Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Ајде мислење од некој: кое е подобро во смисла на сервис, делови и др помеѓу rover 214 si 98 год. и bmw 525 tds 93 год.?
 
L

Lu

Гостин
Голф си е голф. Колку сакајте хејтајте го но за наши услови е измислен. Економичен, машина што трае вечно :icon_lol: ....
Да бе голф си е голф ... затоа на еден куп нови голфови со турбо мотори им се расипаа турбините и ене ги сега дремат во сервис :icon_mrgr:
Како може „Кралот“ повеќе време да поминува во сервис отколку на пат ? :pos:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Голф си е голф. Колку сакајте хејтајте го но за наши услови е измислен. Економичен, машина што трае вечно :icon_lol: ....
Економични? 1,9 ТДИ? да, прифаќам, ама окози се 18к за таков мотор, иначе за нормална цена добиваш 1,2 тси и економичен 7-8 град, колку секој 1,4 бензински
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Дечки барав насекаде да најдам официјално дали п.пожарен апарат е задолжителна опрема за автомобили, најдов дека бил па го одстраниле,па сега пак го вратиле...?
 
Член од
26 јули 2011
Мислења
13
Поени од реакции
1
Posto sum zensko i ne se razbiram bas od avtomobili, edno prasanje za posilniot pol :) - kade mozam da najdam eftini zimski gumi (moze i polovni) 13-ki (za Lanos) i kakva e taa mast ili tecnost so koja se macka sofersajbnata za da ne mi zamrznuva ?? Fala odapred :)
 
Член од
8 ноември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
sakam da kupam bmw 320d ili citroen c4hdi sto e podobro i kolku se dvizi registracijata za ovie koli
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Batka zemi si Golf ako imas pari! Gi imam vozeno i dvete dosta... nema prostor za razmisluvanje. Ostaj tuka sto zborat na pamet. Opel i elektrika... magare i rolsuli! Dzis a zosto ti sakas da ja vozis kolata bez motorno maslo?
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
За астра г или за најновава астра ти даваат толкав попуст?
Да. За најновата Астра ми дава некој ситен попуст плус 12% попуст како бенефит за вработени во Банка (ако банката има склучено договор).

Се на се, Астра со фул опрема (кожа, 17' бандажи, двозонска клима итд итд.) доаѓа под 15.000 ЕУР
 

Ептен

Џомба
Член од
30 јуни 2006
Мислења
97
Поени од реакции
15
Posto sum zensko i ne se razbiram bas od avtomobili, edno prasanje za posilniot pol :) - kade mozam da najdam eftini zimski gumi (moze i polovni) 13-ki (za Lanos) i kakva e taa mast ili tecnost so koja se macka sofersajbnata za da ne mi zamrznuva ?? Fala odapred :)
Гуми не се купуваат половни, особено не зимски.

На гуми и масло не се штеди. Земи си четири (никако само две, тоа е идиотски и опасно) нови Sava Eskimo или Nokian. Не се многу скапи а не се лоши. Ако треба задолжи се и плаќај ги на рати но земи ги.

На половни заборави.

Ако пари не ти се проблем, или ако со плаќање на рати можеш да земеш поскапи - секако земи поскапи! Уште еднаш, на гуми не се штеди. Препорачувам Dunlop Wintersport 3D или Goodyear UltraGrip 7+
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
освежувач за кола од оние течностите жолта боја од која може да има мирис не е лимон, ванила ....му текнува на некој ? :)
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Да. За најновата Астра ми дава некој ситен попуст плус 12% попуст како бенефит за вработени во Банка (ако банката има склучено договор).

Се на се, Астра со фул опрема (кожа, 17' бандажи, двозонска клима итд итд.) доаѓа под 15.000 ЕУР
Аууу тоа многу евтино! Ако е стварно тоа така и со таа опрема ондак не се мисли земај ја одма. :D
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
676
Поени од реакции
1.923
Се двоумам помеѓу ГОЛФ 6-ка и Опел Астра 1.4. Турбо. А од пред некој ден почнав да размислувам се повеќе за VW Jetta исто така.

Дајте мислење ве молам.
Нема веќе лоши возила според мене...Јас имам Голф ама пријатно сум изненаден од Астра-та и тоа онаа класик, а за поновите модели и да не зборам.
Така да што и да земеш нема да згрешиш...СЕ е работа на личен вкус(y)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.462
Поени од реакции
30.756
., aj malku shutrachki............prikaskata okolu gofot i negovoto velichenje ., posebno na nashive prostori ., proizleguva od tamu shto ., mnogu nashi gastajbarteri ., vo toj period koga ipsdna golfot na pazarot na eftini /za germanski uslovi/ vozila ., masovno ili vo golem broj e kupuvan ., od gastarbajterite od ex yu., ., zgora na toa proizvodstvoto na tas ., vogoshke ., doprinese ovoj folksvagen da bide tolku popularen., koj za cenata e navistina precenet ., ne samo i kaj nas ., .,........a spored fanovite na golfot ., ispagja deka vo germanija i evropa osven golfot ne se prodavaat drugi vozila., .....dajte lugje za tie pari shto treba da se dadat za golfot ., mozhe da se kupat mnogu podobro koli otkolku mnogufaleniot golf
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
освежувач за кола од оние течностите жолта боја од која може да има мирис не е лимон, ванила ....му текнува на некој ? :)
Во сите бензиски пумпи :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom