Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
без навреда али каква смеа ме фати, те зезнале 2 до сеа а и плус 4 ќе чекаш :D aахахахахаххаха, а колку фати? една? ахахахаххахахахахахахха
8 фатив 2 ме зафркнаја и 4 ќе чекав (прилично лесни и тоа утакмици). А да си ја пишев Бастија како шо мислев и после се препрајв заради еден другар, ќе ме зафркнеше само кошарката и тоа 78-78 шо заврши, па затоа викам подобро шо ја пишав Ленс. :D
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Арсенал-2

ALL-IN
Вегер без половина тим на „Вила Парк“

21.12.2011


Во пресрет на вечерашното гостување кај екипата на Астон Вила на „Вила Парк“ во рамките на 17 коло од Премиер лигата, менаџерот на Арсенал Арсен Венгер има сериозни проблеми со составот на неговата екипа. На Венгер за оваа средба му недостасуваат дури 10 играчи. Имено освен поразот од Манчестер Сити минатата недела , Арсенал остана и без Јохан Џору кој ги повредил препоните и нема да игра три недели. Претходно на оваа позиција веќе беа повредени Бакари Сања, Кирен Гибс, Андре Сантош и Карл Јенкинс. На местото на повредениот Џору се очекува да биде Себастијан Скилачи или Игнаси Микел. Освен проблемите со одбраната , недостасуваат и уште неколку играчи на останатите позиции како што се Џек Вилшир, Лукаш Фабиански, Вито Маноне како и Абу Дијаби.Исто така Алекс Сонг е суспендиран и треба да одработи казна,а Венгер ќе треба да импроизира со неколку играчи кои имаа мала минутажа во досегашниот дел од сезоната.
--- надополнето: 21 декември 2011 во 11:50 ---
Милан 2
Ман. Утд 2
Ман. Сити 1
Арсенал X2 - Иако сум фан на Арсенал, сепак ми се случувало да ме заебат само они, т.е да кикснат против слаба екипа како што е Астон Вила оваа сезона.
Интер 1

Нешто од мене од вчера и денес.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
^ Со овај состав ако не победат нека си пишат 7 место оваа сезона а исто важи и за оние Челзи ако не победат:pos:
Szczesny, Koscielny, Mertesacker, Miquel, Vermaelen, Frimpong, Ramsey, Arteta, Walcott,Van Persie, Gervinho

 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас не знам што не ејасно тука..Арсенал ионака пола сезона не игра со овие играчи само Сонг е хендикепот но ако гледаш па Астон Вила се преслаби оваа година плус Бент,Хески и Ајрланд не му играат а пак Арсенал се во форма и би требало да му чукнат минимум два гола ,бидејќи на Арсенал не му е за заебавање..бркаат лига на шампиони и не ми се верува Венгер да си дозволи луксуз повторно да киксни!
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Претпазливо на Арсенал неиграњето на Сонг е огромен хендикеп а и одбрана со Скилачи или Мигел е ризик ама ако се земе дека само Агбонлахор ке игра од напагачиве на Вила е добро зш и тие скинати се во напад а и овој Колинс од одбрана нема да игра Инаку Сонг е во животна форма моментално е најдобриот на средината не знам колку го пратите Арсенал али јас ретко пропуштам утакмица бидејки сум нивни фан ТРЕБА да е 2 само не се силите премногу инаку според мене 2-3 гола е најреално или Ван Перси дава гол
+ Гивен и Дан кај Вила
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Жалгирис-Загреб 1(-8.5)
Виган-Ливерпул 2

уплата 750 добивка 2150
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
119
Поени од реакции
84
Претпазливо на Арсенал неиграњето на Сонг е огромен хендикеп а и одбрана со Скилачи или Мигел е ризик ама ако се земе дека само Агбонлахор ке игра од напагачиве на Вила е добро зш и тие скинати се во напад а и овој Колинс од одбрана нема да игра Инаку Сонг е во животна форма моментално е најдобриот на средината не знам колку го пратите Арсенал али јас ретко пропуштам утакмица бидејки сум нивни фан ТРЕБА да е 2 само не се силите премногу инаку според мене 2-3 гола е најреално или Ван Перси дава гол
+ Гивен и Дан кај Вила
Heh, si pisal se so treba da se kaze pred mene taka da ke izbrisam postot moj :D Sosema realno 2-3 da dojde, inace i na Aston Vila im treba pobeda,Mcleash e pod mal pritisok. Normalno ako ja resi nekoj RVP ke ja resi.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
21
Поени од реакции
4
boston - toronto 1 @1,50
New york - new jersey 1 @1,50

2,25
a za onie so sakaat malku pogolem koef boston 185,5 + @1,90 ; new york 192,5 + @1,90
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Незнам што толку дискусија за Арсенал..
Пукај Јунајтед 2ка на 1.8 и спиј дома мирно :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Незнам што толку дискусија за Арсенал..
Пукај Јунајтед 2ка на 1.8 и спиј дома мирно :)
Јунајтед е многу понесигурна од Арсенал а не значи дека нема да излези..Јунајтед веќе зареди неколку победи на гости и секогаш на кревин котиџ тешко му оди плус Фулам се клета екипа каде на тој ракометниот терен можи да постигни некој гол за да му ги замрси сметките на Ферги..вака Астон вила ем годинава се чорба ем пола тим не му игра..плус Арсенал се во форма и му треба и тоа како победава..!
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
LA Cllipers - LA Lakers - H1 (-1,5) @ 1.85
Man.City - Stoke - 1 @ 1.25
Inter - Lecce - 1 @ 1.35
Ademar - Atl.Madrid - +60,5 @ 1.90
Boston - Toronto - 1 @ 1.50
Orlando - Miami - 2 @ 1.40
--- надополнето: 21 декември 2011 во 14:57 ---
Јунајтед е многу понесигурна од Арсенал а не значи дека нема да излези..Јунајтед веќе зареди неколку победи на гости и секогаш на кревин котиџ тешко му оди плус Фулам се клета екипа каде на тој ракометниот терен можи да постигни некој гол за да му ги замрси сметките на Ферги..вака Астон вила ем годинава се чорба ем пола тим не му игра..плус Арсенал се во форма и му треба и тоа како победава..!
Јес да Јунајтед е понесигурна , но наредниве 3 натпревари им се со Фулам гости и дома со Блекбурн и Виган. Доколку Јунајтед сака да остане во битка за титулата , мора да освои 9 бода од овие 3 натпревари.

Инаку Арсенал веќе подолго време игра без овие играчи , така да само Сонг ќе отсуствува. А , Астон Вила се појма без Агбонлахор и Бент ... така да очекувам и тие да победат.

Па според мене:

Fulham - Man.United - 2 @ 1.75
Aston Villa - Arsenal - 2 @ 1.70
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Удинезе - Јувентус Х 3.30
Валенсиен - Лион 2 2.50
Интер - Лече 1-1 1.90
Манчестер сити - Стоук 1-1 1.70
Фулам - Манчестер Јунајтед 2 1.80
 

Kajgana Shop

На врв Bottom