Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
I

IBIZA SOUND

Гостин
samo uste eden dokaz za golemata dominacija niz celiot teren i igrata bez greski koja sto ja neguva barsa
istata igra bese i lani samo so malku povike greski i bez zavrsnica vo mrezite
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
samo uste eden dokaz za golemata dominacija niz celiot teren i igrata bez greski koja sto ja neguva barsa
istata igra bese i lani samo so malku povike greski i bez zavrsnica vo mrezite
Е тука се лажеш брат!Оваа игра е неспоредлива со онаа од лани.
Зошто:
-лани кружевме околу 16-никот без идеја
-се надевавме на Роналдињо
-Анри не беше уклопен
..и то

П.С.
ЧЕСТИТО ПОБЕДА
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
И мене ми се допадна фудбалот на Барселона, бел со зелени шари, каков шо имав во седмо :zver:
Имаш седумнаесет години...во седмо си имал тринаесет...значи пред четири години....само да видиме....опа, ете те најдов.

некого кога ти беше седмо напиша:
Ова за фановите на Барса...
Па да почнеме со темава
Реал Мадрид - Барселона
0-3


еве што пишуваат медиумите...
Soccer-Barca give Real footballing lesson at Bernabeu
By Simon Baskett

Updated: 4:13 p.m. ET Nov. 19, 2005
Ама си погрешил. Топката не е зелено-бела, него жолта. Ја види.



Е сега, ако си како Касиљас, контам зошто не си ја забележал добро.
Ајде, на трети мај, ќе има повеќе :back:
 
Т

Топџија

Гостин
Нели Алвес требаше да паузира натпреваров поради жолти картони? Или му го елиминирале саботниот?
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не требаше да паузира, зошто немаше собрано доволно картони за пауза:helou:. Инаку вчера да играше Меси, ќе имаше масакар. Ако си отидеа дома со 6 гола ќе беа среќни и задоволни. Наредни се Валенсија, мислам дека таму ќе одиграме тежок натпревар, но не потежок од тој што следува после...
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Е тука се лажеш брат!Оваа игра е неспоредлива со онаа од лани.
Зошто:
-лани кружевме околу 16-никот без идеја
-се надевавме на Роналдињо
-Анри не беше уклопен
..и то

П.С.
ЧЕСТИТО ПОБЕДА
da toa e tocno deka nemoze da se sporede ovaa godina so lanskata
no nekako mi se slicni ovaa godina so ja igra igrata barsa so lanskata so ja igrase samo sto lani kruzea vo 16 i nemase zavrsnica
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Со мало доцнење нека ни е честито победата лом ги направивме и на Севиља ни одмараа клучни играчи како Меси,Пујол и Бускетс да играше Меси ќе им брцневме 6 гола но имавме шанса да дадеме и 7 Ето промаши 4 идеални шанси не е тој истиот Ето што ги даваше така лесно головите по 4 гола на утакмица сега дава по 1 но пак сме задоволни тука е Иниеста што уште од 3тата минута ни ја отпечатува победата :) Боки и Хлеб се изнапромашија т.е Боки се изнапромаши а Хлеб многу асистенции направи кој што заслужија да влезат во голот многу добро игра Хлеб во нападот само треба повеќе да игра како стартер има добар квалитет го очекувам стартер против Валенсија се помалку и помалку се ближи завршницата во класико уште 6 победи и шампиони сме :) оваа сезона никој не може да не спречи од победи ќе повторам уште еднаш честито победа и нека ни се множат :icon_cool

FC Barcelona 4 - 0 Sevilla

еве некои слики од наптреварот на некого ќе му сецка кога ќе дојде во фан клубот но ако треба слободно нека ги избришат модераторите.:)



и за крај кога излезе спасителот на Барса и кога влезе Хлеб во овој натпревар ме потсеќаше како минатата сезона Арсенал - Челзи кога играа едноставно блесна :icon_cool
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Честито победа ги згазивме во секоја смисла на зборот.Каде се педерите да пишат дека од Меси зависиме игравме без најдобриот играч во светот и капитенот и на крај 4 гола без ниту еден примен.Инаку зошто се мислам дека ќе биде како во првиот дел од првенство Барса-Севиља 4:0(тогаш Валенсија),
Севиља(сега Валенсија)-Барселона 0:3 ништо чудно да биде така.
П.С Петар поправи не е Гетафе туку Севиља.:helou:

и за крај кога излезе спасителот на Барса и кога влезе Хлеб во овој натпревар ме потсеќаше како минатата сезона Арсенал - Челзи кога играа едноставно блесна :icon_cool
Кој бе блеснал со ова докажа дека треба да биде продаден летово.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
eve da stavam nekoj od rekordite na barsa so gi srusi barsa ovaa: godinahttp://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=b50a9fc4-79af-40d9-ae66-5e3b8f80f332&ln=3&typeBack=default

eve i od kikserot ode na nov rekord:
http://barcelona.gol.bg/article.php?id=54335

ajde momci so sigurno ke go pominete rekordot od 102 gola postaven od drim timot na krojf 93 94 no uste malku ako se pomacete ke go pominete i rekordot na real od 107 gola

http://www.fcbarcelona.com/web/english/index.html

http://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=b50a9fc4-79af-40d9-ae66-5e3b8f80f332&ln=3&typeBack=default
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Имаш седумнаесет години...во седмо си имал тринаесет...значи пред четири години....само да видиме....опа, ете те најдов.



Ама си погрешил. Топката не е зелено-бела, него жолта. Ја види.



Е сега, ако си како Касиљас, контам зошто не си ја забележал добро.
Ајде, на трети мај, ќе има повеќе :back:
wrong... 14 имав тогаш, прва средно бев :)


Патем, кога бев седмо

:back:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Toa ни Гоја не го можел, камо ли јас. Јас сум далеку поскромен од големиот мајстор кој ете, предвидел дека на трети мај ќе има стрелање а белите маици ќе дигаат раце :back:

Уметност, каква што верувам и вечерва виде :smir:
----------
Ал пазете, никој од нас (дури ни иван1реал) не пишале на темава додека траеше натпреварот...едноставно, верувам дека сите вие како и јас бевме маѓепсани од фудбалот кој го играше Барселона:pipi:
Не го отвараше форумот, иначе сакав да пишам за знакчето на сител 3, што беше огромно со цел да го скријат тоа позади него :)

пс: Знам дека ти го бутна форумот за утакмицава, го тестираше за трети мај, покрај таа нервоза не сакаш да не гледаш како се радуваме :)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
PARECE QUE LLEVAMOS TODA LA TEMPORADA SIN JUGAR CONTRA NADIE",

Иниеста: Изгледа како цела сезона да играме против НИКОЈ:vozbud::vozbud:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Не го отвараше форумот, иначе сакав да пишам за знакчето на сител 3, што беше огромно со цел да го скријат тоа позади него :)

пс: Знам дека ти го бутна форумот за утакмицава, го тестираше за трети мај, покрај таа нервоза не сакаш да не гледаш како се радуваме :)
Svijet je lep kada sanjamo...kada sanjamoooo
Hajde zajedno da sanjamoooo....da sanjamoooo
PARECE QUE LLEVAMOS TODA LA TEMPORADA SIN JUGAR CONTRA NADIE",

Иниеста: Изгледа како цела сезона да играме против НИКОЈ:vozbud::vozbud:
:vozbud::vozbud::vozbud:ЗВЕР:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom