Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Sony ericsson XPERIA 8, imam kako da go aktiviram edge,dali mozi da mi pomogni nekoj
Оди во settings - wireless & networks - mobile networks и штиклирај го data traffic. Само пази, така апликациите што работат со интернетот нон-стоп ке го користат. Да не ти дојде после некоја солена сметка. :D
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
185
Поени од реакции
138
Кога ке снимам видео со мобилниот (xperia x8 ) све е ок, но кога ке го префрлам видеото во ком. тогаш нема звук а кога ке го пуштам на моб. тогаш има звук... дали некој од вас има ваков проблем или пак знае нешто околу овој проблем?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
mozebi ti e do zvucnicite ili pak na mobilniot imas namesteno da ne se snima zvuk zaedno so videoto. Ili pak mozebi e do formatot na videoto
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
jas imam problem so baterijata na mojot nokia n95.mnogu brzo mi se prazni baterijata. So da napraam?
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
185
Поени од реакции
138
jas imam problem so baterijata na mojot nokia n95.mnogu brzo mi se prazni baterijata. So da napraam?
И еден мој другар имаше проблем и си купи нова ама не оригинална за 350ден. или види нешто да не ти е отворено што троши мн батерија
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Луѓе ќе ве замолам за ваш предлог за мобилен.Потребен ми е некој со кој ќе може да се инсталира гармин или слична бесплатна GPS навигација.Значи да не биде како google и да бара интернет за конекција.

Се разбира да не биде премногу скап.До 10000 денари највеќе.Благодарам
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
185
Поени од реакции
138
Луѓе ќе ве замолам за ваш предлог за мобилен.Потребен ми е некој со кој ќе може да се инсталира гармин или слична бесплатна GPS навигација.Значи да не биде како google и да бара интернет за конекција.

Се разбира да не биде премногу скап.До 10000 денари највеќе.Благодарам
Јас мислам дека на сите андроид телефони може да се инсталира бесплатна GPS навигација.... околу 7-8000 ден. мислам дека ке најдеш
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Јас мислам дека на сите андроид телефони може да се инсталира бесплатна GPS навигација.... околу 7-8000 ден. мислам дека ке најдеш
Да но колку е таа добра.Имав слушано некои гласини дека немало добра бесплатна апликација за андроид.
прашањето ми е доколку нема дали да одам на Нокиа или подобри се андроидот.
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
185
Поени од реакции
138
Да но колку е таа добра.Имав слушано некои гласини дека немало добра бесплатна апликација за андроид.
прашањето ми е доколку нема дали да одам на Нокиа или подобри се андроидот.
Искрено јас лично сум презадоволен од андроидот само зависи за колку пари сакаш да купиш... на пример ако купиш xperia x8 има андроид 2,1 и не ми се бендисува мн мн, а има сега и понов 2,3 можеш да го инсталираш на xperia- та ама никој не ти гарантира дали ке биде успешна инсталацијата.... ако купиш xperia x10 mini од најновата серија имаат андроид 2,3 и имаат бесплатен google maps и има барање на локација, моментална положба и др опции
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Искрено јас лично сум презадоволен од андроидот само зависи за колку пари сакаш да купиш... на пример ако купиш xperia x8 има андроид 2,1 и не ми се бендисува мн мн, а има сега и понов 2,3 можеш да го инсталираш на xperia- та ама никој не ти гарантира дали ке биде успешна инсталацијата.... ако купиш xperia x10 mini од најновата серија имаат андроид 2,3 и имаат бесплатен google maps и има барање на локација, моментална положба и др опции
Добро,а сигурен ли си за ова бесплатен google maps.Мене всушност ми треба да биде без интернет.Јас колку што знам гуглов ми зема секогаш интернет кога ќе ја барам локацијата.

Не сум во тек со работиве,но доколку сега google мапите се бесплатни може тоа на стариов телефон да си го направам.Станува збор за самсунг S5230 star.Доколку може нема да го менувам.
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
185
Поени од реакции
138
Мислам дека не би можело на овој телефон да се стави андроид ниту пак google maps... инаку х10 мини сигурно има бесплатен google maps дека има другар ми и само уклучива GPS и не подесува ништо околу интенетот, сигурно е бесплатно ако сакаш оди и прашај си во t-mobile за да си бидиш сигурен
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
na x8 koga vrtam mi zui telefonot pravi isto onaka koga telefonot e blisko do kompjuterot i na zvuckite koga slusas zvuk kako koga nekoj te bara ili baras ti
 

Kajgana Shop

На врв Bottom