Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

A

apidrone

Гостин
Реалност е едно а верување во господ друго ... како што црното не е бело така и белото не е црно ... кратко и јасно ...
Со сите овие ротации остана само уште голманите да се ротираат со одбрана среден ред и напад.
Според таа твоја реалност, лани Арсенал требаше да ја освои лигата, пошо долго беа прво место. Пред 3 или 4 години, Ливерпул требаше да биде шампион, ја играа најдобрата сезона во последните 20 години.
Манчестер Јунајтед стигал разлика и од 12 поени. Ако ти во Јануари, се откажуваш од -3 поени, не сакам да дебатирам со тебе.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Хахаха и пак истото, само шо сеа ги загубивме и шансите за титулата а ? Признавам и мене ме изненадија негативно последните 2 утакмици, ама при првиот пораз во гости и тоа со испревртeна формација, одма ги загубивме шансите ?

Годинава сме подобри во гости, не глеам зошто не би победиле со било кој од преостанатите тешки дуели... не знам ни шо се мачам да пишувам уопште.....
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Единствен коментар кој успеа да изнуди насмевка кај мене.. Браво!
Абе мене искрено (да не кажам што) дали те насмеал коментарот или не ама оваа катстрофално-ретардирана игра не ме потсети на ништо попаметно.
Друже ние за озбилно ти викавме сега, знаеме дека Џонс даде автогол, не се секирај :)
(Y)
 
A

apidrone

Гостин
Хахаха и пак истото, само шо сеа ги загубивме и шансите за титулата а ? Признавам и мене ме изненадија негативно последните 2 утакмици, ама при првиот пораз во гости и тоа со испревртeна формација, одма ги загубивме шансите ?

Годинава сме подобри во гости, не глеам зошто не би победиле со било кој од преостанатите тешки дуели... не знам ни шо се мачам да пишувам уопште.....
Тука врие од Фудбал Менаџер експерти... тоа е проблемот, а нема фин начин да се исчистат.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.879
Поени од реакции
14.314
Кога го видов автоголот на Џонс од друг агол како ја утна топката,се изнасмеав од мака :D
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
20.944
Според таа твоја реалност, лани Арсенал требаше да ја освои лигата, пошо долго беа прво место. Пред 3 или 4 години, Ливерпул требаше да биде шампион, ја играа најдобрата сезона во последните 20 години.
Манчестер Јунајтед стигал разлика и од 12 поени. Ако ти во Јануари, се откажуваш од -3 поени, не сакам да дебатирам со тебе.
Да само што тогаш игравме лига на шампиони , фа куп карлинг куп порвенство и што уште не .. имавме игра ги кантавме противниците да но имавме и порази ...
Годинава или победуваме 1-0 или губиме 10-0 ... а играта е иста како оваа денес ... се ротираат играчи на вештачки позиции се одмараат играчи на погрешни утакмици се вадат чудни формации ... сето тоа зашто ферги е премногу горд на сам себе да признае слабост ...
Во лига шампиони го прашаа за манчестер дали ќе победи и дали е компетитивен а он како пациент се налути како мало бебе ... зашто му беше тешко да признае дека згрешил ... дали со состав со погрешни одлкуи некупување играч во средина и така натакааааааааааааааа.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.637
Поени од реакции
43.426
Абе мене искрено (да не кажам што) дали те насмеал коментарот или не ама оваа катстрофално-ретардирана игра не ме потсети на ништо попаметно.
Арно де, само сакав да ти кажам браво -.-'..

И мене не ми е јасно, оти не сакате да признаете дека шансите на Сити се прилично поголеми од нашите...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Да само што тогаш игравме лига на шампиони , фа куп карлинг куп порвенство и што уште не .. имавме игра ги кантавме противниците да но имавме и порази ...
Годинава или победуваме 1-0 или губиме 10-0 ... а играта е иста како оваа денес ... се ротираат играчи на вештачки позиции се одмараат играчи на погрешни утакмици се вадат чудни формации ... сето тоа зашто ферги е премногу горд на сам себе да признае слабост ...
Во лига шампиони го прашаа за манчестер дали ќе победи и дали е компетитивен а он како пациент се налути како мало бебе ... зашто му беше тешко да признае дека згрешил ... дали со состав со погрешни одлкуи некупување играч во средина и така натакааааааааааааааа.
FERGIE OUT!!!!!!!
FergieOut.jpg
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Хахаха и пак истото, само шо сеа ги загубивме и шансите за титулата а ? Признавам и мене ме изненадија негативно последните 2 утакмици, ама при првиот пораз во гости и тоа со испревртeна формација, одма ги загубивме шансите ?

Годинава сме подобри во гости, не глеам зошто не би победиле со било кој од преостанатите тешки дуели... не знам ни шо се мачам да пишувам уопште.....
Абе тоа дека е прв пораз на гости и со испревртена формација и не држи многу вода. Појаки сме на гости ама затоа дома едната примивме (или примија-како сакате читајте) 6 комада а другата изгубивме од последниот за таа разлика. Лани во цела сезона имавме само 4 порази а годинава до сеа 3 од кои сите катастрофални и ако продолжат со оваа игра не е чудно и 10то место да завршиме. Лани плус немавме многу повредени и ги имавме Сколс и Ван Дер Сар а за таа разлика годинава средината ни е штура.
Сума-сумарум годинава сме далеку послаби за разлика од лани.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Ауф катастрофа...не ја гледав со Блекбурн ама ако сме играле вака можам да сватам зашто сме изгубиле.Не изедоа живи црнциве денес, посед у второ 80-20, незнам стварно што е проблемот, можеби треба некој у средина уште сега, јел да не верувам дека стариот ќе посегне по таков потег.Нема никаква хемија меѓу играчиве, еднаш тепаме 5-0 после у рок од 3 дена 2 пораза и тоа од просечни тимови...али долга е сезоната, има време да се средиме, само да веруваме у стариот треба. GGMU!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.879
Поени од реакции
14.314
Сака некој кладба дека освојуваме ПЛ годинава?Во што сака се кладам,претерувате ебаго :tapp:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Абе тоа дека е прв пораз на гости и со испревртена формација и не држи многу вода. Појаки сме на гости ама затоа дома едната примивме (или примија-како сакате читајте) 6 комада а другата изгубивме од последниот за таа разлика. Лани во цела сезона имавме само 4 порази а годинава до сеа 3 од кои сите катастрофални и ако продолжат со оваа игра не е чудно и 10то место да завршиме. Лани плус немавме многу повредени и ги имавме Сколс и Ван Дер Сар а за таа разлика годинава средината ни е штура.
Сума-сумарум годинава сме далеку послаби за разлика од лани.
4 порази ама и 11 нерешени ти текнува ?
10 место !? :tapp: :icon_lol:
Разликата е што Сити годинава е силен, а Јунајтед провери каде сакаш, има дадено повеќе голови, помалку примени, повеќе бодови освоени, со 5-6 нови играчи и 7-8 повредени, сосема солидни а ?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
20.944
Штета што нема копче DISLIKE !!!!

Едно е да полемизираме за грешките кој не сака да ги признае ферги а друго е да бараме како што некој напиша погоре цитирам "да умре" или пак ова "ферги аут"

Сите овдека се Манчестер Јунајтед фанатици затоа и така реагираат , некој коректно некој не .... некој размнислуваат што ќе кажат а некој не ...Да сите ние сакаме на крај да славиме ... но со ваква игра како сезонава , подобро еден Њукасл да биде првак отколку ние ... не секогаш Пехарот го краси делото ... некогаш сакаме да уживаме и во она што ни го прикажуваат фудбалерите, сакаме да гледаме фудбал .... а тоа годинава не го видовме ни на 5 минути ... дали во лига на шампиони, куп или првенство .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom