Xbox360 гејмери

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Веке купив од кај драган и сега играм Call of duty mw3. Да знаев ке купев converter и немасе да ми прегори адаптерот ама тоа е тоа :) Кажете ми gamertag !?
Не мора да значи дека е до струјата, во тоа циглата имаш доволно "технологија" за да си знае самата такви работи. Проблемот е дека се што искочи од Мајкрософт во период од 2006-08 е чисто срање, конзолите се расипуваат, адаптерите и воланите како што читам по нет.

Така да не верувам дека е твоја вина. :)
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Веке купив од кај драган и сега играм Call of duty mw3. Да знаев ке купев converter и немасе да ми прегори адаптерот ама тоа е тоа :) Кажете ми gamertag !?
Имаш голема среќа што е само адаптерот ;)
--- надополнето: 29 декември 2011 во 21:29 ---
Не мора да значи дека е до струјата, во тоа циглата имаш доволно "технологија" за да си знае самата такви работи. Проблемот е дека се што искочи од Мајкрософт во период од 2006-08 е чисто срање, конзолите се расипуваат, адаптерите и воланите како што читам по нет.

Така да не верувам дека е твоја вина. :)
Ама искрајно да ти кажам, па подобро таква цигла од адаптер, него како на PS3 што директно на конзола оди кабелот. Страв да ти е да не се деси нешто со струјата. Подготово кога ти е од Америка и мораш конвертор да користиш
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Веке купив од кај драган и сега играм Call of duty mw3. Да знаев ке купев converter и немасе да ми прегори адаптерот ама тоа е тоа :) Кажете ми gamertag !?
еве го мојот гејмертаг адни ме и ќе плешаме заедно цел ден иначе ако немаш микрофон земи ја сум во друштво со уште 3-4 македончиња :)
--- надополнето: 29 декември 2011 во 23:30 ---
Иначе да не знае некој од кај можам итно да земам 1 year live membership од 1ви веќе ми истекува а на 4ти ми е роденден па мора да се частам што порано за да можам да го искористам распустов :D на 8ми идам за австрија али ако има некаде тука во скопје пишете, благодарам :D
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Не мора да значи дека е до струјата, во тоа циглата имаш доволно "технологија" за да си знае самата такви работи. Проблемот е дека се што искочи од Мајкрософт во период од 2006-08 е чисто срање, конзолите се расипуваат, адаптерите и воланите како што читам по нет.

Така да не верувам дека е твоја вина. :)
Јас незнаев дека требало да се стави конвертор бидејки мислев дека работи на еднаква јачина. Али тоа е тоа, уште 50е за адаптер и Xboxot испадна многу повеке од колку што мислев
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Јас незнаев дека требало да се стави конвертор бидејки мислев дека работи на еднаква јачина. Али тоа е тоа, уште 50е за адаптер и Xboxot испадна многу повеке од колку што мислев
Друг пат друже ќе прочиташ на адаптерите што ќе ги користиш на која струја работат. Сега си поискусен ;)
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Во ИДЦ на ново или на старо планирам да купам slim ама дали се на ново.o_O
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
едно прашање...ја извадив НБА 2к12 ама голема е 8.18 гига .. нели дисковите веа помали ? и сега барам чаре за режање ако може некој да помогне :) а знам дека може хехех
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
едно прашање...ја извадив НБА 2к12 ама голема е 8.18 гига .. нели дисковите веа помали ? и сега барам чаре за режање ако може некој да помогне :) а знам дека може хехех
Земи си Дуал Леер ДВД :P
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Trampam BEL Wireless controler za bilo kakov(crn,zelen,crven bojata ne e bitna) wired controler. Ne e osteten i gumickite na analozite ne se izlizani i raboti odlicno.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Можеби, ама само можеби можам да набавам контролер но прашањето е, колку би платил за него? :)
Можам и јас да набавам од продавница или нет :) Работата ми е што имам 2 и сакам екстра 2 за да имам 4 за 2 на 2 гејмање ама само ако ми испадне цената добра за тоа мислев половно нешто. Имаше пред 2-3 недели на пазар 3 оглас за тип дека продава по 600 денари гејмпади (жичани) што беше џабе али додека се јавив ги продал. Така да пиши цена па ако ми одговара ќе направиме бизнис :)
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Можам и јас да набавам од продавница или нет :) Работата ми е што имам 2 и сакам екстра 2 за да имам 4 за 2 на 2 гејмање ама само ако ми испадне цената добра за тоа мислев половно нешто. Имаше пред 2-3 недели на пазар 3 оглас за тип дека продава по 600 денари гејмпади (жичани) што беше џабе али додека се јавив ги продал. Така да пиши цена па ако ми одговара ќе направиме бизнис :)
Да можеше да набавиш од интернет, до сега ќе си набавел зошто на интернет се поефтини и од половните овде. :)

Има некој што игра некој игри на Xbox Live, онлајн? Ако има, нека адне гејмер ознака: Tigrevskidotorg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom