Автомобили во размер

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Имам сијалички,тенки жици,прекинувачи,пиштол за пластика.........,само немам време да го реализирам проектот.Се надевам во најскоро време дека ќе почнам со проектот па ќе постирам слики.;)
Еве ѕирни тука, вакво нешто ти треба :
http://www.ebay.co.uk/itm/1-18-1-24-LED-Custom-Built-Toys-Die-Cast-Police-Car-Light-Kit-Circuit-Board-/270837142508?pt=Diecast_Vehicles&hash=item3f0f26d3ec#ht_1419wt_1037
--- надополнето: 22 јануари 2012 во 21:06 ---
ajde be neka kaze nekoj za kolku pari mozat da se prodadat :)
Eј па и вие, како кој знае колку пари да се. :) Договорете некоја симболична цена за тие што се оштетени, а тие што се сочувани, ете како нови (150-200 ден.), нема врска колку се стари, сепак се Bburago - размер 1/43, нели. :) Но сепак останува да се договорите вие двајцата.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Eј па и вие, како кој знае колку пари да се. :) Договорете некоја симболична цена за тие што се оштетени, а тие што се сочувани, ете како нови (150-200 ден.), нема врска колку се стари, сепак се Bburago - размер 1/43, нели. :) Но сепак останува да се договорите вие двајцата.
Абе оно коа ќе видиш,кај бурагото,треба само да не е искршена....а за бојата,ко што глеам дека сте талентирани,и сте креативни,можете да си ги дотерувате по желба.

А и мене сеа не ми се продаваат за таа цена,бидејќи некако ми имаат сентиментална вредност....тогаш не сум ги ни пазел,ама битно ми се дел од детството.....така да греота е на некој да му земам над 200ден за парче пластика,на тркалца,а од друга страна пак што би ми значеле тие 200ден:)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Абе оно коа ќе видиш,кај бурагото,треба само да не е искршена....а за бојата,ко што глеам дека сте талентирани,и сте креативни,можете да си ги дотерувате по желба.

А и мене сеа не ми се продаваат за таа цена,бидејќи некако ми имаат сентиментална вредност....тогаш не сум ги ни пазел,ама битно ми се дел од детството.....така да греота е на некој да му земам над 200ден за парче пластика,на тркалца,а од друга страна пак што би ми значеле тие 200ден:)
Да, да, тука си во право за цената, смешно е. А околу синтименталноста и тие ствари.... тогаш зошто ги продаваш ?? Мене на пример, коли кои ми се при срце никогаш не би ги продал. Сепак твои се и ти си знаеш. :)
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
Абе оно коа ќе видиш,кај бурагото,треба само да не е искршена....а за бојата,ко што глеам дека сте талентирани,и сте креативни,можете да си ги дотерувате по желба.

А и мене сеа не ми се продаваат за таа цена,бидејќи некако ми имаат сентиментална вредност....тогаш не сум ги ни пазел,ама битно ми се дел од детството.....така да греота е на некој да му земам над 200ден за парче пластика,на тркалца,а од друга страна пак што би ми значеле тие 200ден:)
vo pravo si smesno e da se prodavaat za 200den poise pari ke dademe dodeka se dogovrime :)
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
Еве го мојот најнов модел во колекцијата. Прилично добро направен, линијата погодена, иако има некои детали кои можеле да бидат и подобри, како на пример решетките на задните крила и др.

SKODA 110 L, Abrex 1:43





 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.028
Поени од реакции
954
Еве го мојот најнов модел во колекцијата. Прилично добро направен, линијата погодена, иако има некои детали кои можеле да бидат и подобри, како на пример решетките на задните крила и др.

SKODA 110 L, Abrex 1:43





od kade gi naogas be brat, sakas da me razbolis li?
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
od kade gi naogas be brat, sakas da me razbolis li?
Минатата недела бев во Софија и таму пред еден месец отвориле продавница специјализирана за diecast модели. Таму ја земав.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Еве го мојот најнов модел во колекцијата. Прилично добро направен, линијата погодена, иако има некои детали кои можеле да бидат и подобри, како на пример решетките на задните крила и др.

SKODA 110 L, Abrex 1:43

Подобри детали има од бураго и мондо 1:18
--- надополнето: 23 јануари 2012 во 21:13 ---
Минатата недела бев во Софија и таму пред еден месец отвориле продавница специјализирана за diecast модели. Таму ја земав.
Планирам да одам на шопинг во Солун или во Софија се разбира ако кажеш адреса.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
Подобри детали има од бураго и мондо 1:18
--- надополнето: 23 јануари 2012 во 21:13 ---

Планирам да одам на шопинг во Солун или во Софија се разбира ако кажеш адреса.
Да, како за 1:43 модели имат одлични детали, мада има бољи и од нив.
А оваа Шкода 1000МБ е уште подобро направена.

SKODA 1000 MB, 1964, Abrex 1:43









За адресите, да ги најдам па ќе ги напишам.
--- надополнето: 23 јануари 2012 во 21:26 ---
Да, точно од тие. На средина од страницата ги има адресите на двете продавници, едната во Пловдив, а другата во Софија. Имаат многу јак избор.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
795,ама оваа беше во street tuners серијата и моделите од неа чинат речиси двојно повеќе од "обичната" серија.Но да бидам реален навистина имаат повеќе детеали и се подобро изработени особено моделите од WRC.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom