Економски факултет (reloaded)

Член од
7 април 2010
Мислења
59
Поени од реакции
1
Финансиски пазари треба до 9та тема без 7ма и теориите, така?
 
Член од
7 март 2011
Мислења
11
Поени од реакции
8
Некој ако може да каже од кај учи дигитална економија дали од книга дали од презентации затоа што гледам дека едното и другото немат врска книгата е написана во 1999 google не бил направен тогаш и некој од постариве колеги ако може да каже дали колоквиумот е лесен или тежок и ако може одговор фала однапред.
Кај може да се најдат презентациите за дигитална? Ако ги има некој нека прати линк или пак нека ми прати Прив Пор за да му кажам маил кај да ми ги испрати.
Фала колеги.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
28
Поени од реакции
23
Може некој од постарите колеги да ми каже дали само ако ги прочитам презентациите по трг.право може да се положи?:D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Кај може да се најдат презентациите за дигитална? Ако ги има некој нека прати линк или пак нека ми прати Прив Пор за да му кажам маил кај да ми ги испрати.
Фала колеги.
На зефир ги има, и книгата и презентациите. Предметот не е тежок, 100 страни се прв колоквиум и за два дена асално се спрема. И да, ги има у либро.
.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Некој да не знае кога ќе има разултати Финансиски менаџмент?!
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Професорот кажа дека утре ке има. Само не кажа дали ке ги има на нет.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
8.331
Јас утре ке полагам Трговско ако некој неможе да види резултати финансиски се нудам... :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Јас утре ке полагам Трговско ако некој неможе да види резултати финансиски се нудам... :)
Колега да те замолам да ги сликнеш резултатите финансиски менаџмент?
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Колеги меѓународни финансии од скиптата до кај треба и дали е можно само од презентации да се поминит, а и друга работа дали треба да се запишиш на некаков си список за да полагаш на колоквиум
Колега или колешке, ај те молам кажи ми кај ја има скриптата по меѓународни финансии, а и презентациите? И дали има нова книга или по старата? Јас сум вонредно и не сум од Скопје, а планирам во јануари на цел испит да одам. Фала однапред!
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
8.331

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Деца смирете малце хормони, што е ова вечер пред полагање мора да бришам мислења.
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Ај ве молам, некој што полагал скоро финансиско сметководство да ми каже на што повеќе да обрнам внимание, книжења, теорија.... Што...?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
изгледа ја ќе бидам црната овца што ќе падне Трговско...тестот беше ужас!
 
Член од
20 септември 2010
Мислења
30
Поени од реакции
1
Nekoj od postarite kolegi na SMETKOVODSTVO I REZVIZIJA ke moze li da mi kaze kakvi se predmetite vo 3/4 i kolku od tie se kaj Marina, za da znam dali da smenam departman so vreme, zasto posle upravuvackovo, definitivno vo dilema sum dali da ostanam na smerov!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom