Има ли се уште такви женски што се чуваат за прва брачна ноќ?

Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Не зборам за сите Германки и Швеѓанки, туку дека кај нив има многу конзервативни католици и евангелисти кадешто девојките се многу патријахални.
Во земјите со шеријатско право губење невиност пред брак е голем срам за семејството.Тој што ја скинал ако не ја ожени го убиваат.Во Кина и Индија мажите се околу 7-8% повеќе од жените, затоа што машките деца се многу поценети и многу женски фетуси се убиваат во рана фаза.Сакав да кажам дека многу, многу голем дел од светот сеуште невиност претставува светост.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Како прво Европа не е цел свет.Во земјите со муслиманско население (Саудиска Арабија, Палестина, Пакистан, Индија, Египет, Мароко и ред други) 99% од жените влегуваат невини во брак.Сега види ти колку популација зафаќаат тие.Ако девојката е скината ја враќаат дома.Да не ги набројам Кина, Јапонија, Филипини, дел од земјите во Африка каде што невиност кај жената сеуште е светост.Плус, во Европа има доста конзервативни средини каде што невиност се губи во брак.Во Германија, Англија, Данска, Шведска има девојки коишто се 50 пати поконзервативни од Македонки.

Да не набројувам муслимански средини на Балканот како Косово, Босна, Санџак каде што жените уште преку стројници ги мажат, а губење невиност пред брак е срам за семејството.Не правете муабети рекла-казала.

Македонија е прелиберална, преслободна држава, затоа престанете да серете и да зборувате глупости во коишто велите дека сме заостаната средина.Мрднете од Табановце подалеку, па тогаш судите.Баш таа демократија и либералност ја уништува целата држава.
Од каде пак ти го тврдиш ова? Дали има докази за ова што го кажуваш? Од кој извор ти се фактите дека е тоа така? Што ако ти кажам дека летото имав секс со 2 босанки а исто така и мој другар со истите, кои не беа ни мажени. Имаа по 19 години и беа многу активни во таа област
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Од каде пак ти го тврдиш ова? Дали има докази за ова што го кажуваш? Од кој извор ти се фактите дека е тоа така? Што ако ти кажам дека летото имав секс со 2 босанки а исто така и мој другар со истите, кои не беа ни мажени. Имаа по 19 години и беа многу активни во таа област
Босна е поделена на три кантони: два христијански(католици и православни) и еден муслимански.Така да Босна е голем поим.Треба да бидеш поконкретен(y)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Босна е поделена на три кантони: два христијански(католици и православни) и еден муслимански.Така да Босна е голем поим.Треба да бидеш поконкретен(y)
Без оглед на тоа (за кое си во суштина во право) летово на одмор запознавме босанки - муслиманки, и богами, добро се дружеа со другариве мои :) Но, сепак, тоа се ,изолирани, случаеви, а јас ги жалам оние другите, во секој случај, биле од Западна Македонија, Близок Исток, Босна, или Германија.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Без оглед на тоа (за кое си во суштина во право) летово на одмор запознавме босанки - муслиманки, и богами, добро се дружеа со другариве мои :) Но, сепак, тоа се ,изолирани, случаеви, а јас ги жалам оние другите, во секој случај, биле од Западна Македонија, Близок Исток, Босна, или Германија.
Абе и тие се прават салата. Како во Дубаи е најстрого за проституциа а можеш да си закупиш курва за
20-30 $. Индивидуално е. Поимот девица и брачна нок послека го снемува а за кратко време нема ни да се употребува насекаде во светот. Освен во некој си запустени држави а секако и таму ке има поединци бунтовници кои ке го прекршуваат тоа морално правило.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Абе и тие се прават салата. Како во Дубаи е најстрого за проституциа а можеш да си закупиш курва за
20-30 $. Индивидуално е. Поимот девица и брачна нок послека го снемува а за кратко време нема ни да се употребува насекаде во светот. Освен во некој си запустени држави а секако и таму ке има поединци бунтовници кои ке го прекршуваат тоа морално правило.
Поимот девица и брачна ноќ нема да го снема ни за 200 години, а камоли за кратко(y)
Не одговори од кој кантон се тие Босанки?
--- надополнето: 28 декември 2011 во 01:40 ---
Без оглед на тоа (за кое си во суштина во право) летово на одмор запознавме босанки - муслиманки, и богами, добро се дружеа со другариве мои :) Но, сепак, тоа се ,изолирани, случаеви, а јас ги жалам оние другите, во секој случај, биле од Западна Македонија, Близок Исток, Босна, или Германија.
Можеби и тие спротивните те жалат тебе , можеби тоа си е нивна желба и размислување во живот.Незначи дека ти ако од 15 години користиш кондом дека и на нив тоа им е желба и задоволство во живот.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Mислиш , а си бил со нив.Значи лажеш:)
Да немам слики или видео, ме фати морам да признам.
Кажав дека сум имал секс а не дека сум пријател со нив. Има разлика?
Нема потреба од докази другар, јас ти кажувам што било и што мислам на темава ,да не навлегуваме со офтопици.;)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Да немам слики или видео, ме фати морам да признам.
Кажав дека сум имал секс а не дека сум пријател со нив. Има разлика?
Нема потреба од докази другар, јас ти кажувам што било и што мислам на темава ,да не навлегуваме со офтопици.;)
Немора да имаш видео или слики.Тоа никој не ти бара.Сигурно барем име ти кажале.Елена, Марија, Ивана, Тина сигурно неможат да бидат муслиманки .По име колку толку се открива нација и вера.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Сигурно се грди за никаде, штом никој не им обрнал внимание толку време- ова е вреѓање
Горе се наведени фактите и факторите
Познавам пичка на 19 години која е невина .Девојката е прекрасна можеби во најубавите 3 кој воопшто ги познавам ,а познавам премногу .
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Познавам пичка на 19 години која е невина .Девојката е прекрасна можеби во најубавите 3 кој воопшто ги познавам ,а познавам премногу .
:cuc: не знам што да кажам, прочитај ги и претходните постови види за што е напишано така and try again.
А колку познаваш скинати помали од нив?
--- надополнето: 28 декември 2011 во 03:00 ---
Немора да имаш видео или слики.Тоа никој не ти бара.Сигурно барем име ти кажале.Елена, Марија, Ивана, Тина сигурно неможат да бидат муслиманки .По име колку толку се открива нација и вера.
Лина и Мејта се претставија, ако ти значеше нешто, кажаа дека се од Босна имавме убав провод, не беа нешто посебно убави, за вера не испадна прилика да ги прашам.
Мислам дека ми е многу табу темата кога се запознавам со девојка во дискотека да ја прашам, извини што си по вероисповед? Барем тоа не е мојот стил:eek:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
:cuc: не знам што да кажам, прочитај ги и претходните постови види за што е напишано така and try again.
А колку познаваш скинати помали од нив?
има 19 години нема дечко моментално што значи нема да се скини пред 20 .Идол и е Адријана Лима и исто како неа сакала да чува до прва брачна ноќ .
Познавам премногу кој се скинати пред 19 .
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Познавам премногу кој се скинати пред 19 .
Резултатот на твоите познаничките постари од 17 години да не изгледа вака:
Скинати >100 / 1 Девици :pos:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Резултатот на твоите познаничките постари од 17 години да не изгледа вака:
Скинати >100 / 1 Девици :pos:
Тоа незнам .
Можеби ти за твојте познанични ке ми кажеш како изгледа резултатот :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom