Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Дома ли треба да дојдат за да те префрлат на новата платформа,или од таму?
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Ja sum korisnik na 3max paket,sakam da se prefrlam na drug internet provajder ali neznam koj e bolji od t-home. Tv ne me zanima toliko poise net.zadovolna sum od uslagata na t-home ali cenite nikako ne gi spustaat.Nekoj sovet? KOj mozda e bolji od ovie....dogovorot mi istekuva u dekemvri
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
А за тие што се на оптика, која е процедурата за добивање неограничен интернет ?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ja sum korisnik na 3max paket,sakam da se prefrlam na drug internet provajder ali neznam koj e bolji od t-home. Tv ne me zanima toliko poise net.zadovolna sum od uslagata na t-home ali cenite nikako ne gi spustaat.Nekoj sovet? KOj mozda e bolji od ovie....dogovorot mi istekuva u dekemvri
Зависи од тоа каде си лоцирана. Ако живееш накај Аеродром негде, имаш опции. Ама ако живееш по седум планини, седум мориња, итн., како и јас, тогаш подобра алтернатива тешко дека ќе најдеш.
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Зависи од тоа каде си лоцирана. Ако живееш накај Аеродром негде, имаш опции. Ама ако живееш по седум планини, седум мориња, итн., како и јас, тогаш подобра алтернатива тешко дека ќе најдеш.
da aerodrom sum .za ONE mi kazaa uzas bil i slab..telekabel ne doaga obzir...a opticki cekam u moj rean uste nema im se javuvam gabe vikat ke bide ke bide taka godina ipol....koja opcija mi ostanuva?
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.932
Поени од реакции
1.475
Ja sum korisnik na 3max paket,sakam da se prefrlam na drug internet provajder ali neznam koj e bolji od t-home. Tv ne me zanima toliko poise net.zadovolna sum od uslagata na t-home ali cenite nikako ne gi spustaat.Nekoj sovet? KOj mozda e bolji od ovie....dogovorot mi istekuva u dekemvri
Ако сакаш нешто поквалитетен интернет тогаш тој доаѓа со нешто повисока цена.
Со оглед на тоа што ТВ не те интересира, можеш после Декември да останеш на Т-Хоме само со интернет и телефонија, без ТВ, ако не сакаш да се врзеш остани месец за месец понатаму па види што ќе биде со оптиката и другите пакети.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Подобро од T-Home нема да најдете. Се друго "смрди".
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Ако сакаш нешто поквалитетен интернет тогаш тој доаѓа со нешто повисока цена.
Со оглед на тоа што ТВ не те интересира, можеш после Декември да останеш на Т-Хоме само со интернет и телефонија, без ТВ, ако не сакаш да се врзеш остани месец за месец понатаму па види што ќе биде со оптиката и другите пакети.
aha dobro znaci t-home e najkvaliteten sea za sea ..pa taka i mislev ali neznaev iskustva so drugive...gledam se razbacale so eftini paketi pa prasuvam dali se prevara so cenite samo niski a ne poslem da mi snemuva net ili da e spor ko zelka..
A optic uste nema kaj mene ..koga bi dosle gabe koa cuv treba neznam kolku stanari minimum od zgrada da priklucat..inace nema...taka da..neznam
--- надополнето: Nov 13, 2011 2:37 PM ---
Во поглед на квалитет да, а за цена во никој случај ;)
pa planirat da spustat ceni posto imat konkurencija veke ? ima nekoj info za toa?
--- надополнето: Nov 13, 2011 2:38 PM ---
Хммммм... Во Аеродром е прилично добар интернетот на One.
a neli e 6 brzina maximum i ONE go zimaat,kiragii se na t-home..toa e spor za mene......
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
epa ja sakam da bar malce leta:) ...me nervira koa cekam za strana da se loadira pet sata...ke vidim so ke praam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom