Рома-Милан 29.10.11 - 18:00

Кој ќе биде победник?

  • Рома

    Гласови: 26 34,2%
  • Милан

    Гласови: 42 55,3%
  • Нерешено

    Гласови: 8 10,5%

  • Вкупно гласачи
    76
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
од такви ко ночерино и аквилани ние лани не фативме 4-то место :) така да за мене тие се обични шанси :)pos:)
а се чудам зошто никој не го коментира пубертетскиот потег на неста...o_O
Кој пубертетски?xD Ова ако беа обични шанси но комент,ама јас ипак мислам дека ти имаш промашено утакмицата... o.o
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Кој пубертетски?xD Ова ако беа обични шанси но комент,ама јас ипак мислам дека ти имаш промашено утакмицата... o.o
гледај смајлито бе -.-
ако најдам видео ќе ти покажам кој потег (не знам дали беше неста ама некој на некого маваше...)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
гледај смајлито бе -.-
ако најдам видео ќе ти покажам кој потег (не знам дали беше неста ама некој на некого маваше...)
Јас видов дека гурна Хајнце/Кркич некој со долга коса беше...Ама мислам дека нешто се тегнеа пред тоа затоа... :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Јас видов дека гурна Хајнце/Кркич некој со долга коса беше...Ама мислам дека нешто се тегнеа пред тоа затоа... :)
па така нешто во шеснаесетникот на милан мислам беше
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
јас од полувреме до крај само 1 го видов милан :D среќа што абиати се парадираше ко будала инаку ќе тепаше милан ко ќе си го видам тилов :)
Среќа што Неста ви ја даде топката гол да дадете :D а 3-те гола како ги даде Милан па викаш дека немало да тепат??? Еден гол ви е подарен шо сакате повеќе. :D
--- надополнето: Oct 29, 2011 6:33 PM ---
од такви ко ночерино и аквилани ние лани не фативме 4-то место :) така да за мене тие се обични шанси :)pos:)
а се чудам зошто никој не го коментира пубертетскиот потег на неста...o_O
Од такви како Аквилани и Ночерино Милан има 5 победи во низа. ;)
--- надополнето: Oct 29, 2011 6:33 PM ---
гледај смајлито бе -.-
ако најдам видео ќе ти покажам кој потег (не знам дали беше неста ама некој на некого маваше...)
Коа ќе бидеш сигурен пиши ;)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
8.733
Среќа што Неста ви ја даде топката гол да дадете :D а 3-те гола како ги даде Милан па викаш дека немало да тепат??? Еден гол ви е подарен шо сакате повеќе. :D
--- надополнето: Oct 29, 2011 6:33 PM ---

Од такви како Аквилани и Ночерино Милан има 5 победи во низа. ;)
--- надополнето: Oct 29, 2011 6:33 PM ---

Коа ќе бидеш сигурен пиши ;)
Абе ти случајно да не си админот на фб на страната на Милан ? :pos::pos::pos:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.986
Поени од реакции
14.091
P

PewDiePie

Гостин

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
8.733
Јок. Чисто ко солза,види го тој лево од ибра одма на почеток,после ќе се обиде да интервенира од позади него,не успешно се разбира.
лево од Ибра е Стекелнбург, мислиш на Де Роси кој стоеше пред Ибра, ама јас стопирав баш кога Аквилани центрира и се гледа дека дека Ибрахимович е малку по напред од Де Роси, сепак тешка ситуација да се процени, еве на пример Де Роси наместо кон голот да тргнеше да се извлече во спротивен правец, офсајдот ќе беше повеќе очигледен, сепак не сум толку, да се фатам за ситници, не е ситница, ама нема сега да серам за таа ситуација како некои фанови ;)
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Не се гледа на сликава ама Де Роси а пред Ибра. Да тргнеше Де Роси на спротивната страна голема е веројатноста дека помошникот ќе сугерираше офсајд. Вака само го зезна помошникот
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.700
Поени од реакции
11.113
Факт е дека рома се појача и тоа со многу добри таленти кои во иднина ќе газат (нормално кога ќе си одат од рома :icon_lol:) арно ама Кевин Принц сам ќе ги тепа.
Некако не ги гледам рома како фаворити овде, иако играат дома, милан си е милан, увек незгоден и моќен.
Конечен тип 2ка
Факат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom