Пелистер.....
Сабота(18 часот) во Битола во последното коло од регуларниот дел играме со Овче Поле...
Nemoj da mi kazes deka ima nekoja kaj sho mozesh da se kladish na makedonska rakometna liga:D??
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
То ќе биди крајно несириозен потег од страна на некоја кладилница. А и нашите само малите играле Чурлевски постигна 10 гола
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.086
Поени од реакции
7.893
шо напраја бе денес со Овче Поле?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom