Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Ако не се лажам, Рома нема победа над Јувентус на Олимпико од сезоната 2003/04? :cautious:
Па да, еве ја последната
:D

Оваа утакмица имав чест на тв да ја гледам !! :)

имаме победи над Јуве после оваа, ама на домашен терен никако :/ ... сега е лошо време да мислиме дека ќе тепаме, еден нерешен исход и би бил задоволен ..
--- надополнето: Dec 8, 2011 3:50 PM ---
И Касети се повредил, сега како централни бекови ги имаме само Хајнце и Де Роси :confused::mad: ... се пробува и Роси како стопер во случај за време на мечот има недај боже потреба за замена од овие двајца, мора да има трета варијанта, а тоа ќе биде Роси xD ... лошо, многу лошо у пм ...

во репрезентацијата на Италија до 20 години Вивиани е повикан, а во онаа до 19 години има 5 романисти ;)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
со 4 добри сме... почна лорија да ми недостасува во вакви моменти кога нема одбрамбени :pos: се надевам и некој младинец ќе добие шанса барем од клупата
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
со 4 добри сме... почна лорија да ми недостасува во вакви моменти кога нема одбрамбени :pos: се надевам и некој младинец ќе добие шанса барем од клупата
Искрено, го мислев пред некој ден, си викав баш дека оваа легенда фали во нашиот состав. Ај што ќе завршеше работа во одбраната, туку ќе преставуваше закана и по противничкиот гол, со оглед на фактот што, никој од противниците не се замара да го чува, знаејќи ги неговите голгетерски способности. И што е најважно, еднаш во напад ќе отидеше, два гола ќе дадеше :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Де Роси останува во Рома !!! :vozbud: ... и покрај понудите од Сити каде што ќе земаше плата од 8-9мил тој се одлучи да го послуша срцето кое му вели да остане во Рома цел живот и тоа за "само" 6мил по сезона, има тука голема ралика во парите, ама и тој како Тоти докажа дека не е се во парите, овие два великана ќе останат пример за сите младинци на Рома како се сака својот матичен клуб и како се бранат неговите бои цел живот !!!
http://www.romabalkan.com/home/glasine/item/157-de-rossi-ostaje-u-romi.html
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.227
Поени од реакции
3.224
Spored mene najdobro ce bide so ovie 11 da izlezeme vo ponedelnik : Stekelenburg,Angel,Heinze,De Rossi,Rosi,Pjanic,Pizzaro,Simplicio/Perrota,Lamela,Osvaldo,Totti ova e najdobriot sostav:)
--- надополнето: Dec 9, 2011 8:21 PM ---
Fala ti De Rossi za lojalnosta ... Te sakam ednostavno :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Spored mene najdobro ce bide so ovie 11 da izlezeme vo ponedelnik : Stekelenburg,Angel,Heinze,De Rossi,Rosi,Pjanic,Pizzaro,Simplicio/Perrota,Lamela,Osvaldo,Totti ova e najdobriot sostav:)
--- надополнето: Dec 9, 2011 8:21 PM ---
Fala ti De Rossi za lojalnosta ... Te sakam ednostavno :D
Само Пизаро не е сигурен, има некоја ситна повреда, веројатно Греко ќе го гледаме xD
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
еве некој претпоставки во врска со составот, доколку испаднат со овој, јас ќе бидам среќен, највеќе за Вивиани и плус Роси што ќе игра, можеби ќе биде подобро Ангел да игра наместо Тадеи, ама вака одбраната ќе ни биде поцврста и може Симплицио наместо Перота, али добар е и ваков составот :) ... подобар неможе да се извади
http://www.romaforever.it/formazioni/index.php?partita=Roma-Juventus&data=20111212&tipo=p
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
еве некој претпоставки во врска со составот, доколку испаднат со овој, јас ќе бидам среќен, највеќе за Вивиани и плус Роси што ќе игра, можеби ќе биде подобро Ангел да игра наместо Тадеи, ама вака одбраната ќе ни биде поцврста и може Симплицио наместо Перота, али добар е и ваков составот :) ... подобар неможе да се извади
http://www.romaforever.it/formazioni/index.php?partita=Roma-Juventus&data=20111212&tipo=p
апсолутно се сложувам со тебе. мислам дека симплицио има повеќе кондиција од перота а и поопасен е пред голот :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Можеби на сениорскиот тим не му оди, ама примавера тимот растура, актуелните шампиони без разлика што немаат некој од клучните играчи од ланската сезона, повторно се едни од најдобрите тимови во Италија

еве нешто од последниот меч
--- надополнето: Dec 11, 2011 3:38 PM ---
Кажете ми, има ли човекот една нормална фаца направено на сликите ??? :pos::pos:
http://www.vocegiallorossa.it/?action=read&idnotizia=28769

- и на конференцијата со понашал многу грубо спрема новинарите кога го запрашале за Бориело, а тој им рекол да не замараат со такви ср*ња :pos: бидејќи тој го тренирал тимот и знаел кој треба да игра, а кој не :D
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Можеби на сениорскиот тим не му оди, ама примавера тимот растура, актуелните шампиони без разлика што немаат некој од клучните играчи од ланската сезона, повторно се едни од најдобрите тимови во Италија

еве нешто од последниот меч
--- надополнето: Dec 11, 2011 3:38 PM ---
Кажете ми, има ли човекот една нормална фаца направено на сликите ??? :pos::pos:
http://www.vocegiallorossa.it/?action=read&idnotizia=28769

- и на конференцијата со понашал многу грубо спрема новинарите кога го запрашале за Бориело, а тој им рекол да не замараат со такви ср*ња :pos: бидејќи тој го тренирал тимот и знаел кој треба да игра, а кој не :D
Му еб*м тоа копукот никаков..... Нека го стаи Капрари да игра, сељак невиден....
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Сега против Јуве веројатно ќе игра Вивиани, капитенот на примавера тимот, игра класичен средњак, нешто како Де Роси а има 9 гола во примавера и е прв стрелец во лигата :vozbud:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Ејј у пм, сакаат да ја одложат ради дожд .. можеби на Рома ова и одговара и така се десетковани со повреди, но мене ми се гледа фудбал :)
Roma – Juventus partita a rischio? Dalle 4:00 di stanotte su Roma si sta abbattendo un vero e proprio nubifragio: piove senza tregua e si sono allagate diverse strade. Disagi su Tiburtina, Pontina e a San Giovanni per un’intensa grandinata. Lampioni spenti per un blackout a Cinecittà. Situazione di allerta a Ostia e a Fiumicino, dove si temono allagamenti. Sul Grande Raccordo Anulare di Roma, a causa delle forti piogge, dalle ore 6,30 sono provvisoriamente chiusi gli svincoli Gregna Sant’Andrea e il sottopasso Anagnina per allagamenti.
Problemi per il traffico sopratutto nell’orario di punta con la riapertura delle scuole e degli uffici. All’Eur alcune auto sono state completamente sommerse dalla pioggia. Alcune strade sono rimaste completamente al buio anche alla Balduina, quartiere a nord della capitale. Il traffico è andato in tilt e si sono formate code anche nelle vie di accesso alla città, nella zona Nord di Settebagni.
Se la situazione dovesse rimanere quella attuale (e noi ovviamente speriamo di no), il Prefetto di Roma potrebbe prendere in considerazione l’idea di un rinvio della partita.
Teniamo le dita incrociate.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom