Автомобили во размер

Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Дали знаете да има во куманово некаде вакви да се продаваат да ги разгледам, и колку од прилика се цените на овие без далечинско? фала :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Освен со водена шмиргла и безбоен лак,дали има друг начин од автомобил во размер 1:18 да се исчисти отисок од прст со секундарен лепак.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Освен со водена шмиргла и безбоен лак,дали има друг начин од автомобил во размер 1:18 да се исчисти отисок од прст со секундарен лепак.
Пробај со ацетон за нокти,ама претходно раствори го со вода за секој случај и пробај на нешто друго да го тестираш :)
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Некој бараше RC колички мислам на темава. Можете да му се јавите на човекот од огласов може има нешто интерсно
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Ново кај мене... Е350 CDI од Маисто, 1:18











Се мислев помеѓу мечево и Туарег од Бураго... Но Туарегот е многу промашен, а и затоа што има алтернатива од Welly ќе се стрпам за негова набавка. Конкретно овој модел изгледа погоден но како и секое Маисто си има недостатоци. Најмногу ми сметаат пиновите на штоповите и тоа што нема стакла на предните врати. Сликите се мизерни инаку моделот е навистина добар во живо.

За информација, продавницата на Крш во Рамстор е преместена на катот и сега е многу поголема. Јас пред 2 недели ја барав но дури сега прашав во ГТЦ и ми кажаа дека е преместена...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
За информација, продавницата на Крш во Рамстор е преместена на катот и сега е многу поголема. Јас пред 2 недели ја барав но дури сега прашав во ГТЦ и ми кажаа дека е преместена...
Преместена е уште на 10-15 декември 2011
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Дали знае некој колку пари се таму автомобилите-пример најевтин е толку а најскапиот толку. фала
од 100 ден за 1/87 до 2800 ден за 1/18,гусани модели,а пластичните на далинско од 1500 ден до 6-7000 ден
--- надополнето: 24 февруари 2012 во 21:57 ---
Ново кај мене... Е350 CDI од Маисто, 1:18



Се мислев помеѓу мечево и Туарег од Бураго... Но Туарегот е многу промашен, а и затоа што има алтернатива од Welly ќе се стрпам за негова набавка. Конкретно овој модел изгледа погоден но како и секое Маисто си има недостатоци. Најмногу ми сметаат пиновите на штоповите и тоа што нема стакла на предните врати. Сликите се мизерни инаку моделот е навистина добар во живо.
Се откажуваш од теренците или ја прошируваш колекцијата
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Не се откажувам од теренците никако, само што моментално нема ништо интересно по продавниците кај нас. Едноставно нема шанси да платам 2300 денари за Х5 од Бураго. Долго време листам понуди по нет но поштарината и додатните трошоци убиваат. Во наредниот период ќе купувам од нашите продавници, секако она што ме интересира но не мора да значи дека ќе бидат теренци. Следно планирам сепак да земам Туарег...

Преместена е уште на 10-15 декември 2011
Па кажувајте вакви работи :D
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
Ново кај мене... Е350 CDI од Маисто, 1:18




Се мислев помеѓу мечево и Туарег од Бураго... Но Туарегот е многу промашен, а и затоа што има алтернатива од Welly ќе се стрпам за негова набавка. Конкретно овој модел изгледа погоден но како и секое Маисто си има недостатоци. Најмногу ми сметаат пиновите на штоповите и тоа што нема стакла на предните врати. Сликите се мизерни инаку моделот е навистина добар во живо.

За информација, продавницата на Крш во Рамстор е преместена на катот и сега е многу поголема. Јас пред 2 недели ја барав но дури сега прашав во ГТЦ и ми кажаа дека е преместена...
Ај честито, отиде на 'Е' класа.
Добар е Мерцедесот, како за Маисто и парите, прилично добар модел.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Ај честито, отиде на 'Е' класа.
Добар е Мерцедесот, како за Маисто и парите, прилично добар модел.
Добар модел бидејќи на кутијата има залепено заштитна фолија DAIMLER MERCEDES

Има само мал недостаток не се отвараат задните врати како на Mercedes cls

36696GY_BOX.jpg
Ама затоа само во Македонија цената е 2800 денари
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ново кај мене... Е350 CDI од Маисто, 1:18



Се мислев помеѓу мечево и Туарег од Бураго... Но Туарегот е многу промашен, а и затоа што има алтернатива од Welly ќе се стрпам за негова набавка. Конкретно овој модел изгледа погоден но како и секое Маисто си има недостатоци. Најмногу ми сметаат пиновите на штоповите и тоа што нема стакла на предните врати. Сликите се мизерни инаку моделот е навистина добар во живо.

За информација, продавницата на Крш во Рамстор е преместена на катот и сега е многу поголема. Јас пред 2 недели ја барав но дури сега прашав во ГТЦ и ми кажаа дека е преместена...
Aј честито, убаво моделче кое и јас самиот се мислев да го купам. За стакла на предните врати многу е лесно. Ке земеш парче проѕирна тврда пластика од амбалажа (од комп. мауси, SD картички) и ке ја исечеш по предходно направен примерок од креп трака. Ја лепиш траката на отворот за стаклото и црташ со молив по самите рабови. Ја вадиш и ја лепиш на парчето проѕирна пластика. Сечеш по линиите, на долниот дел оставаш повеке (околу 5 mm) и го вметнуваш парчето (прозорот) меѓу пластиката и металот на вратата. Може и малку лепак да ставиш, да не се вади. Ете тоа е тоа. Штета, имав едно Porsche turbo со прозори така направени, но го продадов. :)
--- надополнето: 25 февруари 2012 во 20:01 ---
Значи количкиве се продаваат (на старо ;)) , сите се во размер 1/18, по МНОГУ поволни цени. Информации по ПП. :)

Opel Astra GTC - Welly
Mercedes ML 55 AMG - Maisto
Bugatti EB110 - Bburago





 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Јас ич не сакам да чепкам фабрички модели, но ова со стаклото може и да го изведам ама прво да ми „легне“ моделот малку :D

ctrkantia, CLS-oт може има отварања на задните врати, ама затоа нема стакло што според мене е поголем недостаток отколку sealed модел. Всушност, секоја дискусија би прекинала кај цената.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom