Автомобили во размер

Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
Во Солун адресата ќе ја најдеш најдолу на овој вебсајт, www.hobbyland.gr. Инаку дуќанот е на патот кога возишод IKEA назад према Солун, после раскрсницата и семафорите кај што се врти лево за Каламариа, а десно за Carrefour.
Друга продавница има во COSMOS, кога од делот со храна и сендвичари влезеш внатре према продавниците, одма има еден ескалатор кој се спушта точно пред продавницата.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Планирам да одам на шопинг во Солун или во Софија се разбира ако кажеш адреса.
Eве ја продавницата за која ти зборев, во Солун. Горе ке видиш има Shop map и ке видиш кај се наоѓа точно. Обележи ја на GPS и терај. :)
http://www.thm-models.gr/index.html
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.028
Поени од реакции
954
Да, како за 1:43 модели имат одлични детали, мада има бољи и од нив.
А оваа Шкода 1000МБ е уште подобро направена.




За адресите, да ги најдам па ќе ги напишам.
--- надополнето: 23 јануари 2012 во 21:26 ---

Да, точно од тие. На средина од страницата ги има адресите на двете продавници, едната во Пловдив, а другата во Софија. Имаат многу јак избор.
OVOJ MODEL 1000 MB GO IMA DEDO VO GARAZA MISLAM DEKA 67 E PROIZVEDEN AKO NE GRESAM, BEZ NI EDNA GREBNATINKA, VO PRVA PRILIKA KOGA KE PADNAM PRI PARA KE GO RESTAVRIRAM KOLKU STO SE MOZE...NAVISTINA LUDA KOLA IMA PROSTOR KOLKU AVTOBUS
SO 40 000KM
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
OVOJ MODEL 1000 MB GO IMA DEDO VO GARAZA MISLAM DEKA 67 E PROIZVEDEN AKO NE GRESAM, BEZ NI EDNA GREBNATINKA, VO PRVA PRILIKA KOGA KE PADNAM PRI PARA KE GO RESTAVRIRAM KOLKU STO SE MOZE...NAVISTINA LUDA KOLA IMA PROSTOR KOLKU AVTOBUS
SO 40 000KM
Брат ми лани си купи ваква иста и моментално се наоѓа изложена во салонот на Шкода во Топанско Поле, ако некого го интересира може таму да ја види. Инаку ја купи од носталгија, поради тоа што како деца пред 40 години татко ми имаше таква ама бордо боја. Шкодата е коска и речиси како од фабрика да е излезена.
Ај сликај ја таа од дедо ти и стави слики, многу ме интересира.
--- надополнето: 24 јануари 2012 во 10:17 ---
Eве ја продавницата за која ти зборев, во Солун. Горе ке видиш има Shop map и ке видиш кај се наоѓа точно. Обележи ја на GPS и терај. :)
http://www.thm-models.gr/index.html
Оваа продавница ја заборавив, меѓутоа тука изборот е многу помал отколку во Hobbyland.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.028
Поени од реакции
954
Брат ми лани си купи ваква иста и моментално се наоѓа изложена во салонот на Шкода во Топанско Поле, ако некого го интересира може таму да ја види. Инаку ја купи од носталгија, поради тоа што како деца пред 40 години татко ми имаше таква ама бордо боја. Шкодата е коска и речиси како од фабрика да е излезена.
Ај сликај ја таа од дедо ти и стави слики, многу ме интересира.
--- надополнето: 24 јануари 2012 во 10:17 ---

Оваа продавница ја заборавив, меѓутоа тука изборот е многу помал отколку во Hobbyland.
na dedoa e visna boja
kozata e ne cepnata
se e na nea unikat, t.e. nemoze da se vii na druga kola...od volanot, do rackite ama bas se
duri i toa so bagaznikot napred e ludnica
ke ja slikam ama v graza e
neznam so ke izleze
a i ne e palena veke 10 godini
sakaa da ja dadat vo otpad pa ednas koga bev kaj niv na gosti se fakavme v gusa so vujce:)
kako i da e
ke napravam slika....navisina nemam dobra para inaku ke ja sredam. klasika e
stom ja imas znaes
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
na dedoa e visna boja
kozata e ne cepnata
se e na nea unikat, t.e. nemoze da se vii na druga kola...od volanot, do rackite ama bas se
duri i toa so bagaznikot napred e ludnica
ke ja slikam ama v graza e
neznam so ke izleze
a i ne e palena veke 10 godini
sakaa da ja dadat vo otpad pa ednas koga bev kaj niv na gosti se fakavme v gusa so vujce:)
kako i da e
ke napravam slika....navisina nemam dobra para inaku ke ja sredam. klasika e
stom ja imas znaes
Бидејќи сум љубител на олдтајмери и тоа во периодот од 1950 до 1975 година, баш би сакал некој пат да ја видам.
А каде се наоѓа, во Скопје или на друго место?

Еве и неколку слики од Шкодилакот











и во салонот на Шкода

 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Bojco, битно е Шкодилакот да не ја напушти гаражата и да се среди кога стварно ќе имаш можност. Браво за тоа што си одлучил да ја зачуваш.

cordoba, можиш тука да ја претставиш 1000-ката ако сакаш :)
http://forum.kajgana.com/threads/oldtimers.23525/page-35
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.028
Поени од реакции
954
ista takva e do detalj, samo visna boja. vo veles e. samo iskreno na brat ti e posredena
znaes li koj ja sreduvase
inaku dolga kola e i ja nemam vozeno, no najverojatno tesko ke se upravuva.
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
ista takva e do detalj, samo visna boja. vo veles e. samo iskreno na brat ti e posredena
znaes li koj ja sreduvase
inaku dolga kola e i ja nemam vozeno, no najverojatno tesko ke se upravuva.
Де бе што е ова шлепер па тешко се управува.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.028
Поени од реакции
954
Бидејќи сум љубител на олдтајмери и тоа во периодот од 1950 до 1975 година, баш би сакал некој пат да ја видам.
А каде се наоѓа, во Скопје или на друго место?

Еве и неколку слики од Шкодилакот
во салонот на Шкода
nedostasuvaat nekoi detalji na kolata, mozno e da se vnatre nekade (sigurno znaete kolku kameri ima vo nea) , dali ima moznost da se nabavat od nekade vo drzavava??? najverojatno po otpad. iskreno sega sum na gurbet i se molam dodeka ne se vrtam doma, da ne napravat nekoja glupost kako na primer da ja dadat vo otpad zosto im zazemala mesto vo graza:) prva prilika se renovira!!!
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Епа тоа ти е, слабо сте глеале Македонски народни приказни :)
"Печалба"Македонски збор.
"Гурбет"Туцизам и затоа не е толку познат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom