Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
За утакмицата со Галакси, можам да кажам дека сите изиграа добро како за пријателска средба, освен Гуди кој делуваше некако незаинтересирано. На последниве пријателски голем напредок ми остава Педро, кој освен што може да одигра одлично на позиција десно крило може и одлично да се снајде и на левата страна.

Се на се...од досегашниве 3 утакмици сум презадоволен, ја играме нашата игра, го имаме поседот на топка, вршиме константен притисок на противничката половина и се тоа бес првиот, односно најсилниот состав.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
јас за жал не го гледав натпреварот поради што имав некои обврски рано сабајле требаше да станам така да заспав порано...

како што гледам од коментариве ние сме ја играле нашата игра...но ако може некој да пишува како играл Maxwell?

за головите да речам нешто..кога го постигнавме првиот гол...само како Messi ја повлече топката назад па после да шутира..

А вториот гол падна по вина на Busquets(Бускетс) кој прекрасно во стилот на Xavi го пронајде Jeffren!
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
aj konecno po dolgo vreme i ja da se uklucam na forumot,kaa site coveci i ja da odmoram malku:vozbud:
so se slucuva so barsa vo via 10 dena
znam deka galaksi go skiname i onie so tesko ime gi zaboraviv kako gi vikat

a maksvel so koja brojka ke igrae
i so gudjonsen so se sluci ke si ode li
i isto taka hleb i kaseras mislam deka se pozajmeni za 1 godina ili greska sum
i so se zboruva ke se kupuvaat li novi igraci
aj nekoj nakratko ako moze da mi kaze ili moze nema nisto novo
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ми се свиѓаат овие реченици од Ибра.....

What do you think about Messi?
Incredible. Messi is from PlayStation really, he is PlayStation! I don't know how he is able to do what he does, but it's unique and fabulous. It's Leo Messi! But then you look at the left and you have Henry, you turn your head and there's Iniesta, then Xavi, and then you think: they are all great players here.
But never mind, I will be on next year's poster. I will be on the Bernabéu poster (laughs). You'll see.

And with Inter as the opponent...
That would be very special but... Barça is the strongest! So that wouldn't change the picture: Barça, this time with me on the picture, celebrating the Champions League title

.
And here I am, happy, very happy, with the deisre to get rid of this plaster, motivated to start playing, to enjoy myself with this team, to be on the picture, on that picture of the Champions League, to win it... At the Bernabéu.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Џефрен ќе биде промовиран во првиот тим на Барса, оваа е добра одлука Џефрен заслужува да биде во првиот тим игра супер, на пријателските Пеп кога ќе му укаже шанса се покажува на сите.

http://fcbtransfers.blogspot.com/2009/08/jeffren-will-be-promoted-to-first-team.html
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Џефрен ќе биде промовиран во првиот тим на Барса, оваа е добра одлука Џефрен заслужува да биде во првиот тим игра супер, на пријателските Пеп кога ќе му укаже шанса се покажува на сите.

http://fcbtransfers.blogspot.com/2009/08/jeffren-will-be-promoted-to-first-team.html

Добар играч ќе излезе од него.
Одлука на место.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Чигрински и официјално до петок ќе биде нов играч на Барса, Барса за Чигрински ќе плати 22 Милиони кои што вредат за играч како што е Чигрински, мислам дека игра десен бек но не сум сигурен, има 22 години и играше супер во Шахтјор што станува збор за млад, искусен и талентиран играч каков што и треба на Барса еве ја таа информација

http://fcbtransfers.blogspot.com/2009/08/final-22-million-offer-for-chygrynskiy.html

Да не има некоја информација за Афелај кажаа само дека сме биле заинтересирани за него и друго ништо.:nesum:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
абе ако го земеме..овој нема право да настапи за нас во ЛШ:toe:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Чигрински и официјално до петок ќе биде нов играч на Барса, Барса за Чигрински ќе плати 22 Милиони кои што вредат за играч како што е Чигрински, мислам дека игра десен бек но не сум сигурен, има 22 години и играше супер во Шахтјор што станува збор за млад, искусен и талентиран играч каков што и треба на Барса еве ја таа информација

http://fcbtransfers.blogspot.com/2009/08/final-22-million-offer-for-chygrynskiy.html

Да не има некоја информација за Афелај кажаа само дека сме биле заинтересирани за него и друго ништо.:nesum:

Очигледно не ти иде англискиот :toe:
Final 22 million offer for Chygrynskiy rejected


rejected значи одбиени, неприфатени. Во линкот убаво си пишува дека претседателот би го пуштил доколку он сака да замине но Чигрински не сака бидејки неговото заминување би го уназадило Шахтјор. :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom