Tип на денот (Читај правила во прв пост)

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.804
Поени од реакции
6.799
Реал е Х само за да им даде бод на Ајакс за да оди понатаму ако ги победат тогаш Лил би имал шанси да иде 1/8 а Реал не го посакува тоа. :icon_lol:
Абе Ајакс е пласиран шо ви е вас. На Ајакс и Лион двете меѓусебни им се 0-0, значи ако треба да се решава меѓу двете екипи ако имаат ист бодој ќе решава гол-разликата, а моментално Ајакс има 6:3, а Лион има 2:6, значи најминимално што треба да направи Лион е да тепа 5-0 со Динамо, а Ајакс да изгуби 0-2 од Реал, е па сега види колку се реално можни овие резултати?
 
Член од
1 ноември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Ajax - Real Madrid 2​
Inter - Cska 2​
Lil - Trabzon 1&2-3​
D.Zagreb-Lion g.g.&3+​
50 / 2500​
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Како шо купи Челзи 1 место така и Сити :D
--- надополнето: Dec 7, 2011 3:44 PM ---
Абе Ајакс е пласиран шо ви е вас. На Ајакс и Лион двете меѓусебни им се 0-0, значи ако треба да се решава меѓу двете екипи ако имаат ист бодој ќе решава гол-разликата, а моментално Ајакс има 6:3, а Лион има 2:6, значи најминимално што треба да направи Лион е да тепа 5-0 со Динамо, а Ајакс да изгуби 0-2 од Реал, е па сега види колку се реално можни овие резултати?
Лион да тепа со 4 разлика ако Ајакс изгуби, а со Динамо Загреб е можно 4 разлика затоа да не ризикуваат Ајакс мора да имаат бод ;)
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Ајакс - Х
Лион - 2
Сити - 1
Наполи - 2
Лил - 1

@Single
Интер - ЦСКА - 2 (2.5) коеф
 
М

Мартин`

Гостин
Пишав уште едно ливче на среќа за денеска, иако е тешко ако не испадне уште воа освен викенд не пишувам веќе :icon_lol:

Ајакс - Реал X
Динамо - Лион 2
Сити - Баерн 1
Виљареал - Наполи X
Базел - Јунајтед 2
Лил - Трабзон 1
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.320
Поени од реакции
85.149
Абе Ајакс е пласиран шо ви е вас. На Ајакс и Лион двете меѓусебни им се 0-0, значи ако треба да се решава меѓу двете екипи ако имаат ист бодој ќе решава гол-разликата, а моментално Ајакс има 6:3, а Лион има 2:6, значи најминимално што треба да направи Лион е да тепа 5-0 со Динамо, а Ајакс да изгуби 0-2 од Реал, е па сега види колку се реално можни овие резултати?
Ne mi se veruva ama mozno e
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Вечер ке изгорите на Lille сите :)

ја изиграв
City - 13+
Napoli 2-23+ ; PPx ( најлошо сценарио е да води на полувреме виљареал што ке биде тешко )
Inter - cska GG3+ ; 0-2 ( 3-0 , 0-3 неверувам да заврши така да едно од овие ваљда ке биде )
ОЛ ИН

и за ситно
Ajax GG3+
City 1-13+
Cska T2 1+
Napoli 2 ; GG
M. Utd - 2
Lion T2 2+
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
ја фукнаф баерн гол гол ваљда ке ја дае да и ебам матер
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Па ептен сте ја запнале као 100% да е сигурна а верувам дека ке биде гадна како порто а на порто вчера изгоревте сите. Трабзон ако неможе да победи ондах ке се брани и ке се надева дека ке извади CSKA нерешено а е доста можно зашто интер најавува дека игра со прв состав и ке се бори за победа демек им се битни поените за подобар ранк во уефа. А и трабзон по дефолт вади нерешено... па сеа ќе видиме дајбоже да ви излезе ама јас мислам дека тешко ке биде )
сепак ке видиме вечер !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom