Легијата

Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.551
Глеам коментари под видеото демек тек сеа започнала војната не знам шо. Зарем мислите дека Тони Зен, Слаткар, Токсиколозиве ќе вратат на ова? Може едино у дует со Маја Саздановска или Некст Тајм у друг случај тешко...
 

Henry14

BAUCE
Член од
20 февруари 2009
Мислења
321
Поени од реакции
49
Глеам коментари под видеото демек тек сеа започнала војната не знам шо. Зарем мислите дека Тони Зен, Слаткар, Токсиколозиве ќе вратат на ова? Може едино у дует со Маја Саздановска или Некст Тајм у друг случај тешко...
И ја така мислам, немаат муда за ова...
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.610
Поени од реакции
1.098
“Рапот, ако го слушаш не значи треба да правиш “

Стихов објаснува многу работи (y)
 
M

marko 1996

Гостин
Глеам коментари под видеото демек тек сеа започнала војната не знам шо. Зарем мислите дека Тони Зен, Слаткар, Токсиколозиве ќе вратат на ова? Може едино у дует со Маја Саздановска или Некст Тајм у друг случај тешко...
Токсикологија не се замраат со дисови бар ја тоа што сум приметил , ако враќаа на дис требаше да вратат на тој на Дудо за тој или немаа муда или незнаеа што да му вратат зашто тој беше апла убиство у трака зброиме за првиот што излезе не среден. А и на ова тешко да вратат Пи*** се...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.893
Абе го има некој албумот на Пеше,Дада и Виклер ?? Впечатоци ?? Кај можи да се купи ? Цена... :)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Новава на Тони, најпрво ме потсети со темата на оваа песна... Стариот добар и вечен Видо !
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050


Produkciski FUNK FU Masterot Brus e covekot koj sto moze legijata da ja drze kako so treba, nikakov dzaka nakot nikakvi bakraci samo BRUS E covekot koj sto znae kak ose pravi rap beat.
Liricki konceptualno e perfektno sklopena sekoja recenica, sekoj zbor.Mokjta na samata traka e premnogu golema da se sporedi so sekoj drug rap vo drzavava osven (spored mene) so rapot na PODZEMAN EFEKT.
BRAVO !!!! So trakava pokaza deka moze da pravi како sto treba Tonyo San, no samo i edinstveno ako toa nesto go pravi zaedno so BRUS zatoa sto samo brus mnogu dobro znae kako da sklopi ritam i boja na zvuk adekvatna za stilot i talentot na TONYO SAN.

Pozdrav za deloto.Bi se raduval ako samo BRUS raboti на proektot SINTEZA NA MEC I UM !Ako stvarno ja udrat desetkata so BRUS, toa za mene kje bide naj jakiot proekt posle SAFIZAM.
No cekam, kje vidam i vremeto kje pokaze.Vaka kako najava, perfektno izgleda umetnickovo delo.
Od sekogas sum znael i velel deka samo Tonyo i Brus vredat od celata legija.Deckovo ima harizma i stvarno moze da pravi rap, a toj rap da bide i pateticen, i mokjen, i psiholoshki, i socijalen, i delikventen i moralen i sekakov. Prosto ima talent deckovo za sekakov rap.


Pozdrav.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Produkciski FUNK FU Masterot Brus e covekot koj sto moze legijata da ja drze kako so treba, nikakov dzaka nakot nikakvi bakraci samo BRUS E covekot koj sto znae kak ose pravi rap beat.
Liricki konceptualno e perfektno sklopena sekoja recenica, sekoj zbor.Mokjta na samata traka e premnogu golema da se sporedi so sekoj drug rap vo drzavava osven (spored mene) so rapot na PODZEMAN EFEKT.
BRAVO !!!! So trakava pokaza deka moze da pravi како sto treba Tonyo San, no samo i edinstveno ako toa nesto go pravi zaedno so BRUS zatoa sto samo brus mnogu dobro znae kako da sklopi ritam i boja na zvuk adekvatna za stilot i talentot na TONYO SAN.

Pozdrav za deloto.Bi se raduval ako samo BRUS raboti на proektot SINTEZA NA MEC I UM !Ako stvarno ja udrat desetkata so BRUS, toa za mene kje bide naj jakiot proekt posle SAFIZAM.
No cekam, kje vidam i vremeto kje pokaze.Vaka kako najava, perfektno izgleda umetnickovo delo.
Od sekogas sum znael i velel deka samo Tonyo i Brus vredat od celata legija.Deckovo ima harizma i stvarno moze da pravi rap, a toj rap da bide i pateticen, i mokjen, i psiholoshki, i socijalen, i delikventen i moralen i sekakov. Prosto ima talent deckovo za sekakov rap.

Pozdrav.
Се си објаснал со една реченица.:cuc:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Новава на Тони, најпрво ме потсети со темата на оваа песна... Стариот добар и вечен Видо !

Hmmm ... Interesno e kako VIDO isto e mada faka raper a e vo senka na drugi.Interesno e kako i temata e nekako blizka so na tonyo san samo so drug intenzitet (i druga prikazna) na emocii vo samata traka.
Tonyo povekje lezi na emocionalniot efekt od temata, dodeka vido ima nekoj shmek vo trakata kako od SAF trakata Crn Petok, pak i nekako kako i pijanata da se obidele da gi sinhronizirat vo mal stepen.Takvo nesto so slicnosta na trakite ja ima mnogu pati srekjavano vo rapot.Kako na primer kaj TBF - Triologija Jada i Ajs Nigrutin - Noviteti Starih Narkomana.
Tamo tematikata na pesnite e nogu interesna.Gradivno se raskazuva za ulogata na organite na drzavata i onie kontrolirani od istite po redosled - Narkoman/Diler/Policija/Boss/I uste po visoko.
Preslusajte, mnogu dobar rap i interesno e kako se prerabotuvaat nekoi pesni na mnogu kreativen nacin.
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Тони Зен нема никогаш да врати... не дека се плаши, туку неговио статус како најдобар рапер е во шоу бизнисот, а не во хип-хопот, така да, нема шо да докажува, него ова не му претставува никаква закана... ова трака нема да му ги смени мислењата на тинејџери и тинејџерки, пошто ова трака нема да се пушта по ТВ или по радиа или по клубови.... така да сумирано.... тракава не е закана за Тони Зен и зато нема да врати
Шо се работи до токсикологија.... престанете да живеете во розов свет дека токсикологија се пички и дека не се способни да му врата на легија пошто нема шо да кажа... има шо да се кажи, и да ми го слушате зборот дека че кажат, чим Легија дирекно упати зборови кон нив... Оваа трака беше малку повеќе за Тони Зен и Слаткар, а не толку многу за токсикологија... Сега че прашате зошто токсикологија да врати? Пошто тие не се толку многу во шоу биз ( и да бидиме реални никогаш нема ни да бидат ), тие се пола таму, пола на улица као сакаат да го зачуваат вистинското. Е сега Легија ги напајџа на то поле и тие ако не вратат, то значи дека треба да се повлечат од таму, а во шоу бизнисот па никогаш нема ни да успеат, така да мораат да вратат и да си ја бранат териотријата....
Beef че има, само колку се спремни двете екипи и војниците нивни да ја издржа
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Ми спомна еден другар дека и ЛД спремал нешто слично. Али може да се и само шпекулации.
 
M

marko 1996

Гостин
Ми спомна еден другар дека и ЛД спремал нешто слично. Али може да се и само шпекулации.
И јас ова го чув ама пред 3-4 месеци , не верував многу многу ама после ова коа ке се преиспитам има големи шанси и пистолеро да напраи нешто.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Абе го има некој албумот на Пеше,Дада и Виклер ?? Впечатоци ?? Кај можи да се купи ? Цена... :)
го имаш у Југотон мислам дека е 300 денари, на промоција беше 250..
--- надополнето: 19 декември 2011 во 23:27 ---
Ах бе репери бе репери.. што се испозапаливте на ова „дисов“ ? Одмаздувал дечкото, кого одмаздува ? Каде беше две години да одмаздува и да го чува неговиот брат-рапот ? Тони(РНС) од увек вадел добар текст, рецитал, флоу све, ова апсолутно непотребен потег, и преку куров више од упростување на рапот. После ќе се чудам како други луѓе исмејуваат и уопште не го сметаат рапот за веродостојна музика, целиот се сведува на докажување кој е фејк кој е риал, кој пее за пички кој за улица(небитно дали истата ја живее) РНС у од улица не живее, с од сиромашен нема како што покушава да ни долови слика. Цело време, со гидини се вртат истите теми во круг посебно во македонскиов рап. Тони(Зен) нема да врати многу нормално од проста причина што го боли кур него дали некој си таму РНС му извадил дис...


И да се разбереме, дисот како дис е добар, одличен, а дали е потребен ? Не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom