Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
17 јуни 2011
Мислења
21
Поени од реакции
4
Правам семинарска работа, и ми треба Ваша мала помош. Правам семинарска по информатика и сум при крај, ама неможам да најдам нешто за Услужни програми. се по една реченица ми наоѓа само, обајснување. Ќе ве молам ако некој знае барем половина страна за Услужни програми да ми најде или да ми прати линк.
Благодарам.
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Дали има некој линк или објаснување за решавање на линеарен систем равенки со 3 непознати сп примена на гаусов метод?Се работи за 3та година гимназиско образование.И да биде различно од книгата, по можност со реален пример а не рандом променливи(a11,a12 итн..)
Ова е системот што се обидувам да го решам
{2x-y+z=2
|x+2y-z=-3
{ -x+3y+2z=-1
Исто така, кога се бараат решенија на хомогени равенки, прво се проверува дали делта е нула и ако има ненулто решение тогаш се оди со гаусов систем?
И уште една задача за која што не сум сигурен како да ја решам.
1) За кои вредности на параметрите на a и b системот {x+2y=5 е противречен.
{2x-ay=b
Утре наутро прават тест за ова, ми остана уште гаусов систем да го научам па секоја помош е добредојдена.
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
Еве да сефтосам, задачава е од веројатност ама никако да ми текне како треба:
[задача 6 од К-5, збирка задачи од Драге Јанев]
Во една кутија има 11 црвени, 14 црни и 16 бели куглички. Ако одеднаш се извлечат три куглички колкава е веројатноста барем една кугличка да биде
а) бела
б) црна ?
Фала однапред :D
ја мислам дека е под б Xd

on topic
да не има некој за декамерон и смрта во венеција некој состав,есеј,кратка содржи или било што ми треба за утре писмена правам
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ве молам ако има некој состав на тема: Хамет патоказ за идните генерации да не размилсуваат домадски и да се борат против неправдите во општеството и против лажниот морал во меѓучовечките односи..фала....
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Продавам 50 семинарски од економски области за цена од 1000 денари :)
(ова ако некој се, или планира да се, занивава со продажба на семинарски)
 
B

Black Guard

Гостин
Продавам 50 семинарски од економски области за цена од 1000 денари :)
(ова ако некој се, или планира да се, занивава со продажба на семинарски)
Зошто не ги дадеш :"хумано" како што правеа и прават некои членови-џаст ду ит фор фри!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Pisuvam sostavi, esei, seminarski od literatura, filozofija, etika, psihologija, magika,sociologija, apla evtino a kvalitetno. Ako ima zainteresirani na PP.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Изработувам семинарски работи , од области сродни на економијата за цена од 200 денари.
Ако има заинтересирани,слободно нека ме контактираат по ПП !
--- надополнето: Oct 19, 2011 9:39 PM ---
Зошто не ги дадеш :"хумано" како што правеа и прават некои членови-џаст ду ит фор фри!
Има луѓе кои работат со препродажба на семинарски, изработка и сл. ( и јас активно се занимавам со таа работа) и највеќе на ним им требаат готови семинарски за да можат да ги користат во нивната работа.
Јас пополека се “пензионирам“ , па затоа ги продавам по блок од по 50 за 1000че.(што е одлична цена со оглед на тоа што поефтина семинарска од 200 денари тешко дека ќе најдеш да купиш негде)

Не е проблем да ги ставам и free. подоцна.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Дали има некој семинарски работи за некои од овие теории и идеологии: либерализам, комунитаризам, авторитаризам, тоталитаризам (фашизам/нацизам), комунизам, конзервативизам, социјалдемократија...
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Луѓе потребни ми се состави за писмена од лектирата Шарлинска кожа за 1 година

наслови
Ликот на Рафаел
Ликот на Полина
Ликот на Федора
Споредба на Федора и Полина
Ако можам да го изменам крајот на книгата

ве молам да ми помогнете,навистина мие потребно
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
дали некој може да ми помогне не најдов никаде материјал за Семјуел Бекет ми треба краток вовед и после исто така накратко за "Чекајќи го Годо" ви благодарам однапред
 
Член од
14 октомври 2011
Мислења
2
Поени од реакции
1
ми треба есеј за ,,Идеите на ренесансата во ,,Божествена комедија“ од Данте Алигиери ако може некој да ми помогне:)
 

the.cute.one :)

Some people eat to live , i live to eat <3
Член од
15 септември 2011
Мислења
56
Поени од реакции
14
Дали може да почекаш до утре, зошто и јас имам писмена ???
--- надополнето: Oct 4, 2011 9:17 PM ---
Делото Боженствена комедија е комбинација на хтистијанската мисла и рицарскиот идеализам. Иако има влијание од класичната антика, делото е уредно структурирано и го петставува затворениот свет на средноцековната теологија.

--- надополнето: Oct 4, 2011 9:18 PM ---
имам уште пет страни но имам писмена утре
ај ако може прати ми ја бидејќи уште ми треба :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom