Barclays Premier League Season 2011/2012

Кој ќе ја освои оваа година Премиер Лигата ???


  • Вкупно гласачи
    223
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Секој организам различно, затоа треба консултации од лекар кои несомнено ги имаат играчиве :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас колку што знам и легендарниот Зидан стегаше цигарчиња редовно!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Џорџ Бест бил пијан секој втор ден така да кај секој различно, некој поднесува некој не :)))))))
Остајго Џорџ Бест..тогаш фудбал на ниви се играше и повеќето играчи што играле во поголемите клубови биле аматери и полупрофесионалци...сегашниот фудбал за тогашниот е кока кола и Амди Бајрам во едно:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Остајго Џорџ Бест..тогаш фудбал на ниви се играше и повеќето играчи што играле во поголемите клубови биле аматери и полупрофесионалци...сегашниот фудбал за тогашниот е кока кола и Амди Бајрам во едно:D
Јасно де, ама и медицината е сега напредната, најдобрите доктори работат со спортистите, а и самите спортисти се направени прави машини :) Ништо не е една цигара со такви тренинг методи и секаква исхрана со додатна витаминизација од која „глава боли“.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Остајго Џорџ Бест..тогаш фудбал на ниви се играше и повеќето играчи што играле во поголемите клубови биле аматери и полупрофесионалци...сегашниот фудбал за тогашниот е кока кола и Амди Бајрам во едно:D
Џорџ Бест... измислен за денешниве
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Во пиење или?:D..ти да не живееше во 60-тите и го гледаше на телевизија што тврдиш така?:D
Сполај му на Господа, живејме во време кај што можеш да видиш кој како играл во шеесетите години.
Пеле, Еузебио, Пушкаш, Вуд, Ло....., и компанија...
Све аматеришта
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Сполај му на Господа, живејме во време кај што можеш да видиш кој како играл во шеесетите години.
Пеле, Еузебио, Пушкаш, Вуд, Ло....., и компанија...
Све аматеришта
Јас не викам дека не биле играчишта туку те прашав онака бидејќи според начинот на кој ми реплицира изгледаше толку сигурен во неговите квалитети како да живееше во тоа време и да го гледаше секој натпревар(башка што во времето на Тито не се пренесуваа фудбалски натпревари на ТВ):D..nwm.кулирај!
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Јас не викам дека не биле играчишта туку те прашав онака бидејќи според начинот на кој ми реплицира изгледаше толку сигурен во неговите квалитети како да живееше во тоа време и да го гледаше секој натпревар(башка што во времето на Тито не се пренесуваа фудбалски натпревари на ТВ):D..nwm.кулирај!
Се чудам на нивото на дискусија. ЈУ ноу вај?

Прво, ми водиш разговор од типот „абе беше таму за да видиш“ што е најстандарден аргумент кога ќе се работи за полу-знаење, а претходно се тврдело нешто сосем неточно.
А што е тоа сосем неточно? Те цитирам:
„тогаш фудбал на ниви се играше .......“


Што требаше одма да ти реплицирам:
- гледаше?
Или сега да ти одговорам од типот:
„изгледаше толку сигурен ко да си гледал - nwm кулирај“

Значи, аман не биди до толку контрадикторен и конфузен.

Побогу, некои работи се знаат и подразбираат.
Треба да си којзнае што за да имаш знаење дека Бест и компанија биле страшни играчишта?
Има услови за да си го докажеш тоа самиот на себе си?
btw...
Што мислење имаш за Александар III ?
Бил крал или поттрчко?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Bodkin...добро во право си дај искулирај ебате..не дојдов тука за да се расправам со тебе за Џорџ Бест туку онака ти реплицирав за да ја видам твојата реакција..не знаев дека дотолку сериозно и буквално ќе ме разбериш..значи тоа што го спомнав со нивите не мислев буквално на ниви (мислам и глуп да беше ќе сфатеше )...општо се знае дека денес можиме да ги следиме поранешните фудбалери на Јутуб и на разни веб страни.....
А за Александар што мислење имам??..па јас мислам сепак дека тој беше хетеросексуалец со педерски манири:D
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Не се расправаме. Дискутираме. За тоа сме дојдени овде и двајцата.
Него, не сфаќам јас ништо сериозно бе буразеру, само реалноста е таа. Колку и да ти изгледа нереално сето тоа: ниви, ораници, блато и мочуришта, полу професионални и слабо платени, тогашните “ѕвезди“ сеуште се нешто за што можат да сонуваат денешниве „ѕвезди“.
А за Александар... имаше две страни муабетот. Првата - дека никој не го видел, а сепак знаеме дека е најдобар. И втората, иако живеел пред 2300 години, сепак е генерал за кој денешните момци со воена школа можат само да сонуваат

И така... :cool:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.488
Поени од реакции
11.218
Лајк а баус :pos:
Иначе Тевез најверојатно ке си иде уште у Јануари од Сити и сакал да остане у ПЛ..мх мх како би легнал во тандем со Луис :drk: (но хомо) :D
Уште тој лудак ни фали. Да е до мене од Сити би го земал Адам Џонсон. А кога сме кај нови играчи или Џонсон или Хазард. Друг не ни треба, посебно не ваков лудак како Тевез
 
Г

Гучи

Гостин
Уште тој лудак ни фали. Да е до мене од Сити би го земал Адам Џонсон. А кога сме кај нови играчи или Џонсон или Хазард. Друг не ни треба, посебно не ваков лудак како Тевез
Играчиште! уште у Мидлсброу коа играше, сакав да го земеме..и не е проблем, и двајцата у пакет нека дојдат :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom