L.A. Noire

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Солидна игра.Изиграв 2 мисии и ми се допадна.Но поради слабиот процесор има мало сецкање,а поради „чудните“ сетинзи незнам како да ги намалам сетинзите т.е. незнам кое намалува,а кое зголемува.Исклучив SSAO и AA и наместив се на balanced со 1024х768 резолуција.Сличен проблем имав и кај AC2 исто како и овде во гужва почнува мало сецкање..
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Солидна игра.Изиграв 2 мисии и ми се допадна.Но поради слабиот процесор има мало сецкање,а поради „чудните“ сетинзи незнам како да ги намалам сетинзите т.е. незнам кое намалува,а кое зголемува.Исклучив SSAO и AA и наместив се на balanced со 1024х768 резолуција.Сличен проблем имав и кај AC2 исто како и овде во гужва почнува мало сецкање..
Не е до процесорот, до играта е.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Некои сугестии како да се среди пачови,фиксови и слично?
Нема , јас имам компјутер на кој го играв Battlefield 3 на ултра, а оваа игра сецка како луда. Има некоја финта што можеш да ја пробаш , види на гугл, се допишува нешто -стр или слично на launcher и со тоа се подобрувало перформанси кај процесори со повеќе јадра, но ова ни кај мене не функционираше.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.021
Поени од реакции
635
Нема , јас имам компјутер на кој го играв Battlefield 3 на ултра, а оваа игра сецка како луда. Има некоја финта што можеш да ја пробаш , види на гугл, се допишува нешто -стр или слично на launcher и со тоа се подобрувало перформанси кај процесори со повеќе јадра, но ова ни кај мене не функционираше.
Треба супер да ти оди ако Battlefiled си ја играл, јас на high ја свртев L.A Noire без проблеми, пробај драјвери нови стави.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Според првиот клип од првиот коментар може човек да заклучи дека foursquare имало и во '40тите :)
3:34 над мапата. :P
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Најдов решение за перформансите.
Во launcherot ,одете во options и допишете доле кај command line -str -npd. Од ова има еден баг, кој некогаш се јавува, некогаш не, се појавува двоен поинтер во играта и цело време имате поинтер. За да го решите овој проблем, или бар јас така го решив, земете nomousey кој е бесплатен и многу мал програм и го прави поинтерот да исчезне (како и што му кажува името ).
На мене ми сецкаше ненормално многу, а сега на највисоки опции ја играм без проблеми. Што се однесува до играта, немам играно многу но до сега е тоа што и беше рекламирано - некаква мешавина од Mafia, CSI и GTA . Лицата на луѓето се многу добро направени, но една работа која барем засега ми смета е тоа што многу зависи од квалитетот на глумецот дали ќе сватите дали лаже или не. Имеше една мисија со едно старче, кој одглуми фантастично и одма препознав дали лаже или не. Во една друга сцена пак со некој хиспано глумец од 10 долари, не можев да сватам ни што прави, само ја собираше брадата . Или па има некоја финта? Дали мрдаат со очите или слично? Не ми ја кажувајте ако е спојлер.
 
Член од
15 март 2011
Мислења
73
Поени од реакции
7
Ja igram igrava uste stignat do ubistva istrazuvanje posle traffic :) ne e nesto naj naj prvo grafikata na svetot ne cini za nisto ama epten za nisto se na max staeno ko nintendo da igrash osven licata nisto drugo ne cini.Ne mozes da se dvizis kako sto treba pukaanjeto e katastrofa za vozenjeto da nezboram jezda ima interesna prikazna ama graficki e 0 moj favorit do sega e MAFIA 2 e toa e vishe nesto mislev deka rockstar se potrudile okolu ovaa igra no izgleda pogreshiv sledno e da vidime sto ke bide so GTA V
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Ај помош малце, ја играме играта со цимерот на неговиот лап топ, ама има заебанција со social club-от. Не знаеме како да го исклучиме, па да ни каже некој. :D
--- надополнето: 17 ноември 2013 во 12:52 ---
Поточно ја игравме, сеа неможеме да ја играме. :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.661
Поени од реакции
14.532
Играта ми е прва игра изиграна на сегашниов лаптоп, сеуште е една од најдобрите
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.022
Поени од реакции
24.952
Играта ми е прва игра изиграна на сегашниов лаптоп, сеуште е една од најдобрите

Кажи ми ја симна таа од Замунда од Skidrow и ништо друго не инсталираше? Само таа верзија ја симна, ја инсталираше и ја играше така?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.661
Поени од реакции
14.532
Кажи ми ја симна таа од Замунда од Skidrow и ништо друго не инсталираше? Само таа верзија ја симна, ја инсталираше и ја играше така?

Не се сеќавам ич пријателе, одамна беше...
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.596
Поени од реакции
2.213
Кога се вози возило камерата е фиксирана како во Vice Sity, или може да се движи со маусот како во San Andreas i Mafia 2?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom