Калиопи на Евровизија 2012

S

stefi

Гостин
Песнава мајко мила! Калиопи нема више глас. Многу лошо... но, на светлата страна не ме шокираше дека уште една лоша песна (ваљда на копров пак) ќе изберат
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.722
Поени од реакции
960
Песната е ок , поготово споредено со песните што ги пуштавме на ЕуроГејовижн последниве неколку години , оваа песна е далеку подобра ... единствено не ме бендиса баш звукот но тоа оди на душа на катастрофалниот сигнал на МТВ каналот ... на пример виолините скоро ич не се слушаа ... имам мала замерка и на гитарското соло , мислам дека можело да биде подобро направено но веројатно до мај ќе ја испеглаат подобро песната ... во секој случај ова е најдобрата песна што сме ја пуштиле последниве 4-5 години .
П.С. Калиопа последниве години страшно ми оди на нерви , но ако ништо друго барем има глас и знае да пее .
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
17
Песната е ОК, подобро да оди Калиопи, која е извонреден вокал, него ли Ѓоко Фишермен или Русинот...
 
G

galaxy

Гостин
Не само што е грда, туку е и делумна копија.

Инструменталниот дел на ова
Е многу слично на ова
 
M

Moon Child

Гостин
:cuc::cuc::cuc:
Очекувам да влеземе во првите 5! Не се сомневав во Калиопи, мислев ќе ја утнат песната ама гледам добро е.:cuc::cuc::cuc:
Ако и со оваа песна и глас сме пак на некое бедно место, тогаш со причина ќе лаам.
:cuc::cuc::cuc:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Песната е солидна...Не е нешто екстра, ама не е ни лоша (за разлика од што очекував некое чудо ко Рум Дум Дум)...Песната е океј значи, ама кога ги слушнав другите песни што ни се во наше 1/2 финале сватив дека конкуренцијата е стварно добра. Поголем дел се со тој претпознатлив нов електро звук и сигурно дека публиката повеќе би ги прифатила нив, заразлика од песната на Калиопи која би поминала солидно доколку би била на Евровизијата пред некоја година на пример со истава песна...
Слушнете дел што ни се конкуренција во наше 1/2 финале
Ако се додаде дека и Жељко би пуштил добра песна, Швеѓаните исто треба да одберат песна, Ерменија исто...Ги наведив овие дека изминативе години испраќаат добри песни. Нека и е со среќа на Калиопи, па да не претстави во најдобро светло ако може :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Песната е солидна...Не е нешто екстра, ама не е ни лоша (за разлика од што очекував некое чудо ко Рум Дум Дум)...Песната е океј значи, ама кога ги слушнав другите песни што ни се во наше 1/2 финале сватив дека конкуренцијата е стварно добра. Поголем дел се со тој претпознатлив нов електро звук и сигурно дека публиката повеќе би ги прифатила нив, заразлика од песната на Калиопи која би поминала солидно доколку би била на Евровизијата пред некоја година на пример со истава песна...
Слушнете дел што ни се конкуренција во наше 1/2 финале
Ако се додаде дека и Жељко би пуштил добра песна, Швеѓаните исто треба да одберат песна, Ерменија исто...Ги наведив овие дека изминативе години испраќаат добри песни. Нека и е со среќа на Калиопи, па да не претстави во најдобро светло ако може :)
Од песните што ги постави само норвешка се издвојува. Другите две калипои е подобра. Ќе видиме како ќе им се допадне на другите земји.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Од песните што ги постави само норвешка се издвојува. Другите две калипои е подобра. Ќе видиме како ќе им се допадне на другите земји.
Не викам дека се подобри од нашата. Баш мене песната ми е океј, ама знаејќи дека наведениве горе како актуелен тренд кој се следи последниов период во Европа плус ако на тоа се додаде и сценски настап би изгледале далеку покомплектно од нас, за разлика од нас каде единствен адут во моментов ни е песната горе долу и вокалот на Калиопи. Јасно е дека на Евросонг се бара „шоу“...

Тоа е другари...Мелодијата на песната си е добра, не треба чудење...е сега не би ме зачудило блгаркава да се разголи за да собере гласови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom