Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Ах дуњо... како сакате сватете ме, ете го Пеп, ете го Тксики, ете го Лапорта они го барат Цеск не ја (кешки они да размислуат коа вас:smir:). Де факто у моментот Иниеста и Чави се најдобриот двоец у средината на теренот, ама чави е 29 колку шо знам јас. Колку и да не сакаме годините си го прават нивното, уште 2 сезони макс ќе биде Чави на воа ниво, после тоа тешко дека освен Цеск некој правилно би го заменил....
Ако Барса го бара Цеск зошто до сега нема ни една официјална понуда?

Зошто Чики лани кажа дека додека е он спортски директор на Барса, Барса нема да плати 30 милиони за играч кој еднаш решил да го напушти клубот?

Ако Цеск е толку добар зошто грее клупа во шпанска репрезентација кога Чави и Ињеста се здрави?

И најважното, што освоил со Арсенал? Ништо.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ke bide dobro so Ibra vo napadot...

Za Eto'o mi e zal sto vaka ke se prostime no toa e toa!!
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
kako toa citatot tvoj od Tetova:nesum:
Не те разбрав најубаво. Ако мислиш зошто те цитирав ? Сакав да му одговорам на членот што праша кога игра Барса со Тотенхем, а ти имаше пишано и затоа тебе те цитирав. Ама после сменив ај си викам некоја забуна да не испадне. :smir:
едит: а да сега видов што е работата. Останал твојот ник а пишаното е од друг. Моја грешка јас прво сакав да те цитирам тебе, затоа излегло така. :smir:
 
B

Beck's

Гостин
Не те разбрав најубаво. Ако мислиш зошто те цитирав ? Сакав да му одговорам на членот што праша кога игра Барса со Тотенхем, а ти имаше пишано и затоа тебе те цитирав. Ама после сменив ај си викам некоја забуна да не испадне. :smir:
едит: а да сега видов што е работата. Останал твојот ник а пишаното е од друг. Моја грешка јас прво сакав да те цитирам тебе, затоа излегло така. :smir:
nema probl nego se zacudiv kako to:pos2:

sto citav Ibra se povredil nesto sabajleto so Chelsea:nesum:
 

BrokenWings47

Yesterday
Член од
5 мај 2009
Мислења
150
Поени од реакции
0
Eto'o And Inter Agree

Изгледа дека трнасверот ке биде денеска Официален за размената на Ето и Ибрахимович. :) ме радува ова :smir:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
on topic: Barca se zainteresira za Ibrahim Afellay(23) igracot na PSV
Е ова се вика добра трансфер политика.

Не да се даваат по 84249234 милиони за Фабрегас и Маскерано.

Го гледав едно време редовно Affellay. Има одлична техника и кога ќе извади еден шут, да се чудиш од кај го вади, зашто е мал и лесен ко ветрушка.

Може да игра како АМ, ама не е лош ни како LW. Како десно крило исто така можел да игра иако ја не сум го гледал.

Има 23 години што исто така и одговара на Барса. Е сеа некако многу често се повредуваше последнива сезона.

У секој случај, ако може да се земе за нешто околу 15 милиони не смее да се пропушти шансата. Он за 15 милиони и Поулсен за 7-8 и спремни сме за новата сезона.

П.С.
Таман пишуваше денес во Спорт дека се бара европски клуб за Кеирсисон. Стај го Кеирисон на 1 година позајмица во клубот каде што Ромарио и Роналдо ја почнале нивната европска кариера и додај уште 10-12 милиони и имаш добар бизнис.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom