Автомобили во размер

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Од Nikko го имаш новиот модел на Subaru wrc и Porsche cayenne во Џамбо.Во Крш се исто од NIKKO ама некои Off road модели
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Имам едно Ферари 550 Маранело од 96та, гланц ново. Само она Ferrari името му е малку (2 милиметри) одлепено, што се поправа веднаш, и стаклото на ретровизорчето лево му е отпаднато, што се поправа за 1 минута ама јас сум мрза и го немам фатено. Бураго, 1/18, се отвараат вратите, хаубата, гепекот, колцата вртат како што се врти воланот...

Ако му фали на некој кажувајте цена.
Ти пратив ПП.
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
После долго време се уклучувам на форумов, и мило ми е што најдов КОНЕЧНО колекционери да можам на раат муабет да си праам :). Да споделам дел од мојата колекција:

IMAG0567.jpg IMAG0567.jpg IMAG0568.jpg IMAG0569.jpg IMAG0571.jpg IMAG0568.jpg

Се надевам дека ви се допадна :).

П.С. Продавам Mercedes 560 SEC Minichamps 1:43, чувана во кутија, 40 евра фиксно. Заинтересирани ПП.
 

Attachments

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Добар ти е планот!(y)
Ако сакаш да ти дадат 5% попуст, можеш пред да одиш само да се регистрираш на нивниот сајт, а таму само ќе им го кажеш никот за да те најдат.
Да не одев со семејството кај роднини во Бугарија тогаш ќе дадев предлог да се организираме и да одиме на шопинг.
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
После долго време се уклучувам на форумов, и мило ми е што најдов КОНЕЧНО колекционери да можам на раат муабет да си праам :). Да споделам дел од мојата колекција:

Прегледај го приврзокот 39463Прегледај го приврзокот 39463Прегледај го приврзокот 39464Прегледај го приврзокот 39465Прегледај го приврзокот 39467 Прегледај го приврзокот 39464

Се надевам дека ви се допадна :).

П.С. Продавам Mercedes 560 SEC Minichamps 1:43, чувана во кутија, 40 евра фиксно. Заинтересирани ПП.
Моделите ти се одлични и гледам љубител и почитувач на Mercedes и BMW си.
Она на првата слика напред во средина е Јагуар?
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
Моделите ти се одлични и гледам љубител и почитувач на Mercedes и BMW си.
Она на првата слика напред во средина е Јагуар?
Да, Јагуар е, не е од Autoart или некои такви, некоја 16-та фирма беше, ама изработката му беше феноменална :). Конкретно се фокусирам на BMW и Mercedes затоа што целта на таа колекција ми е споредба на иста класа од двата вечни ривали.
Иначе Bojco, да, тоа ми е колекцијата од добро изработени 1:43, имам и послаби 1:43 некои 20 комада, и 1:18 и 1:24 околу 50.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Само далечинското не се продава а од Nikko го имаш новиот модел на Subaru wrc и Porsche cayenne во џамбо 1500-2000 ден и е доста поефтино од Nikko во Крш 3000-3500 ден ама не сум баш сигурен за цената Има и добар избор на Rastar,исто и тие се квалитатни ама не се толку брзи.Имам и од нив Audi Q7 & BMW X6.Моментално немам слики од нив,ама во брзо врема ќе постирам.
Кажано сторено
Audi Q7.jpg

BMW X6.jpg
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.028
Поени од реакции
954
dali nekoj go ima videno bolidot na ferrari da se prodava nekade vo skopje ??? Bburago 1/43 imam vo predvid
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Еве еден српски сајт, нешто слично како e-bay, каде може да се најдат интересни а и ретки модели на автомобили во размер за интересни цени. Само вкуцајте во срч барот клучен збор (Autoart, Bburago, Maisto итн.) и листите ке се појават. :)
http://www.limundo.com/Kolekcionarstvo/Igracke/aukcije/p82
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
ctrkantia, како си задоволен од квалитетот на овие RC модели? Планирам да земам нешто ама да си направам каросерија по мој вкус :D Ме интересира брзина, потрошња (на батерии :P)...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
ctrkantia, како си задоволен од квалитетот на овие RC модели? Планирам да земам нешто ама да си направам каросерија по мој вкус :D Ме интересира брзина, потрошња (на батерии :P)...
Од C4 wrc сум презадоволен,ептен е брза и пластиката е некако многу мека се витка и отпорна е на удари од регал или ѕид.Во кутијата имаше 2х4 батерии од 1,5 волт и 2 х 9 волти,батериите беа nikko и доста долго траеа.Rastar Audi Q7 & BMW X6 се со малку послаб квалитет а на ударите од зид или регал остануваат мали гребаници.Фабрички работат со 5 батерии од 1,5 волт и една за далинското од 9 волти.Јас ги имам направено да работат со 4 батерии од 1,5 волт поради економичност,бидејќи кај нас од каде и да купиш батерии се со слаб квалитет.Би ти препорачал Nikko(porsche cayyaene ili subaru wrc) ги има Џамбо околу 1500 денари,за разлика од Крш има од Nikko(Porsche GT3,Ford mustang police & некои off road модели),а цената им е околу 2000-3000 денари.
BTW До каде си со рачната изработка на Jeep
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Еве еден српски сајт, нешто слично како e-bay, каде може да се најдат интересни а и ретки модели на автомобили во размер за интересни цени. Само вкуцајте во срч барот клучен збор (Autoart, Bburago, Maisto итн.) и листите ке се појават. :)
http://www.limundo.com/Kolekcionarstvo/Igracke/aukcije/p82
За регистрација беше се ок,ама на крај со матичниот број ја усраа работата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom