Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Јебала те статистика, ако си играл некогаш ќе знаеш дека CT е полесно на inferno, исто како што Т е полесно на dust2 (мада овдека е поизедначено у сваки случај).

Кажи ми по која логика е полесно CT на инферно? До некаде ќе се сложам со тебе, полесно е ако знаеш како да е поставиш. Али ако терорите се со добра тактика, имаат премногу место-простор за влегуење на сајд, качуење по куќи, праење фејк рашови, па за момент и низ база на другиот сајд да ти се префрлат. Се е тоа хемија и статистика и зависи од екипата како ќе се постави.


А нај затворена мапа е de_nuke .. Мада и тука знаат да доминираат терорите ако CT се брзи и праат испади..
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Амн бре..... за пиво ли е работа.....ке дадам!


Кантер Македонска..... и две ке дадам ако треба!:)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Амн бре..... за пиво ли е работа.....ке дадам!


Кантер Македонска..... и две ке дадам ако треба!:)
Зошто македонска верзија? Ако играт веќе нека играат на 1.6 сите кај што пукаат.На оваа нашава има неколку извикувачки пароло шо верувам дека не се за нивни години..
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Зошто македонска верзија? Ако играт веќе нека играат на 1.6 сите кај што пукаат.На оваа нашава има неколку извикувачки пароло шо верувам дека не се за нивни години..

Јас тебе се те свакам, ама децата сеуште не!


Да се прашував јас не би ја ни инсталирал ама ете на глава ми се качија!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Да да.... им било интересно он.... “мрдај бе говедо“ :pos:

Помагај ако можеш!
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Дајте некој добар сервер. Преферирам Death Match ама каде што кога ќе те убијат те дава на фиксно место, а не на рандом.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Фала ....

Изгледа се снајдов... најдов една македонска верзија која блокираше и која фонтот беше хероглифичен..
Го копирав само аудиото на македонски и го ставив во 1,6 верзија која работи одлично но е англиска некоја!

Сепак фала!!!
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
зашто никако не можам да го сменам оружјето на десната рака (на Counter Strike 1.6 Professional Edition 2010, oд замунда). Постојано е на левата, а ги проверив и опциите во advanced, го поставив right и повторно неќе.
А плус тоа на другата Counter Strike 1.6 New Era (од замунда исто така) кога отидам new game или find servers секогаш ме конектира на некој си сервер. Како да ги избришам тие сервери? Ги имам дури и над new game испишано како favorits и нема начин да ги избришам. :tapp:
Да напоменам дека ги преинсталирав и двете игри и повторно истото се случува.
 

alex_death

To be or not to be!
Член од
10 октомври 2008
Мислења
583
Поени од реакции
90
зашто никако не можам да го сменам оружјето на десната рака (на Counter Strike 1.6 Professional Edition 2010, oд замунда). Постојано е на левата, а ги проверив и опциите во advanced, го поставив right и повторно неќе.
А плус тоа на другата Counter Strike 1.6 New Era (од замунда исто така) кога отидам new game или find servers секогаш ме конектира на некој си сервер. Како да ги избришам тие сервери? Ги имам дури и над new game испишано како favorits и нема начин да ги избришам. :tapp:
Да напоменам дека ги преинсталирав и двете игри и повторно истото се случува.
Пробај со lefthand x (каде што x е 1 или 0). Нула за на десна рака, единица за лева. А за тоа другото незнам, затоа не се симнуваат модифицирани CS. ;-) Ако сакаш веќе да ти изгледа поинаку ќе си спуштиш fnatic cfg, eG, na'vi... ;)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.165
Поени од реакции
134
Пробај со lefthand x (каде што x е 1 или 0). Нула за на десна рака, единица за лева. А за тоа другото незнам, затоа не се симнуваат модифицирани CS. ;-) Ако сакаш веќе да ти изгледа поинаку ќе си спуштиш fnatic cfg, eG, na'vi... ;)
Со cfg не се менува изгледот, само сетинзите се менуваат.. ако сакаш да ти изгледа поинаку спушти си GUI од некој тим.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Пробај со lefthand x (каде што x е 1 или 0). Нула за на десна рака, единица за лева. А за тоа другото незнам, затоа не се симнуваат модифицирани CS. ;-) Ако сакаш веќе да ти изгледа поинаку ќе си спуштиш fnatic cfg, eG, na'vi... ;)
Со cfg не се менува изгледот, само сетинзите се менуваат.. ако сакаш да ти изгледа поинаку спушти си GUI од некој тим.
Кај да го напишам тоа lefthand?
Инаку ако знаете некоја верзија да препорачате која што нема багови и слободно шо можеш да ги променуваш сетинзите?
 

alex_death

To be or not to be!
Член од
10 октомври 2008
Мислења
583
Поени од реакции
90
Со cfg не се менува изгледот, само сетинзите се менуваат.. ако сакаш да ти изгледа поинаку спушти си GUI од некој тим.
Тоа сакав да напишам, но сум се изумил. :) Размислував дека во GUI-то оди со сите cfg од играчите и попара направив. xD
Кај да го напишам тоа lefthand?
Инаку ако знаете некоја верзија да препорачате која што нема багови и слободно шо можеш да ги променуваш сетинзите?
Командата во конзола (~) ја пишуваш, инаку кантер најдобро од KGB да ја симниш. Со години од таму ги апдејтирам - се си е во ред. :)
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Тоа сакав да напишам, но сум се изумил. :) Размислував дека во GUI-то оди со сите cfg од играчите и попара направив. xD

Командата во конзола (~) ја пишуваш, инаку кантер најдобро од KGB да ја симниш. Со години од таму ги апдејтирам - се си е во ред. :)
Не ја препознава оваа команда. Unknown command.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom