Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
На повеќето сајтови, како и тука од одговорот на ace_elemeNt се вели дека е потребно repair на windows-от, па набавив цд и кога одам да го стартувам сетапот, се појавува ова:
Како да го оправам?
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Press F1....

Ако ти е оставено да ти биде прв бут дивајс цд ромот, ондак океј ќе биде, ако не иди у биос(сетап)следен пат и намести.
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Press F1....

Ако ти е оставено да ти биде прв бут дивајс цд ромот, ондак океј ќе биде, ако не иди у биос(сетап)следен пат и намести.
Го вклучувам сетапот, ама финтата е дека нема го прозорецот за да ме праша дали да инсталирам или да repair-ам со што право оде на инсталл процес :mad:. Шо е финтата што неможам да идам repair (односно не се појавува прозорецот каде се избира опцијата R)?
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Ај сликни да видам.. можда ни цедето не ти го наоѓа сетапот(т.е шо и да си фатил те заебало гадно)
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Ај сликни да видам.. можда ни цедето не ти го наоѓа сетапот(т.е шо и да си фатил те заебало гадно)
Од ова:

Веднаж преминува во ова:

А да прашам, да не е нешто збркано бидејќи, можеби, овој виндоусот што го користам да е SP2 а ова сетапот го има SP3?
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
http://www.geekstogo.com/forum/topic/182695-no-repair-or-recovery-console-option/

Did you read the tutorial?

If you did, then you would see the option to do a Repair comes after you choose to install XP.

Ја мислам дека до цедето е, шо ти оди директ на ова.Ова ти е некое шо не бара клуч(т.е скоро Unattended сетап)и затоа нејќе, најди некое постаро ЦД (пошо скоро сите сп3 на нет се со кључ вграден, така да најди сп2 по можност.
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
http://www.geekstogo.com/forum/topic/182695-no-repair-or-recovery-console-option/

Did you read the tutorial?

If you did, then you would see the option to do a Repair comes after you choose to install XP.

Ја мислам дека до цедето е, шо ти оди директ на ова.Ова ти е некое шо не бара клуч(т.е скоро Unattended сетап)и затоа нејќе, најди некое постаро ЦД (пошо скоро сите сп3 на нет се со кључ вграден, така да најди сп2 по можност.
За најдување, имам најдено повеќе и симнато ама несакаат да стартуваат (SP2). Дали јас грешам при инсталација, незнам, ама ако може дај ми ти некој линк за симнување (замунда, tpb etc. по можност торент) на торент кој сигурно работи и како да го снимам по твое.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
За најдување, имам најдено повеќе и симнато ама несакаат да стартуваат (SP2). Дали јас грешам при инсталација, незнам, ама ако може дај ми ти некој линк за симнување (замунда, tpb etc. по можност торент) на торент кој сигурно работи и како да го снимам по твое.
ПП.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Ај сликни да видам.. можда ни цедето не ти го наоѓа сетапот(т.е шо и да си фатил те заебало гадно)
Од ова:
Веднаж преминува во ова:
А да прашам, да не е нешто збркано бидејќи, можеби, овој виндоусот што го користам да е SP2 а ова сетапот го има SP3?
Го гледа ли ова некој
gdf.JPG
Партицијата "C:" ти е пријател избришана, репеар на што да направи? Цела партиција ти е избришана, само инстал одново.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Го гледа ли ова некој
Прегледај го приврзокот 36825
Партицијата "C:" ти е пријател избришана, репеар на што да направи? Цела партиција ти е избришана, само инстал одново.
Shit :mad:! Е ништо ... ми отидоа 30 негледани филмови ама тоа е. Викав само тоа да не е ама штом е избришано ќе си направам веднаж формат со SP3 а подоцна ќе го симнам SP2 од линкот во ПП. Тоа е ... shit happens.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Shit :mad:! Е ништо ... ми отидоа 30 негледани филмови ама тоа е. Викав само тоа да не е ама штом е избришано ќе си направам веднаж формат со SP3 а подоцна ќе го симнам SP2 од линкот во ПП. Тоа е ... shit happens.
Woooow, чекај малце
Има чаре, полека
ќе си симнеш на друг компјутер, ако немаш дома оди кај пријател и симни си hiren's boot CD-15 и изрежи го и бутирај од него
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
На повеќето сајтови, како и тука од одговорот на ace_elemeNt се вели дека е потребно repair на windows-от, па набавив цд и кога одам да го стартувам сетапот, се појавува ова:
Како да го оправам?
Да не имаш нешто чепкано низ биосот па сега да се зезнала работата ? Влези во менито на биосот, и барај нешто како Load default settings/return to default settings, стисни ентер и рестартирај го компјутерот. Друго, убаво ти кажува втората порака "CPU FAN fail or speed too low", ај провери го кулерот на процесорот дали (воопшто) врти. Со програм како Speedfan можеш да ја видиш температурата на процесорот и бројот на вртежи. Ако температурата е поголема од 80-85, нешто не е во ред.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
12
Постои ли програмче што може да ги прикаже сите лозинки што ги имам внесено во компјутеров?
Инсталирај кејлогер и ке ти ја памети целата тастатура не само лозинки.
--- надополнето: Nov 25, 2011 12:28 AM ---
Најдобро ти е да користиш Гом плеер.. го пушташ филмот на него и го повлекуваш преводот во плеерот.. можеш и на влц или други плеери со истата едноставна процедура.. :)
--- надополнето: Nov 12, 2011 7:55 PM ---
Ајде да ги прашам и јас нешто попаметните :)
Во Д ми стои бекап од 4-5 гига што неможам никако да го избришам.. пробав на многу начини но одкога ке го рестартирам компјутерот пак ми се појавува.. јас ниту се секавам некогаш да сум правела бекап.. Пробувам вака да го избришам.. кликам секако на него одам на Menage Windows Backup - View backups и имам опција делете.. од кога ке го направам ова стои но празно.. обично со неколку килобајти.. од кога повторно ке го уклучам компјуерот пак има неколку гига..
aaaa.. ке заборавев и уште нешто.. Во Д исто има еден фолдер WindowsImageBackup тој ми зафака 28 гигабајти.. иако го бришам повторно се врака.. овој е обичен фолдер и содржи VHD File..
Има некој некое решение ?
Пробај со програмце Unlocker Assistant
--- надополнето: Nov 25, 2011 12:39 AM ---
Има ли некоја програма за да се провери дали имам keylogger во компјутерот???
Спушти анти кејлогер и инсталирај или пак вообичаено кејлогерите се стартуваат Ctrl+Shift+Alt+K или Ctrl+Shift+Alt+H
 

Kajgana Shop

На врв Bottom