Dragonadopters - browser based игра

Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Dragonadopters е browser-based игра,во која имате улога да посвоите јајце од змеј,кое за некое време ќе се изведе,па потоа треба да го храните,да го одржувате змејот.Исто како да ви е миленче.
Пред некоја година играв,ама го загубив пасвордот,па ме фати иштав да играм пак,и еве ме.чекам имеил да го активирам акаунтот.
Ме интересираше,некој друг игра ова нешто,и ако игра која класа му е змејот?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Dragonadopters е browser-based игра,во која имате улога да посвоите јајце од змеј,кое за некое време ќе се изведе,па потоа треба да го храните,да го одржувате змејот.Исто како да ви е миленче.
Пред некоја година играв,ама го загубив пасвордот,па ме фати иштав да играм пак,и еве ме.чекам имеил да го активирам акаунтот.
Ме интересираше,некој друг игра ова нешто,и ако игра која класа му е змејот?
Абе чим ти е дојдено до игри,и чим имаш вишок време...дојди на eRepublik барем да бидеш од корист :)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
А како ќе биде од корист ако игра eRepublik?
Другар ти или немаш слушнато за eRepublik....или сакаш да ја добиеш титулата за најглупо прашање на годината!?
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Другар ти или немаш слушнато за eRepublik....или сакаш да ја добиеш титулата за најглупо прашање на годината!?
Пред да ја добијам титулата, мислам дека заслужувам одговор
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Пред да ја добијам титулата, мислам дека заслужувам одговор
Епа за на најглупавото прашање,каков одговор очекуваш...едноставно неможам да смислам толку глуп одговор за да те удостојам.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Епа за на најглупавото прашање,каков одговор очекуваш...едноставно неможам да смислам толку глуп одговор за да те удостојам.
Ако е толку глупо/едноставно прашањето негово, зошто не му одоговриш или не знаеш како?
Смотан си?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Ако е толку глупо/едноставно прашањето негово, зошто не му одоговриш или не знаеш како?
Смотан си?
Да бе смотан сум.

Ти смотан си или одмотан?

п.с и ај доста е со оффтопик на темава...детето отвори тема за змејчиња у јациња..а ние му скршивме филм.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Епа за на најглупавото прашање,каков одговор очекуваш...едноставно неможам да смислам толку глуп одговор за да те удостојам.
не сме офтопик, разговараме за игри и правиме споредба.

иначе јас те прашав каква корист ќе има ако игра еRepublik,
додека избегнуваш да одговориш да не сфати дека ни ти немаш корист од играње еRepublik?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Абе играва му доаѓа нешто како Чипи-чан на времето?
Така де...само другарчево изгледа заглавил негде у рано детство...па уште испилува јајца,и храни змејчиња :coffee:
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Абе чипи-чанот убава работа беше ама тоа е за 10 годишни деца и девојчиња.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Доста ми се ко ќе се начукам змевови што ми шетаат низ соба, па уште и да ги ранам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom