Автомобили во размер

Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
малце ме подновија роднините за нова година :)
DSC00031.jpg
DSC00032.jpg
На горната слика Mercedes CLK GTR (купен е во Сен Тропе) и Bugatti Veyron Pur Sang(купен во Мајнц),на долната слика Veyron Super Sport (купен во Мајнц) и Veyron16.4(купен во Фрајбург) ... 1:18 се сите , имам и портокалов авентадор ама подоцна ќе го сликам , сега ќе идам во школо :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
малце ме подновија роднините за нова година :)
Прегледај го приврзокот 38418
Прегледај го приврзокот 38419
На горната слика Mercedes CLK GTR (купен е во Сен Тропе) и Bugatti Veyron Pur Sang(купен во Мајнц),на долната слика Veyron Super Sport (купен во Мајнц) и Veyron16.4(купен во Фрајбург) ... 1:18 се сите , имам и портокалов авентадор ама подоцна ќе го сликам , сега ќе идам во школо :)
Одлични модели, само првите златно и шампањ пониклуваните некако "шабански" (лично мислење), мислам на бојата не на моделите. Ај со здравје да си ги возиш. :)
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
So ogled na toa sto ovie modeli voglavno gi ima tuka, mozebi i site, neznam ne sum zagledal, oti od konkretnive nisto ne me zanima, a cenata po koja gi nudi e vo prosek po 15 evra od model, mislam deka nema logika, zosto vo prodavnica novi se poeftini.
Vo red e ako gi nema tuka i se nabavuvani od stranstvo, pa uste ako se preku internet, ima i transportni trosoci, postarina i dr.
--- надополнето: 28 декември 2011 во 14:34 ---
малце ме подновија роднините за нова година :)
Прегледај го приврзокот 38418
Прегледај го приврзокот 38419
На горната слика Mercedes CLK GTR (купен е во Сен Тропе) и Bugatti Veyron Pur Sang(купен во Мајнц),на долната слика Veyron Super Sport (купен во Мајнц) и Veyron16.4(купен во Фрајбург) ... 1:18 се сите , имам и портокалов авентадор ама подоцна ќе го сликам , сега ќе идам во школо :)
Cestito novi modeli, kolega!:)
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.028
Поени од реакции
954
nemav vo predvid toj kolekcioner sto gi dava 520 evra site....pod negoviot oglas ima drug, ima mnogu koli 1/43 ne pisuva cena...no ima dosta stari modeli sto gi nema veke po prodavnicite.
 
S

Shellshock nam67

Гостин

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ако има некој Ferrari (автомобили, не болиди од F1, по можност од 1985-та па наваму) во размер 1/18 за продавање нека ми пише по ПП. :)
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
Колегата Легионер спомна Застава 101, па решив да ја претставам мојата.

ZASTAVA 101/1100, DeA/IST






YUGO 45, by DeA/IST











И една зедничка слика на возилата кои владееја ширум бившата ни држава СФРЈ.


 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Ти завидувам човек, страшна колекција имаш!

Последниве модели од кај можи да се најдат и по која цена?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Опааа излегоја многу колекционери,па после автомобилите во размер биле скапи.Епа има причина.
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
site li se 1/43??? prodavas nekoja od niv???
Да сите се 1/43, а за продавање немам. Имав уште еден 101 ама пролетоска го продадов на еден од Нови Сад.
Ти завидувам човек, страшна колекција имаш!

Последниве модели од кај можи да се најдат и по која цена?
На интернет има доста сајтови специјализирани за продажба на колички каде може да се најдат, а секако и на 'ebay'.
Yugo-to i 101 ми ги донесе еден роднина од Полска каде по трафики излага некоја новинска серија на колички заедно со соодветно списание за истите.(www.kultoweauta.pl), а тристачот го земав од тука www.carmodel.net
--- надополнето: 28 декември 2011 во 21:24 ---
Да сите се 1/43, а за продавање немам. Имав уште еден 101 ама пролетоска го продадов на еден од Нови Сад.

На интернет има доста сајтови специјализирани за продажба на колички каде може да се најдат, а секако и на 'ebay'.
Yugo-to i 101 ми ги донесе еден роднина од Полска каде по трафики излага некоја новинска серија на колички заедно со соодветно списание за истите.(www.kultoweauta.pl), а тристачот го земав од тука www.carmodel.net
Eve eden 101 vo zelena boja http://www.carmodel.net/zoomPage.php?NTE0Mzg8Oj4wPDo YWRkVG9DYXJ0KCdTVk5VTFUxUFJFVk1Venc3UGxCU1JDMHRZV3hzTFRBdE16QXRNUzB3JywnJywgJycsICcnLCcnLCAnYWRkLTEtNTE0MzgnLCAnMCcp

А еве и еден бугарски сајт каде што ги има, па ако имате некој во Бугарија може да ви ги набави. http://modelcarbg.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=106&Itemid=58&vmcchk=1&Itemid=58
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.028
Поени од реакции
954
rastar..neznam od kade izlegoa...ama gi prepolnija prodavnicite za igracki...a i dobro gi izrabotuvaat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom