Помош, софтверски проблеми и совети

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
хмм.. паа како :)
Отвори во анхоч пример и види според буџетот колку можеш да издвоиш. Само прашај некој што се разбира повеќе од компјутери дали ти е АГП картичката или не, да не направиш грешка при изборот.
 
K

kalimer0

Гостин
rundll32.exe ај кажете решение пред фајлов да ме извади од памет... Инсталирав AVG кој пронајде вирус во фајлот и сега компјутеров ми е сјебан:mad:
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Каде да најдам blu-ray codec за Win Media Player или ако може да ми кажете програмче што чита blu-ray филмови.
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
284
Поени од реакции
138
Како да залепам превод (srt / txt) на филм?
Најдобро ти е да користиш Гом плеер.. го пушташ филмот на него и го повлекуваш преводот во плеерот.. можеш и на влц или други плеери со истата едноставна процедура.. :)
--- надополнето: Nov 12, 2011 7:55 PM ---
Ајде да ги прашам и јас нешто попаметните :)
Во Д ми стои бекап од 4-5 гига што неможам никако да го избришам.. пробав на многу начини но одкога ке го рестартирам компјутерот пак ми се појавува.. јас ниту се секавам некогаш да сум правела бекап.. Пробувам вака да го избришам.. кликам секако на него одам на Menage Windows Backup - View backups и имам опција делете.. од кога ке го направам ова стои но празно.. обично со неколку килобајти.. од кога повторно ке го уклучам компјуерот пак има неколку гига..
aaaa.. ке заборавев и уште нешто.. Во Д исто има еден фолдер WindowsImageBackup тој ми зафака 28 гигабајти.. иако го бришам повторно се врака.. овој е обичен фолдер и содржи VHD File..
Има некој некое решение ?
 
K

kalimer0

Гостин
Што подразбираш под „сјебан“?
Едвај го избришав AVG, само што ќе го инсталирав ми излегуваше BSOD. Моментално сум без антивирус и се фукнционира нормално но незнам до кога ќе може вака :confused:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Најдобро ти е да користиш Гом плеер.. го пушташ филмот на него и го повлекуваш преводот во плеерот.. можеш и на влц или други плеери со истата едноставна процедура.. :)
--- надополнето: Nov 12, 2011 7:55 PM ---
Ајде да ги прашам и јас нешто попаметните :)
Во Д ми стои бекап од 4-5 гига што неможам никако да го избришам.. пробав на многу начини но одкога ке го рестартирам компјутерот пак ми се појавува.. јас ниту се секавам некогаш да сум правела бекап.. Пробувам вака да го избришам.. кликам секако на него одам на Menage Windows Backup - View backups и имам опција делете.. од кога ке го направам ова стои но празно.. обично со неколку килобајти.. од кога повторно ке го уклучам компјуерот пак има неколку гига..
aaaa.. ке заборавев и уште нешто.. Во Д исто има еден фолдер WindowsImageBackup тој ми зафака 28 гигабајти.. иако го бришам повторно се врака.. овој е обичен фолдер и содржи VHD File..
Има некој некое решение ?
Да ЗАЛЕПАМ.
Да го “залепам“ преводот на видеото за да биде ембедиран (тој збор требаше да го искористам)
Значи, како да ембедирам превод во видео? (да не бидат 2 фајла)
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
284
Поени од реакции
138
Да ЗАЛЕПАМ.
Да го “залепам“ преводот на видеото за да биде ембедиран (тој збор требаше да го искористам)
Значи, како да ембедирам превод во видео? (да не бидат 2 фајла)
Па отвори ги двата фајла во текст документ и копирај го текстот од вториот на крајот од првиот фајл :)
Ако веке добро разбрав што бараш :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Па отвори ги двата фајла во текст документ и копирај го текстот од вториот на крајот од првиот фајл :)
Ако веке добро разбрав што бараш :)
Очигледно не :pos:
на филмот да графички да залепам текст (превод)
дај некој поискусен нека одговори :D
Фала на помошта како и да е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom