Македонското знаме пак запалено

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Што се замарате со вакви работи не разбирам јас..На некоја будала ќе му текне да пали знаме и мора после цела Македонија да дознае у пм..
А ја да запалам албанско знаме пред општина некој браво ќе ми речит ??? Ќе ме обесет сред чаршија
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
А ја да запалам албанско знаме пред општина некој браво ќе ми речит ??? Ќе ме обесет сред чаршија
Е тоа ти е разликата меѓу нас и племево, ние ќе си преќутиме ко попчиња, никому ништо, некој наш да го запали знамето на ДРУГА ДРЖАВА што си го користат овде, ќе направат триста срања домашниве плус гомнарите од меџународна ќе ни се качат на глава :sick:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.264
Поени од реакции
5.278
„Предизвикување национална, расна и верска омраза, раздор и нетрпеливост„
А 10.000 (па и повеќе) потикнувачи се слободни , заедно со 5 ракометари , кои исто така ширеа етничка омраза и нетрпеливост на меѓународНИ спортски натпревари , без воопшто да бидат провоцирани на тоа.

Кога се работи за албанец , одма се наоѓа сторителот , а и причината е многу убедлива.
Кога се работи за македонец , никој ништо не слушнал , и не можат да најдат никаков прекршок, што значи дека не можат да се осмелат да бидат праведни и барем усмено да го осудат настанот , тоа е многу лошо , и дава лоша порака за соживотот и иднината на оваа земја ... додека албанските медиуми велеа да се престане со навреда на албанците во ракометните натпревари , властите се правеа удрени , а сега кога стигна реакцијата ... аааа види , знамето ни го запалија , колку не боли.

Стружанецот наседнал на државното и дивјачките нецивилизирани провокации упатени на секој натпревар, и мислел дека со неговиот индивидуален потег ќе ги казни провокаторите , кои не ја добиваат заслужената казна од државните органи.

Грција земја која ја сатанизираме до крај , кога нивните војници пееја анти македонски песни на една воена парада , нивниот суд , осуди неколкумина од нив со казна затвор .... но Македонија како што реков ни опомена не дава кон навивачите и кон ракометарите пеачи на анти-албанските песни.

Со кое лице вие ја критикувате Грција , кога во овој поглед сте попримитивни од нив.

Додека србите ве провоцираа во Ниш , вие ниедна песна не испеавте против србите , но затоа не можете од памет да ги извадите албанците , кај и да одите.

Како одеше тоа , Нека разберат клетите шип‘ари , македонско име нема да загине.
Албанците ли се тие што сакаат македонското име да загине , или можеби Кога не можеш по магарето , удри по самарот.
--- надополнето: 24 јануари 2012 во 15:56 ---
треба да се воведат парични казни од да речеме 100.000 евра, по џеб најмногу боли..
Ако за палење на државното знаме на Македонија се казнува човек со 100.000 евра , за палење на албанското знаме треба да има казна од 10 милиони евра , обиди се причините сам да ги најдеш.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.264
Поени од реакции
5.278
Косовар да ти зборува за примитивизам ! Каква иронија!

Убаво викаат Албанците во Албанија подалеку од Косовари !
Не само да зборувам , туку лекции да ти држам и тебе и на тој што присуствуваше на последниот натпревар а носеше ист шал со примитивните навивачи и ракометари , а се вели дека е претседател на сите граѓани на Македонија , ако е претседател на сите граѓани требаше во знак на протест да ја напушти салата , затоа што 550.000 граѓани му се навредуваа во таа сала.

Ти ли ќе ми кажеш што мислат албанците во Албанија.

Убаво викаат Охриѓани и Битолчани , подалеку од Скопјани.:свиркам:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.270
Поени од реакции
16.279
Не само да зборувам , туку лекции да ти држам и тебе и на тој што присуствуваше на последниот натпревар а носеше ист шал со примитивните навивачи и ракометари , а се вели дека е претседател на сите граѓани на Македонија , ако е претседател на сите граѓани требаше во знак на протест да ја напушти салата , затоа што 550.000 граѓани му се навредуваа во таа сала.

Ти ли ќе ми кажеш што мислат албанците во Албанија.

Убаво викаат Охриѓани и Битолчани , подалеку од Скопјани.:свиркам:
И на тие двајца што беа на кошаркарски натпревар на Лирија у Скопје.
Или не се важи тоа?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
А 10.000 (па и повеќе) потикнувачи се слободни , заедно со 5 ракометари , кои исто така ширеа етничка омраза и нетрпеливост на меѓународНИ спортски натпревари , без воопшто да бидат провоцирани на тоа.

Кога се работи за албанец , одма се наоѓа сторителот , а и причината е многу убедлива.
Кога се работи за македонец , никој ништо не слушнал , и не можат да најдат никаков прекршок, што значи дека не можат да се осмелат да бидат праведни и барем усмено да го осудат настанот , тоа е многу лошо , и дава лоша порака за соживотот и иднината на оваа земја ... додека албанските медиуми велеа да се престане со навреда на албанците во ракометните натпревари , властите се правеа удрени , а сега кога стигна реакцијата ... аааа види , знамето ни го запалија , колку не боли.

Стружанецот наседнал на државното и дивјачките нецивилизирани провокации упатени на секој натпревар, и мислел дека со неговиот индивидуален потег ќе ги казни провокаторите , кои не ја добиваат заслужената казна од државните органи.

Грција земја која ја сатанизираме до крај , кога нивните војници пееја анти македонски песни на една воена парада , нивниот суд , осуди неколкумина од нив со казна затвор .... но Македонија како што реков ни опомена не дава кон навивачите и кон ракометарите пеачи на анти-албанските песни.

Со кое лице вие ја критикувате Грција , кога во овој поглед сте попримитивни од нив.

Додека србите ве провоцираа во Ниш , вие ниедна песна не испеавте против србите , но затоа не можете од памет да ги извадите албанците , кај и да одите.

Како одеше тоа , Нека разберат клетите шип‘ари , македонско име нема да загине.
Албанците ли се тие што сакаат македонското име да загине , или можеби Кога не можеш по магарето , удри по самарот.
--- надополнето: 24 јануари 2012 во 15:56 ---


Ако за палење на државното знаме на Македонија се казнува човек со 100.000 евра , за палење на албанското знаме треба да има казна од 10 милиони евра , обиди се причините сам да ги најдеш.
А во Декември палењето на знамето на Косово и закана со војна плус палење на знамето за време на славење на албанското знаме исто така беше заради ракометарите?
Или заради кошаркарите? Или заради фудбалерите? Или заради ватерполистите? Или заради примитивизмот и идиотизмот на одредени албаснки политички структури (читај Хашим и Мендух Тачи) во Косово и Македонија кои по секоја цена сакаат да шират нетрпеливост и омраза за свој политички профит.
Што се криви ракометарите, те молам објасни ми.
Плус, таа песната која ве навредува, колку што јас знам, поправете ме ако грешам, е комитска песна, а не официјална навивачка песна.
А што правиме со Балистите кои веќе втора сезона не престануваат со провокации и навредливи навивачки песни, Тоше Педер, Голема Албанија итн итн?
Или тоа не се важи.
Не биди лицемерен, исчисти го изметот во твојот двор, па после префрлај му на комшијата за неговиот.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.270
Поени од реакции
16.279
А во Декември палењето на знамето на Косово и закана со војна плус палење на знамето за време на славење на албанското знаме исто така беше заради ракометарите?
Или заради кошаркарите? Или заради фудбалерите? Или заради ватерполистите? Или заради примитивизмот и идиотизмот на одредени албаснки политички структури (читај Хашим и Мендух Тачи) во Косово и Македонија кои по секоја цена сакаат да шират нетрпеливост и омраза за свој политички профит.
Што се криви ракометарите, те молам објасни ми.
Плус, таа песната која ве навредува, колку што јас знам, поправете ме ако грешам, е комитска песна, а не официјална навивачка песна.
А што правиме со Балистите кои веќе втора сезона не престануваат со провокации и навредливи навивачки песни, Тоше Педер, Голема Албанија итн итн?
Или тоа не се важи.
Не биди лицемерен, исчисти го изметот во твојот двор, па после префрлај му на комшијата за неговиот.
Џабе ти е, сето ова нема да ти биде одговорено затоа што просто и едноставно не му одговара.
Колку завист осеќаат тоа чудо едно, абе целите се зелени.
Насекаде зборуваат за Македонија и македонските навивачи и некој тоа сака да го омаловажи, па ајде сега ќе се буниме као демек не вреѓала некоја неофицијална песна.
Ма глупости на кило.

Нека се радуваат на тоа што Шкендија изиграла утакмица со Партизан, тоа ќе им остане.
У вакви моменти наместо да имаат доблест, ако не ја чустуваат репрезентацијата како своја да честитаат, доколку ја чуствуваат како своја слободно нека ги слават успесите.
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Ти ли ќе ми кажеш што мислат албанците во Албанија.

:свиркам:
Со оглед на тоа што секоја година престојувам во Албанија мислам дека сум достоен да го кажам тоа

ОГРОМНА Е РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ АЛБАНЦИ И КОСОВАРИ



Зошто не го запалат Македонското знаме во Албанија нели и тие се чуствуваат навредени од скандирањата?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.264
Поени од реакции
5.278
А во Декември палењето на знамето на Косово и закана со војна плус палење на знамето за време на славење на албанското знаме исто така беше заради ракометарите?
Косово (Качаник) дојде после пријателскиот натпревар во Прилеп, знаеме што се случи.

Косово(Приштина) дојде после Енциклопедијата.

Струга (Шум) дојде после 4-5 пати повторена навреда на меѓународни натпревари во ракомет.

Албанците после секој настан го осудуваа палењето на македонското знаме , но дали некој излезе со осуда на навредите против албанците?

Кој тоа цело време предизвикува етничка омраза?


Што се криви ракометарите, те молам објасни ми.
Криви се затоа што ги видовме на телевизија како заедно со навивачите пееја анти-албанска песна , дај покажете дека сте подобри од грците и албанците , и осудете ги.


Плус, таа песната која ве навредува, колку што јас знам, поправете ме ако грешам, е комитска песна, а не официјална навивачка песна.
Не знам јас која песна и чија е , знам дека се пее на натпревар на репрезентацијата од сите присутни заедно со ракометарите , се надевам Меѓународната Ракометна Федерација ќе реагира и ќе ги казни истите , пошто се многу строги кога се работи за вакви настани.


А што правиме со Балистите кои веќе втора сезона не престануваат со провокации и навредливи навивачки песни, Тоше Педер, Голема Албанија итн итн?
Тешко да поминале некогаш неказнети , а другата страна е спротивното , тешко да поминале некогаш казнети, разбираш ли.


Или тоа не се важи.
Не биди лицемерен, исчисти го изметот во твојот двор, па после префрлај му на комшијата за неговиот.
Па ние нели сме примитивни неандерталци , што ни гледаш кусури.
Работата беше , како тоа вие цивилизираните антички македонци навредувате на секоја пригода , често ви иде да се такмичите со скандинавци , зарем ништо не научивте од нив како се навива и како се понаша цивилизиран човек на трибина.

Исто така се добива убедување дека цела нација има плиток мозок . имаше една тема каде кукавте дека државата се федерализира , зарем не знаете дека ваквото понашање е фитил за тој процес , дека вие помагате да се случува тоа , демек , не сакаме со албанците во една држава , дај поделете не побрзо.
Дури ако албанците провоцираат (пошто може да им одговара секогаш да има конфликт во привремено мирување) , вие треба да сте тие кои ќе го гаснат огнот . учете малце од Косово.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Dardan јас сум србин што растел со албанци и македонци и сакам да знаеш дека има соживот , од албанска страна е поистакнато, излегуваат во наши локали и дискотеки само ретко кој од нас бил во албански кафич на кафе. Дечките кои се од градов се супер но од друга страна идат во градов деца од село што цивилизација во животот немаат видено и не знае една реченица на македонски да сврзе. Самите албанци од градов не можат органски да ги сварат зошто дечкото знае само да свирка по женски и да провоцира на било каков начин. Ај објасни ми зошто децата не учат македонски а живеат во македонија ? 100 пати муштери на албански ми зборувале и кога им викам не разбирам тогаш го слушам истиот одговор .... научи ќе ти треба
Кој кур бе ја да учам албански ?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.264
Поени од реакции
5.278
Со оглед на тоа што секоја година престојувам во Албанија мислам дека сум достоен да го кажам тоа

ОГРОМНА Е РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ АЛБАНЦИ И КОСОВАРИ


Зошто не го запалат Македонското знаме во Албанија нели и тие се чуствуваат навредени од скандирањата?
Се однесуваш како да си стапнал на Марс , вакво понашање моментално има цела нација , некој нов синдром е овој.

За разлика од тебе кој престојувал во Албанија лете , јас не само што сум престојувал , туку сум студирал со албанци од Албанија и од Косово , христијани и муслимани , имам друштво на интернет ...

Ако тие не не сакаат (што не е вистина) , тогаш ние ги сакаме , и ќе ни ја возвратат искрената љубов. А во тек е тотално зближување , со инфраструктура , образование , медиуми , економија , култура ...

А што правиме со тебе и со битолчанецот , нити ти го сакаш , нити тој те сака , како да ве смириме , дај кажи.

Македонското знаме не го палат во Албанија , затоа што мислат дека не е соодветна одмазда , албанското знаме е со векови старо , а македонското е 15 години исцртано на компјутер , и јас имам такво убедување, а сепак не сум од Албанија.

Не можам да трампам супер олд тајмер кола , со југо.

Нити сакам да ми се пали знамето , и не сакам да палам друго.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Дарданиа не мешај баби и жаби. Пцуеме по утакмици пцуете и вие. Тоа е тоа. ФЕР. Ако те вреѓа што некој пцуел на уткамица тогаш што да кажеме за самото име на навивачите БАЛИСТИ, дедо ми бил осакатен од таа банда фашистичка а вие ја крстивте така навивачката група. Ради тоа заслужувате секоја утакмица пцуење у најмала рака.
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
^ Значи по се изгледа јас, луѓето од Албанија што ги познавам и интелектуалците од видеото со Мендух Тачи што го постирав сме паднати од Марс

Факт е дека сте единствените луѓе на светов кои си ја имате цела слобода да запалите знаме на државата во која живеете и да поминете без никаква казна !
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
До другите луѓе што реагираат дека "човекот" е пуштен од станица. Па нормално бе луѓе за вакво дело не се седи у притвор. Битно е да го казнат после одржано судско рочиште со затворска казна. Малку не правите разлика од притвор и затвор или друга казна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom