Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.373
S

Sattva

Гостин
Првпат слушам/читам дека оваа комбинација е најкомпатибилна ...а според тоа што го читам на нет најстраствена е Шкорпија-Бик комбинацијата....

Хехе...Не, бик сум јас...ама подзнак овен. :icon_lol:
I pripadnicite na znakot na Ribi i pripadnicite na znakot na Skorpija imaat golemi slichnosti vo prirodata na svojot karakter i senzibilitet (chuvstvitelni, misteriozni, intuitivni, spiritualni...). Nivnata edinstvena razlika e toa shto Ribite se onie "posvetlite", Skorpijata e "pomrachna", t.e. e vo sostojba da go nasochi negativno svojot duhoven kapacitet, strast, vlijanie... no koga se zaedno, Skorpijata "omeknuva", zaedno se uramnotezjuvaat i obedinuvaat, stremejki se kon tie dlabochini za koi i dvajcata sonuvaat.

Bikot e isto taka strasten, fantazer (ima dosta slichnosti i so Ribi i so Skorpija), no Skorpijata ne mozje da ja podnese negovata egocentrichnost i zjelbata za dominacija, shto mozje da gji nadmine bilo kakvite slichnosti megju dvajcata ljubovnici :)

No zatoa pak Bik-Ribi funkcioniraat fantastichno!
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Da, Ovenot e "pretezjok", ne samo za Skorpijata, tuku i za bilo koj drug znak (n)
поготово кога е дупли или во комбинација со друг огнен знак сам на себе си е тежок тогаш а камоли за друг;), а тоа само важи во љубовта или општо?
 
S

Sattva

Гостин
поготово кога е дупли или во комбинација со друг огнен знак сам на себе си е тежок тогаш а камоли за друг;), а тоа само важи во љубовта или општо?
Opshto.
--- надополнето: Oct 30, 2011 5:28 PM ---
A inaku za ljubovnite vrski astrolozite smetaat deka navodno sekoj znak si odgovara so onoj koj stoi sproti nego (kako shto se broevite od chasovnikot).
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
I pripadnicite na znakot na Ribi i pripadnicite na znakot na Skorpija imaat golemi slichnosti vo prirodata na svojot karakter i senzibilitet (chuvstvitelni, misteriozni, intuitivni, spiritualni...). Nivnata edinstvena razlika e toa shto Ribite se onie "posvetlite", Skorpijata e "pomrachna", t.e. e vo sostojba da go nasochi negativno svojot duhoven kapacitet, strast, vlijanie... no koga se zaedno, Skorpijata "omeknuva", zaedno se uramnotezjuvaat i obedinuvaat, stremejki se kon tie dlabochini za koi i dvajcata sonuvaat.

Bikot e isto taka strasten, fantazer (ima dosta slichnosti i so Ribi i so Skorpija), no Skorpijata ne mozje da ja podnese negovata egocentrichnost i zjelbata za dominacija, shto mozje da gji nadmine bilo kakvite slichnosti megju dvajcata ljubovnici :)

No zatoa pak Bik-Ribi funkcioniraat fantastichno!
Скорпија - Бик ... мислам дека на скорпијата најмногу и одговара со бик да биде..
за со риби .. не знам.. некако не одговараме многу со карактерите... премногу се меки рибите и напати немаат став за некои работи.. а ја обично сакам луѓе кои имаат свое јас.
со вага е исто така добра комбинација..
 
S

Sattva

Гостин
Скорпија - Бик ... мислам дека на скорпијата најмногу и одговара со бик да биде..
за со риби .. не знам.. некако не одговараме многу со карактерите... премногу се меки рибите и напати немаат став за некои работи.. а ја обично сакам луѓе кои имаат свое јас.
со вага е исто така добра комбинација..
Pa obichno tie nedostatoci ja privlekuvaat Skorpijata. No pak kje recham, zavisi i od podznakot.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Pa obichno tie nedostatoci ja privlekuvaat Skorpijata. No pak kje recham, zavisi i od podznakot.
а зошто па од подзнакот?... колку што знам подзнакот има влијание тек после 25та 7ма .. не знам точно кога.. али битно подоцна :)
 
S

Sattva

Гостин
а зошто па од подзнакот?... колку што знам подзнакот има влијание тек после 25та 7ма .. не знам точно кога.. али битно подоцна :)
Vlijanieto na planetite zapochnuva od samoto ragjanje, pa i pred toa, i trae do smrtta, i posle toa. Znachi postojano e aktivno.

Jas ne sum nikakov ekspert, ama i onie koi se smetaat za "eksperti" po ova prashanje, najchesto greshat. Astrologijata ne e egzaktna (seushte), i kako i najgolemiot broj psevdonauki, pa i dobro renomiranite "'egzaktni' nauki", e podlozjna na aferi i izoblichuvanja :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
За Скорпија од агол на Риби:D

За другарство ми се најшема луѓево , нема тапа скорпија , секогаш се подговени за ризик и некоја беља да напраиме , не одбиваат предизвици , подобро држи се до ветеното - пошто се лутат секогаш(макар да не покажат лутина) , одмаздољубиви само ако ги преебеш , нема со скорпија никогаш да ти биде монотоно. Аи емо се у душа :pos: - иако не признаваат.
Има аура некоја во скорпииве , шо ние водните знаци ја препознаваме. :)
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
57
Поени од реакции
35
Во секој човек има мал универзум. И точно се знаат точките каде и како се поставени планетите во човекот па од таму доага и влианието од страна на планетите врз човекот. Хороскоп ДА натална карта ДА и тоа многу ќе ви помогне во животот, но за жал луѓе кои изработуваат прецизни натални карти во моментов постојат само во индија. Сето останато има дел вистина ама не е целосно и може да ве однесе во погрешна насока. А главните карактеристики на еден знак можете да ги дознаете со анализирањето на лугето со ист хороскопски знак што ги познавате, тоа ќе ви помогне одприлика да знаете со кој знак можете да функционирате а со кој не. Нормално неможе со прцизност да се знае бидеќи тука играат улога средината во која се растени,подзнакот, воспитувањето, искуството и тн но во глобала ќе можете да предпоставите во кој правец ќе се движат работите.
 
G

galaxy

Гостин
Хороскоп ДА натална карта ДА и тоа многу ќе ви помогне во животот, но за жал луѓе кои изработуваат прецизни натални карти во моментов постојат само во индија.
Како им помагаат тие хороскопи на луѓето?
Како им го подобруваат животот?
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
57
Поени од реакции
35
На тој начин што ќе знеш кога е погоден момент да побараш работа, кога е погоден момент да склопиш брак, кога е погоден момент да почнеш бизнис и тн. Значи ти во секој момент ќе знеш какво влиание имаат планетите на тебе во тој момент, тој ден, таа година и каков исход да очекуваш од твојата акција.Нормално ако исходот што ти ќе треба да го очекуваш според влианието на планетите е негативен твојата акција ќе ја одложиш до период кога би очекувал позитивен исход.
 
G

galaxy

Гостин
На тој начин што ќе знеш кога е погоден момент да побараш работа, кога е погоден момент да склопиш брак, кога е погоден момент да почнеш бизнис и тн. Значи ти во секој момент ќе знеш какво влиание имаат планетите на тебе во тој момент, тој ден, таа година и каков исход да очекуваш од твојата акција.Нормално ако исходот што ти ќе треба да го очекуваш според влианието на планетите е негативен твојата акција ќе ја одложиш до период кога би очекувал позитивен исход.
И ти веруваш во тоа?
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
На тој начин што ќе знеш кога е погоден момент да побараш работа, кога е погоден момент да склопиш брак, кога е погоден момент да почнеш бизнис и тн. Значи ти во секој момент ќе знеш какво влиание имаат планетите на тебе во тој момент, тој ден, таа година и каков исход да очекуваш од твојата акција.Нормално ако исходот што ти ќе треба да го очекуваш според влианието на планетите е негативен твојата акција ќе ја одложиш до период кога би очекувал позитивен исход.
Тоаш матичното секој трет вторник во октомври ќе биде преполн со водолии и јарци а..
Не верувам у тој сегмент од хороскопот.
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
57
Поени од реакции
35
Тоаш матичното секој трет вторник во октомври ќе биде преполн со водолии и јарци а..
Не верувам у тој сегмент од хороскопот.
Натална карта се изработува за индивидуа а не за сите водолии, јарци и слично. Ако изработената натална карта за еден човек во знакот на водолија покажува дека октомври е повелен период за брак да речеме, тоа не важи за сите кои водолија го носат за свој хороскопски знак. Затоа кажав дека тука нема сеуште толку усовршени астролози да изработат прецизна натална карта па спрема тоа и нема позитивни искуства во обсегот на астрологијата кај нас. А со тоа и довербата кај лугето во овој сегмент е мала.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Натална карта се изработува за индивидуа а не за сите водолии, јарци и слично. Ако изработената натална карта за еден човек во знакот на водолија покажува дека октомври е повелен период за брак да речеме, тоа не важи за сите кои водолија го носат за свој хороскопски знак. Затоа кажав дека тука нема сеуште толку усовршени астролози да изработат прецизна натална карта па спрема тоа и нема позитивни искуства во обсегот на астрологијата кај нас. А со тоа и довербата кај лугето во овој сегмент е мала.
Јас мислев на дневните/неделните/месечните хороскопи шо ги даваат по списанија и интернет, шо се однесуваат на одреден знак и колку пари и среќа ќе има у тој период...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom