Препораки за игри

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Искочи :

:P:)

Ја поиграв малку преку Долфин, премногу е лесна можеш да лебдиш цело време и многу јаки моќи имаш, ептен е кејквок (за разлика од Donkey Kong Country Returns) и затоа не е интересна, здосадува одма....И така, бек ту д : Бетлфилд 3 блабла Кол Оф Дјути блабла лелеее постер за ГТА 5
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
36
Искочи :

:P:)

Ја поиграв малку преку Долфин, премногу е лесна можеш да лебдиш цело време и многу јаки моќи имаш, ептен е кејквок (за разлика од Donkey Kong Country Returns) и затоа не е интересна, здосадува одма....И така, бек ту д : Бетлфилд 3 блабла Кол Оф Дјути блабла лелеее постер за ГТА 5
еј брат ај ако сакаш линк од играва кај што си ја симнал оти кај мене не работи преку Долфин. поз. :)
--- надополнето: Oct 27, 2011 7:34 PM ---






 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
еј брат ај ако сакаш линк од играва кај што си ја симнал оти кај мене не работи преку Долфин. поз. :)
--- надополнето: Oct 27, 2011 7:34 PM ---






Ако не се лажам, играта е правена со енџинот од Just Cause 2.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665

Богохулење! Би ти ја препорачал 3ката од серијалов. Тоа ти е баш raw материјал од другиве продолженија. Плус е 200 проценти по игрива од новиве. И е без фенси ефекти. А и не си влегол баш во комплексноста на самата игра.
Ете, почнав да ја играм 6-та од серијалов. Не ми прави мерак. Како да играм набрзина склопен и со тоа недовршен клон на HOMM франшизата а не продолжение. Солидна графика, ама тоа може да се очекува од секоја современа игра за која има доволно буџет. Проблемите се во другите работи. Самата изградба на градовите, една од поинтересните карактеристики на претходните игри - ја нема. Ја има де, ама е поедноставена и тоа на еден глупав начин. И тоа со ресурсите, кои се ограничени од претходно е промашување, намален е и бројот на расите, нема креатор за рандом мапи,
Во замена има некои фино дизајнирани и добро осмислени единици, ама не е доволно. Слабо, слабо...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Ете, почнав да ја играм 6-та од серијалов. Не ми прави мерак. Како да играм набрзина склопен и со тоа недовршен клон на HOMM франшизата а не продолжение. Солидна графика, ама тоа може да се очекува од секоја современа игра за која има доволно буџет. Проблемите се во другите работи. Самата изградба на градовите, една од поинтересните карактеристики на претходните игри - ја нема. Ја има де, ама е поедноставена и тоа на еден глупав начин. И тоа со ресурсите, кои се ограничени од претходно е промашување, намален е и бројот на расите, нема креатор за рандом мапи,
Во замена има некои фино дизајнирани и добро осмислени единици, ама не е доволно. Слабо, слабо...
Epa druze chitash tamu ako sledish prikazni na igrici a ne gi igrash samo, si kazuva igrata deka se deshava 500 godini pred heroesV i zatoa gi nema rasite gi nema resursite. Toa so gradovite deka ne se veke pointeresno pretstaveni kako se gradat ajde de, ama imash na herojot eden kup stvarchici za optimiziranje.. Znaesh sekoj si ima vkus..
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Epa druze chitash tamu ako sledish prikazni na igrici a ne gi igrash samo, si kazuva igrata deka se deshava 500 godini pred heroesV i zatoa gi nema rasite gi nema resursite. Toa so gradovite deka ne se veke pointeresno pretstaveni kako se gradat ajde de, ama imash na herojot eden kup stvarchici za optimiziranje.. Znaesh sekoj si ima vkus..
Не ја играв долго и навистина не сум запознаен со приказната. Арно ама, тоа и не е некое оправдување, се работи своевидно пазарење и претпоставувам дека таа ќе се развива во евентуалните експанзии. Замисли приказната во 7-ката (ако воопшто ја направат) да е сместена едно 500 години пред 6 дел и да има една раса и еден ресурс :). Меѓутоа, кампањата заради која е и осмислена приказната е само сегмент од играта...
И да во право си, секој си има свој вкус.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445

Излезе нова игра во 2011та.
.
.
Луѓето ја купија за 3,4€ и беа пресреќни.
.
.
Кога играа зомбиња им пробија во куќата и ги изедоа.
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Оф леле која ужасна графика ја има RAGE, и со пачот истото срање е, текстурите на Quake се дури подобри од ова.

Џабе потрошени 20 гига дефинитивно.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Оф леле која ужасна графика ја има RAGE, и со пачот истото срање е, текстурите на Quake се дури подобри од ова.

Џабе потрошени 20 гига дефинитивно.
Не е лоша графиката лоши се текстурите. Од далеку играта одлично изгледа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom