Љубовни совети од Стеф

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
No happy family oh i thought wrong :).
Работата е дур си млад да искусиш што е можно повеќе пред брак да станеш мирна душа.Ако на сите им се свиѓав светов ќе беше розив и немаше да биде интересен.Јас од никој не барам да ме брани камоли да ми се претстави како портпалол и мој адвокат.Јас на никој не можам да му го сменам мислењето за било што,затоа што мое е да си кажам а ваше е да го прифатите и одбиете.Јас не сум курва на вниманието,а камоли да изигравам нешто што не сум.Јас сум отворен човек и се што сакам е да се запознавам со луѓе.Никој ама баш никој нема да ме девалвира,камоли да понижувам некој што воопшто не го знам,камоли да се спуштам на негово ниво и да почнам да играм негова игра.Можам да се зезам да се правам што но јас сум најнормален човек,ако има грешно во моето размислување нека отиде да се преиспита себеси прво,па после сите други.Јас си ги знам сите мои сите слаби и добри страни не сум најсовршената личност.Тоа што ми го дале моите е да ги љубам сите личности без разлика дали се добри или лоши личности.Како што сум рекол правете што сакате со мене правете сеир или бидете ми пријатели.Друго неможам да понудам освен мојот мозок и моите размислувања за животот.Ако има некој свадба може ви ја разубавам со тоа што ќе играм валцер тоа ме правело што балерина хаха.И за крај ќе кажам дека жената е сликата а без цврста рамка таа виси во облаци и ништо прави во животот.
Каков лажго си човек. ТВОИ РАЗМИСЛУВАЊА? Озбилно?

Од кај тогаш поими како 'Алфа мажјак'? Од кај целата идеа да и пристапуваш на цура без уопште да ја знаеш туку онака и се појавиш на улица?

Познато ти е имево "The Game" од Neil Strauss? Тоа им е библија на сите како тебе што отишле во тие работи. Луѓето се во голем степен не-предвидливи (посебно жените), и да речеш "Брат речи и ова кај нив тоа сигурно пали" е вреѓање на женскиот пол во најмала рака...но да се вратам на поентата, најверојатно ако човек отиде на улица и им рече на 10 цури здраво сакам да се запознаеме ќе има ист ефект како да и даде комплимент или whatever...

Но во право си за една работа, во љубов колку повеќе пробуваш (да стапиш во контакт со различни луѓе, да се пушташ или што и да било) толку си посреќен. Не постојат некои посебни правила тука како што ти тврдиш.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Ете како што спомнав порано... Само на едно нешто мислите вие машките... Да си го пикнете на топло во овие студени денови... Стеф не ве учи така, зошто не го следите вашиот љубовен гуру?
--- надополнето: Nov 23, 2011 11:30 AM ---

Очигледно ништо! Нема да може да зборне пред неа... Ќе остане со подотворена уста, и може и лиги да почнат да му течат... Нема да може ни да ја допре... А јас кога ќе ја видам ќе си ја изгушкаааааааам :love:

п.с. Леле што ми е денес многу љубовно сум расположена...
1.Голема грешка си, форумов дава погрешна слика :D сериозен сум.

2.Зш ма?
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Очигледно ништо! Нема да може да зборне пред неа... Ќе остане со подотворена уста, и може и лиги да почнат да му течат... Нема да може ни да ја допре... А јас кога ќе ја видам ќе си ја изгушкаааааааам :love:

п.с. Леле што ми е денес многу љубовно сум расположена...
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
^^ Јас изгледам вака! Што сакаш да кажеш дека не сум убава???
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Како и да ја прочиташ темава, дали од напред па наназад или обратно, тешко ќе сватиш кој е уствари ТРОЛ мајсторот, кој од дечкиве има озбилен проблем па му треба совет, а кој ги ебе сите у мозок ......... Интересно за читање во секој случај ......
Само ме интересира за девојкиве што омаловажуваа и се правеа недостапни, дали тие имаат во моментов дечко и зошто НЕ ? ;) И дали тоа ги чини среќни?
За советиве не знам баш, кај секоја девојка разлицно пали, така да прашање е колку ќе успеат .... Од искуство знам дека има срамежливи дечки како Петар, но и како Стеф .... Ја сум нешто измеѓу, али со неколку чашки коњак се решава проблемот ......... Зборот ми е можда има стварно некој на кој советиве ќе му помогнат па оладете малку, оставете луѓево нека читаат, применуваат па они да кажат дали успева или не ......
Мене ме занима друго прашање, еве нека е директно до Стеф .... Значи имам запознаено една девојка, меѓутоа траеше кратко тоа , имаше гужва и не можев директно да направам муабет .... Ама ми се допадна цурата онака слободна е , зборува доста и не е срамежлива .... И го знаев само името, ама преку врски се докопав некако до нејзиниот ФБ .... Имаме пишено еднаш на ФБ, и разговорот помина онака, со по некој комплимент ( секако од моја страна :)) и после се беше обично и не траеше долго ...... Е сега пример како да и го свтриш Стеф вниманието на таква девојка, преку интернет , за што да ја зазборуваш а да не биде обичен муабет, туку да ја заинтересира и да и остави впечаток ? Имаш искуство со вакви работи? Зборувам за преку ФБ, зашто уште се немам докопано до нејзиниот број, а тоа бидне ли и идење на кафе си знам за понатаму ..............
П.С Морам да исцитирам еден евергрин на Стеф, кој ми оставил највише впечаток па планирам среда да и го применам на некоја цура у Б2 .... Тоа е моментот кога одиш на некоја нафурана ( она веќе има поделено 10 корпи таа вечер ) и и викаш :,, Девојче, знам дека не си така ладна како што изгледаш однадвор .... Всушност сигурен сум дека одвнатре си едно мало и слатко неодоливо девојче ,, :vozbud:!!!
Мислам дека така беше нешто :) ....... Ова ќе ми биде помалку смешно да го кажам, ама мислам дека од сите финти оваа највише би дала резултат !!! Позз
Како вртиш најнормален муабет без финти,кажуваш интересни работи што ти се случувале во животот,ја прашуваш работи што ја интересираат мода,трачеви работи што ги носи на слики.Ја зезаш и се правиш мало дете кој ја закачка целовреме.Ги користиш нејзините зборови против неа.Следниот пат кога ќе ја видиш речи на твоето чело знаеш што пишува:Дека си толку затрескана во мене што сега би паднала на колена и би ме молела да правиш еден нормален муабет со мене :).Работата е да ја опуштиш девојката и се да се делува спонтано,да немаш некоја шема едноставно да биде уникатно и интересно.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Како вртиш најнормален муабет без финти,кажуваш интересни работи што ти се случувале во животот,ја прашуваш работи што ја интересираат мода,трачеви работи што ги носи на слики.Ја зезаш и се правиш мало дете кој ја закачка целовреме.Ги користиш нејзините зборови против неа.Следниот пат кога ќе ја видиш речи на твоето чело знаеш што пишува:Дека си толку затрескана во мене што сега би паднала на колена и би ме молела да правиш еден нормален муабет со мене :).Работата е да ја опуштиш девојката и се да се делува спонтано,да немаш некоја шема едноставно да биде уникатно и интересно.
Eве на пример Nessa Alcarin не ја интересира ни мода ни трачеви, чаре ?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Каков лажго си човек. ТВОИ РАЗМИСЛУВАЊА? Озбилно?

Од кај тогаш поими како 'Алфа мажјак'? Од кај целата идеа да и пристапуваш на цура без уопште да ја знаеш туку онака и се појавиш на улица?

Познато ти е имево "The Game" од Neil Strauss? Тоа им е библија на сите како тебе што отишле во тие работи. Луѓето се во голем степен не-предвидливи (посебно жените), и да речеш "Брат речи и ова кај нив тоа сигурно пали" е вреѓање на женскиот пол во најмала рака...но да се вратам на поентата, најверојатно ако човек отиде на улица и им рече на 10 цури здраво сакам да се запознаеме ќе има ист ефект како да и даде комплимент или whatever...

Но во право си за една работа, во љубов колку повеќе пробуваш (да стапиш во контакт со различни луѓе, да се пушташ или што и да било) толку си посреќен. Не постојат некои посебни правила тука како што ти тврдиш.
Колку пати да кажам дека колку и да книги сум прочитал со луѓето што им иде со девојки највеќе од нив сум научил не од книга.
 
T

Tetro

Гостин
Следниот пат кога ќе ја видиш речи на твоето чело знаеш што пишува:Дека си толку затрескана во мене што сега би паднала на колена и би ме молела да правиш еден нормален муабет со мене :).
Ова го имам пропуштено.
Дали вреди да се проба ова додека купуваш пиперки на пазар?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Колку пати да кажам дека колку и да книги сум прочитал со луѓето што им иде со девојки највеќе од нив сум научил не од книга.
Тебе пријателе време ти е да се прешалташ на машки. Таму ќе имаш поголем успех:cautious:
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Eве на пример Nessa Alcarin не ја интересира ни мода ни трачеви, чаре ?
Море такво однесување како што опиша Стеф би можело да и годи на девојките! Само може после ова да го спопикате во friend zone, ама вреди да се проба!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom