Kуќи опседнати од духови?

Член од
15 јануари 2012
Мислења
69
Поени од реакции
8
pa toa e kuka na tri kata vsusnost, no sekoj kat e posebno pa mu doaga kako stan...se naoga vo cair, karsi ambulantata, i zivee mislam muslimansko semejstvo sega...
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
hehe dobro e vesel sum koga nekoj ke pise nesto iskreno
takvi sitni slucki ima mnogu ali zalosno za niv nemam nikakva osnova ni nekakvi uslovi za da sprovedam istraga,vo sekoj slucaj sum blagodaren na miss grenade za spodeluvajneto,na nejzinata slucka.
zatoa sto nema dokazi deka toa moze da se sluci povtorno na isto mesto i na ista licnost,
dosega bev na edna traga vo skopje ama izleze nisto od toa za objektot koj mislev deka e napusten,izleze deka funkcionira bez problem i pak sum na staro seuste baram dobra pricina za dobra istraga i avantura
Во Скопје имаш опседнат објект во Карпош 4. На Љубљанска улица. ЕМУС Сервис. Тој е изграден 80 година врз муслимански гробишта. 20-30 дена некаде пред велигден се случуваат лудории. Таму на времето работеле во 3 смени и еден работник видел силутета со висока капа, како Оџа - по 3 дена работникот починал. Исто така чистачките одбивале да работат 3та смена. Обезбедувањето некаде 2002 година се има толку уплашено што цела ноќ ја поминал надвор и следниот ден напуштил работа. Стоплиците од канцелариите кога правел проверки се собирале во круг, тој ги враќал назад но на следната проверка повторно ги наогал во круг.
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Имате цел канал на кабловска за духови и куќи опседнати ама во Америка ама искрено не сум сигурен колку се веродостојни овие емисии иако како за губење време се позанимливи отколку сериииве што ги даваат со Саваш и компанија.
Има не јутуб по цели сезони од сериииве а има и со превод неколку на македонски или српски беше.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
69
Поени од реакции
8
Имате цел канал на кабловска за духови и куќи опседнати ама во Америка ама искрено не сум сигурен колку се веродостојни овие емисии иако како за губење време се позанимливи отколку сериииве што ги даваат со Саваш и компанија.
Има не јутуб по цели сезони од сериииве а има и со превод неколку на македонски или српски беше.
Americka horor prica, na Fox Life. Edna od aktuelnite.
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Americka horor prica, na Fox Life. Edna od aktuelnite.
Е да за таа зборам само им најдов нешто што ме зачудува,како секое од семејствата мора да им куче или мачка???
Или им е неприметива финта или сите таму мора дома да чуваат по едно животно?
Имаше едно мало градче и тврдеа дека е опаседнато и што те знам и пробував на фејсбук да најдам некој што живее таму да видам дали е веродостојно се или си прават шоу со емисиите.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
69
Поени од реакции
8
Е да за таа зборам само им најдов нешто што ме зачудува,како секое од семејствата мора да им куче или мачка???
Или им е неприметива финта или сите таму мора дома да чуваат по едно животно?
Имаше едно мало градче и тврдеа дека е опаседнато и што те знам и пробував на фејсбук да најдам некој што живее таму да видам дали е веродостојно се или си прават шоу со емисиите.
Pa skoro site amerikanski semejstva sto ziveat vo kuka imaat kucinja, a onie po stanovite macki. Ne site, ama pogolemiot del. E sega za mackite neli znaeme ne ucele kako deca deka se povrzani so vesterkite:D a za kucinjata ne znam
--- надополнето: 17 јануари 2012 во 11:28 ---
Pa skoro site amerikanski semejstva sto ziveat vo kuka imaat kucinja, a onie po stanovite macki. Ne site, ama pogolemiot del. E sega za mackite neli znaeme ne ucele kako deca deka se povrzani so vesterkite:D a za kucinjata ne znam
Koj gi znae, da ne kazam ne postojat pa posle da mi dojdat da me opsednat da mi dokazat deka postojat.....:pos:
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Во Скопје имаш опседнат објект во Карпош 4. На Љубљанска улица. ЕМУС Сервис. Тој е изграден 80 година врз муслимански гробишта. 20-30 дена некаде пред велигден се случуваат лудории. Таму на времето работеле во 3 смени и еден работник видел силутета со висока капа, како Оџа - по 3 дена работникот починал. Исто така чистачките одбивале да работат 3та смена. Обезбедувањето некаде 2002 година се има толку уплашено што цела ноќ ја поминал надвор и следниот ден напуштил работа. Стоплиците од канцелариите кога правел проверки се собирале во круг, тој ги враќал назад но на следната проверка повторно ги наогал во круг.
Дај објасни поточно каде е, не по улици јас живеам тафталиџе 1 така да некаде близу кај мене е тоа.Според школи или сл објасни. :D
фала :vozbud:
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Дај објасни поточно каде е, не по улици јас живеам тафталиџе 1 така да некаде близу кај мене е тоа.Според школи или сл објасни. :D
фала :vozbud:
Последна 19-ка на ќошот од улицата има еден голем објект се уште пишува ЕМУС сервис. А на влезот пишува Медиа Електроникс.
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Последна 19-ка на ќошот од улицата има еден голем објект се уште пишува ЕМУС сервис. А на влезот пишува Медиа Електроникс.
Последна 19-ка на ќошот од улицата има еден голем објект се уште пишува ЕМУС сервис. А на влезот пишува Медиа Електроникс.
Имаш некакво искуство со објектов? :)
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
69
Поени од реакции
8
Koga bev vo osnovno sekogas zboruvav deka moeto skolo e opsednato. Dokaz mi bese deka toe e edinstveno mesto kade sto zivotnite gi maltretiraat lugeto :icon_mrgr:
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Имаш некакво искуство со објектов? :)
Лично јас немам. Ми имаат кажувано комшиите од соседната зграда, кои памтат како се градело. Кога се копале темелите се појавиле гробови, но сето тоа било отстрането и продолжило да се гради. Кога почнал да функционира објектот на вработените им се случувале невообичаени случки. Од тропање со чекич а никој нема, до поворки за погреб пред очите на вработените. Викани се 7 оџи и 7 попови но тоа не престанало. Во магацинскиот дел на објектот има ставено крстови на секој носечки столб но сепак е залудно.... Се појавуваат минимум еднаш во годината пред велигден. Ноќно време.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Лично јас немам. Ми имаат кажувано комшиите од соседната зграда, кои памтат како се градело. Кога се копале темелите се појавиле гробови, но сето тоа било отстрането и продолжило да се гради. Кога почнал да функционира објектот на вработените им се случувале невообичаени случки. Од тропање со чекич а никој нема, до поворки за погреб пред очите на вработените. Викани се 7 оџи и 7 попови но тоа не престанало. Во магацинскиот дел на објектот има ставено крстови на секој носечки столб но сепак е залудно.... Се појавуваат минимум еднаш во годината пред великден. Ноќно време.
И никој не може да ги фати на камера ?!
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
И никој не може да ги фати на камера ?!
Мислам ако ги начекаш да ги видиш, камерата од глава ќе ти се удри :confused: Коските ќе ти се замрзнат. Имав прилика да му го видам изгледот на лицето и реакцијата на тој од обезбедувањето кој уште во 7 сабајле даваше отказ на шефот по телефон.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Мислам ако ги начекаш да ги видиш, камерата од глава ќе ти се удри :confused: Коските ќе ти се замрзнат. Имав прилика да му го видам изгледот на лицето и реакцијата на тој од обезбедувањето кој уште во 7 сабајле даваше отказ на шефот по телефон.
па не мора у рака да ти биде , нека стое фиксирана на ѕид
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
па не мора у рака да ти биде , нека стое фиксирана на ѕид
За жал немаше камери внатре, но има аларми. Скоро секоја ноќ се уклучуваше алармот во 6-та зона. Таа е 3-4 мери под земја и била порано голема работилница. На крај за да не се уклучува алармот таму и покрај сите напори да се направи доколку е грешка. Едноставно ги исклучија сензорите на алармите во таа зона да не вознемирува....:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom