Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Beck's

Гостин
Баш и не сакам да гледам играч како го бацува амблемот на клубот за кој што потпишал поради „мрсен“ договор.

Да ги видам Пујол, Пике, Меси, Ињеста,Чави.. да го бацуваат амблемот да, ама платениците не мора да се искажуваат љубов само нека си ја вршат работата за која се платени.
ovde bi te podrzal vo slucaj da zboruvas za nekoj drug platenik.Ama na IBRA mnogu mu lici da go baci amblemot.:vozbud: Uffffff ke puknat dusmanite:tv:
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
I na barca tv na poslednite news sto im bea rekoa deka ke bide prezentiran vo ponedelnik,taka da tamu e sigurno najtocno.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ovde bi te podrzal vo slucaj da zboruvas za nekoj drug platenik.Ama na IBRA mnogu mu lici da go baci amblemot.:vozbud: Uffffff ke puknat dusmanite:tv:
Извинете што се убацувам во ваша тема.....но поголем платеник од Ибра нема.Не дека го плукам,фала за се што направи во Интер....но кај и да оди изјавува дека сон му било да игра за тој и тој тим,како од дете навивал за него и така натаму...а уствари нема блага веза,само лиже гз и да пикне што повеке пари у џебче.:smir:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
ovde bi te podrzal vo slucaj da zboruvas za nekoj drug platenik.Ama na IBRA mnogu mu lici da go baci amblemot.:vozbud: Uffffff ke puknat dusmanite:tv:
Супер ќе го личи во дресот на Барса да се надеваме само да се снајде во Примера и се ќе биде во ред.:smir:
 
B

Beck's

Гостин
Извинете што се убацувам во ваша тема.....но поголем платеник од Ибра нема.Не дека го плукам,фала за се што направи во Интер....но кај и да оди изјавува дека сон му било да игра за тој и тој тим,како од дете навивал за него и така натаму...а уствари нема блага веза,само лиже гз и да пикне што повеке пари у џебче.:smir:
kaj sto moze da pikne pari zs da ne,a vo ovoj slucaj te uveruvam deka ja saka Barcelona,neli i prifati da zema pomala plata,bez razlika na taxite ova ona
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
kaj sto moze da pikne pari zs da ne,a vo ovoj slucaj te uveruvam deka ja saka Barcelona,neli i prifati da zema pomala plata,bez razlika na taxite ova ona
Има некоја шема со Лапорта 100% сум сигурен во ова...и во Интер прво прифати помала плата,па после наеднаш сакаше поголема....:tapp:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Извинете што се убацувам во ваша тема.....но поголем платеник од Ибра нема.Не дека го плукам,фала за се што направи во Интер....но кај и да оди изјавува дека сон му било да игра за тој и тој тим,како од дете навивал за него и така натаму...а уствари нема блага веза,само лиже гз и да пикне што повеке пари у џебче.:smir:
Брат да не ме разбереш погрешно, Ибра сака да игра во Барса уште многу одамна но Барса не беа во можност да го реализираат трансферот и сега се оствари не ми стои дека Ибра игра заради пари се мислам дека тој игра од се срце фудбал и е жеден да дава голови да се надеваме дека ќе дава голови во Барса, како што даваше во Интер.
 
B

Beck's

Гостин
si citam i se cudam na vas interovci.nekolku dena po red samo plukavte po eto,morati i ova zdelka,a go branevte ibra ete kako bil najdobar,vaka taka.I odma sea koga stana sve oficialno gledam nesto ETOOOOOO,Ibra platenik,semi,sea veke druga igra ke pokazat igracite na Inter,ke igraat kolektivno,nema da se potpraat samo na Ibra.Za razlika od nas koi Eto niednas ne go spomnavme niti kazavme deka gubime so zdelkata.Samo edno kazavme daj boze da dojde Ibra:wink:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Брат да не ме разбереш погрешно, Ибра сака да игра во Барса уште многу одамна но Барса не беа во можност да го реализираат трансферот и сега се оствари не ми стои дека Ибра игра заради пари се мислам дека тој игра од се срце фудбал и е жеден да дава голови да се надеваме дека ќе дава голови во Барса, како што даваше во Интер.
Значи брат се Окк е,ме заболе за Ибра мене,Интер ми е над се,најважен...но сакам да ви кажам кај што отиде даваше изјави на пример отиде во Јуве и изјавуваше Јуве е тимот во кој отсекогаш сакав да игра.Дојде во Интер и изјавуваше како Интер е тимот за кој навивал отсекогаш и сакал да игра за него и ете “конечно“ му се остварила желбата.Сега за некое време ке почне со такви изјави во Барса,па за 2-3 сезони ке отиде некаде на друго место и таму ке почнне исто....:smir:

si citam i se cudam na vas interovci.nekolku dena po red samo plukavte po eto,morati i ova zdelka,a go branevte ibra ete kako bil najdobar,vaka taka.I odma sea koga stana sve oficialno gledam nesto ETOOOOOO,Ibra platenik,semi,sea veke druga igra ke pokazat igracite na Inter,ke igraat kolektivno,nema da se potpraat samo na Ibra.Za razlika od nas koi Eto niednas ne go spomnavme niti kazavme deka gubime so zdelkata.Samo edno kazavme daj boze da dojde Ibra:wink:
Никогаш не сум го плукал Ето,екстра играч е,реков од порано ако се оствари тој трансфер,а се остварни,не губиме ништо ние...
Плукав повеке по Ибра додека беше во Интер,отколку по Ето кој сега доага во Интер....:helou::smir:
 
B

Beck's

Гостин
500 000 evra ke treba Barca da im plati na zadrid zaradi kompenzacija od transferot na Eto vo Inter
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
ovde bi te podrzal vo slucaj da zboruvas za nekoj drug platenik.Ama na IBRA mnogu mu lici da go baci amblemot.:vozbud: Uffffff ke puknat dusmanite:tv:
:pos2: Ќе пукнат душманите во понеделник. :pos2:...

Иначе нема врска кој е платеникот, Ибра или некој друг. На пример не се сеќавам да сум ги видел Роналдињо, Деко, Ето... да го бацат амблемот. Ни на презентација ни во најдобрите моменти во клубот. Не сум сигурен дека на некој му пречеше што не изразуваа таква љубов кон клубот додека носеа медали.

На крај, не е ни важно дали Ибра ќе ја подигне маицата и ќе го баци амблемот, ако го направи тоа, сигурно ќе биде да им се додворува на навивачите и тоа е ОК, ако не пак е ОК.

Како што реков, не мора да ја сака Барса или да биде лојален. Само нека биде професионалец, како што беше Ето во последниве пет години.

Има некоја шема со Лапорта 100% сум сигурен во ова...и во Интер прво прифати помала плата,па после наеднаш сакаше поголема....:tapp:
Не сакаше он поголема плата. Морати сакаше да го врзе. Не сум сигурен дека Ибра беше во позиција лани да бара да биде најплатен фудбалер во светот.

Брат да не ме разбереш погрешно, Ибра сака да игра во Барса уште многу одамна но Барса не беа во можност да го реализираат трансферот и сега се оствари не ми стои дека Ибра игра заради пари се мислам дека тој игра од се срце фудбал и е жеден да дава голови да се надеваме дека ќе дава голови во Барса, како што даваше во Интер.
Побарај изјави од Ибра по трансферите во Ајакс, Јуве и Интер.

Идентични се.

Уште од дете сонував да играм за *внеси име на клуб*, затоа што тука играше мојот идол *внеси име на легенда на клубот*.

Сигурен сум дека не му паднало на памет да дојде тука затоа што го сака клубот.

Барса му нуди добра плата и можност да си ги оствари амбициите т.е да освои ЛШ.

Се додека има заеднички интерес помеѓу Барса и Ибра да соработуваат ќе соработуваат. После тоа ќе биде како со Ето.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.535
Поени од реакции
17.946
Abe decki i ja mislam deka so eto imaa jaka trojka ama i ibra ne e losa opcija osecam dka ce im pravi mnogu problemi na ovja od ne sajam imeto da im go spomnuam
 

BrokenWings47

Yesterday
Член од
5 мај 2009
Мислења
150
Поени од реакции
0
Abe decki i ja mislam deka so eto imaa jaka trojka ama i ibra ne e losa opcija osecam dka ce im pravi mnogu problemi na ovja od ne sajam imeto da im go spomnuam
Подобро кажи ништо не те разбирам!:toe:

ПС : Кој понеделник ке биде Презентиран Ибра ?
Утре. Или Нареднава Недела ?:nesum:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Подобро кажи ништо не те разбирам!:toe:

ПС : Кој понеделник ке биде Презентиран Ибра ?
Утре. Или Нареднава Недела ?:nesum:
Понеделник 27. Утревeчер (недела) доаѓа да се поминат последните детали а во понеделник има медициснки тестови па се надеваме и презентација. Сигурно ќе ја има на нет. кога беше на кака, ја имаше директно на веб-сајтот на РМ ама не верувам дека ќе ја има на нашиот
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Извинете што се убацувам во ваша тема.....но поголем платеник од Ибра нема.Не дека го плукам,фала за се што направи во Интер....но кај и да оди изјавува дека сон му било да игра за тој и тој тим,како од дете навивал за него и така натаму...а уствари нема блага веза,само лиже гз и да пикне што повеке пари у џебче.:smir:

Лапорта не е Морати, овде парите мора да се заработат. Ако биде добар можда ќе добие покачување на платата... а тоа што е големо име нема врска. Во Барселона играчите не се третираат така... Ибра ќе биде само еден играч во клубот. Ништо повеќе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom